خطای 0x8002821c یا خطای DllUnregisterServer Faild مربوط به یکی از مهمترین قسمت های ویندوز یعنی رجیستری می باشد که در تمامی نسخه های سیستم عامل ویندوز می تواند اتفاق بیفتد. اگرچه این ارور اثرات زیادی را در سیستم می تواند به همراه داشته باشد، مهمترین تاثیر آن کند شدن سیستم و ایجاد مشکل در هنگام بوت سیستم عامل است. این ارور معمولا با پیام زیر همراه است:

The module "example.dll" was loaded but the call to DllRegisterServer faild with error code 0x8002801c.

رجیستری ویندوز یک پایگاه داده بسیار پیچیده از فایل ها (اکثرا فایل های DLL) است که تنظیمات، اطلاعات، گزینه ها، مقادیر و کلیدهای رایانه را برای تمام سخت افزارها و برنامه های در حال اجرا یا نصب شده ذخیره می کند. سیستم عامل کامپیوتر هنگام بوت شدن این فایل ها را در حافظه کامپیوتر بارگذاری می کند تا سخت افزارها و نرم افزارها در رایانه قابل کارکرد و اجرا باشند.

رخ دادن خطا 0x8002821c به این معنی است که برخی از فایل های رجیستری گم شده اند، آسیب دیده اند و یا در کامپیوتر مشکلاتی وجود دارد که مانع دسترسی سیستم عامل به فایل های بوت مورد نیاز و یا بارگذاری درست فایل ها می شود. به صورت جزئی تر، این ارور به دلیل یکی از موارد زیر اتفاق می افتد:

  • گم شدن فایل های DLL
  • آسیب دیدن فایل های DLL به دلیل وجود ویروس در سیستم
  • اختلالات سخت افزاری یا نرم افزاری
  • آنتی ویروس یا فایروال نصب شده در سیستم
  • نصب ناقص نرم افزارها
  • خاموش کردن نادرست سیستم
  • اختلال در به روز رسانی سیستم عامل یا نرم افزارها

به منظور رفع و حل خطای DllUnregisterServer Faild 0x8002801c در ویندوز، در ادامه راه حل هایی را بیان کرده ایم که برای بسیاری از کاربران مشکل گشا بوده اند.


ویروس کشی سیستم

تروجان ها و ویروس های کامپیوتری ممکن است روند اجرای سرویس ها و فرآیندها و همچنین فایل های سیستم عامل ویندوز را تغییر دهند. در نتیجه، خطاهای متنوعی ممکن است رخ دهد. برای پاک کردن این ویروس ها، باید از ابزارهای مخصوص و معتبر حذف نرم افزارهای مخرب استفاده کرد تا در صورت یافتن مورد مشکوکی اقدام به حذف آن کنند. در صورتی که آنتی ویروس بر روی سیستم شما نصب نیست، می توانید از Windows Defender برای این منظور استفاده کنید. برای این کار:

- در کادر جستجوی ویندوز، عبارت windows defender را تایپ کرده و Enter را بزنید

- در صورتی که از ویندوز 10 استفاده می کنید Open Windows Defender Security Center را بزنید

- حال Virus & threat protection را بزنید

سیستم خود را ویروس کشی کنید

- در نهایت Quick scan را کلیک کنید و تا پایان عملیات جستجو منتظر بمانید

دقت کنید که قبل از انجام اسکن، ابتدا آن را به روز رسانی کنید.به روز رسانی ویندوز

قدیمی بودن سیستم عامل یا نرم افزارهای نصب شده ممکن است منجر به نمایش این خطا شوند. بنابراین، شما باید به روز رسانی آن ها را مد نظر خود قرار دهید:

در صورتی که از ویندوز 10 استفاده می کنید:

- در کادر جستجوی ویندوز، عبارت update را تایپ کرده و در لیست بر روی Check for updates کلیک کنید

- سپس در پنجره باز شده دکمه ی Check for updates را بزنید و منتظر بمانید

به روز رسانی ویندوز 10

در صورتی که از نسخه های قدیمی تر ویندوز استفاده می کنید:

- در کادر جستجوی ویندوز عبارت update را تایپ کرده و در لیست Windows Update را انتخاب کنید

- سپس در پنجره باز شده دکمه ی Check for updates را بزنید و منتظر بمانیداستفاده از ابزار System File Checker

System File Checker یا SFC یک ابزار مفید است که فایل های سیستمی خراب شده را شناسایی و تعمیر می کند. از این رو، SFC ممکن است بتواند خطای مورد نظر را حل کند. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

- کلیدهای Windows + S را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره باز شده عبارت sfc /scannow را وارد کنید و Enter را بزنید

اجرای دستور sfc

- تا پایان یافتن عملیات منتظر بمانید (ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد) و در صورتی که پیام مبنی بر تعمیر فایل های خراب ظاهر شد، Command Prompt را ببندید و سیستم خود را ریست کنید و پس از بالا آمدن ویندوز برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنیدبررسی رجیستری با CCleaner

این پیام خطا می تواند ناشی از نامعتبر بودن داده های رجیستری های مربوط به کاربر باشد و بنابراین اسکن رجیستری با یک ابزار معتبر ممکن است این ارور را برطرف کند. نسخه رایگان CCleaner جزء مهمترین پاک کننده های رجیستری است که می توانید از این لینک دانلود کنید. پس از دانلود و نصب برنامه، آن را باز کرده و به صورت زیر عمل کنید:

- از پنل چپ Registry را بزنید

- تیک تمامی گزینه های موجود را زده و دکمه Scan for Issues را بزنید

- پس از اتمام اسکن، دکمه Fix selected Issues را بزنید

- حال پنجره ای باز می شود که پرسیده است آیا می خواهید از رجیستری خود نسخه پشتیبان بگیرید یا نه؟ بنابر ترجیح خود یکی از دکمه های Yes یا No را بزنید

- در نهایت دکمه Fix All Selected Issues را بزنید تا مشکلات موجود در رجیستری تعمیر شونداستفاده از System Restore

انجام بازیابی سیستم می تواند به حل بسیاری از خطاهای ویندوز کمک کند. این اقدام کامپیوتر شما را به وضعیتی در گذشته که تمام برنامه ها بدون هیچگونه خطایی اجرا می شدند، برمی گرداند. با این حال، باید توجه کنید که هر چیزی که پس از آن تاریخ نصب شده باشد را ممکن است از دست بدهید. همچنین سیستم بازگردانی در صورتی قابل اجراست که قبلا یک نقطه بازیابی در گذشته ایجاد کرده باشید. برای انجام این کار می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

»»» روش بازیابی ویندوز با استفاده از System Restoreبرچسب ها : Windows Registry
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/344e7

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است