این ارور یکی از خطاهای مربوط به رجیستری ویندوز است که در تمامی نسخه های سیستم عامل ویندوز می تواند اتفاق بیفتد. اگرچه این ارور اثرات زیادی را در سیستم می تواند به همراه داشته باشد، مهمترین تاثیر آن، کند شدن سیستم و ایجاد مشکل در هنگام بوت شدن ویندوز است. این ارور معمولا با پیام زیر همراه است:

The module "example.dll" was loaded but the call to DllRegisterServer faild with error code 0x8002801c.

رجیستری ویندوز یک پایگاه داده بسیار پیچیده از فایل ها (فایل های DLL) است که تنظیمات، اطلاعات، گزینه ها و مقادیر، کلیدهای رایانه را برای تمام سخت افزارها و برنامه های در حال اجرا یا نصب شده ذخیره می کند. سیستم عامل کامپیوتر شما هنگام بوت شدن این فایل ها را در حافظه کامپیوتر بارگذاری می کند تا سخت افزارها و نرم افزارها در رایانه قابل کارکرد و اجرا باشند.

در نتیجه خطا 0x8002821c به این معنی است که برخی از فایل های رجیستری گم شده اند، آسیب دیده اند و یا در کامپیوتر مشکلاتی وجود دارد که مانع دسترسی سیستم عامل به فایل های بوت مورد نیاز و یا بارگذاری درست فایل ها می شود. به صورت جزئی تر، این ارور به دلیل یکی از موارد زیر اتفاق میفتد:

  • گم شده فایل های DLL که حذف شده یا دوباره با خطا تنظیم شده اند
  • آسیب دیدن فایل های DLL به دلیل وجود ویروس در سیستم
  • اختلالات سخت افزاری یا نرم افزاری
  • آنتی ویروس یا فایروال نصب شده در سیستم
  • نصب ناقص نرم افزارها
  • خاموش کردن نادرست سیستم
  • اختلال در به روز رسانی سیستم عامل یا نرم افزارها

در ادامه راه حل هایی را برای این مشکل بیان کرده ایم.


1. ویروس کشی

اولین وظیفه شما این است که یک اسکن کامل از رایانه خود با آنتی ویروس انجام دهید. همانطور که گفته شد آلوده شدن سیستم به ویروس یا تروجان یکی از علل عمده خطا است. قبل از هر کاری، سعی کنید یک اسکن کامل از سیستم خود انجام دهید.

 

2. چک کردن آپدیت ها و برنامه های نصب شده

بررسی کنید که آیا به روز رسانی ای برای سیستم وجود دارد یا خیر. برای این کار در کادر جستجوی ویندوز خود update را تایپ کنید و Windows Update یا Check for update را انتخاب کنید و در صورتی که آپدیتی موجود بود، آن را دانلود و نصب کنید. علاوه بر این هر گونه نرم افزاری که اخیرا نصب کرده اید را بررسی کنید تا مطمئن شوید نصب آن کامل شده است. همچنین مطمئن شوید که هر گونه نرم افزاری که اخیرا پاک کرده اید، به طور کامل از کامپیوتر شما پاک شده باشد.

 

3. استفاده از ابزار SFC

نصب و پاک کردن منظم برنامه های کاربردی بر روی رایانه می تواند علت مشکلات مختلفی از قبیل خراب شدن فایل های سیستمی باشد. تعمیر فایل های سیستمی خراب شده می تواند در حل و فصل این خطا بسیار مفید باشد. برای این کار:

- دکمه های Windows + R را بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را تایپ کنید و Enter را بزنید

- در پنجره Command Prompt، عبارت sfc /scannow را تایپ کنید و Enter را بزنید

sfc /scannow در ویندوز

- اسکن به طور خودکار شروع به کار می کند و تا اتمام فرایند منتظر بمانید و سپس سیستم خود را ریاستارت کنید

 

4. استفاده از System Restore

در صورتی که هر یک از راه حل های فوق کار نکند، انجام بازیابی سیستم ممکن است آخرین گزینه شما برای خلاص شدن از خطا 0x8002821c باشد. این اقدام کامپیوتر شما را به وضعیتی در گذشته که تمام برنامه ها بدون هیچگونه خطایی اجرا میشند، برمی گرداند. با این حال، باید توجه کنید که هر چیزی که پس از آن تاریخ نصب شده باشد را ممکن است از دست بدهید. همچنین سیستم بازگردانی را فقط اگر قبلا یک نقطه بازیابی در گذشته ایجاد کرده باشید می توانید اجرا کنید. برای این کار می توانید از این لینک استفاده کنید.

برچسب ها :
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/344e7
منبع : http://errorlive.com/0x8002801c

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است