اکثر دستگاه های آیفون از Touch ID برای محافظت از اطلاعات استفاده می کنند. علاوه بر شناسه لمسی، iOS به طور خودکار قفل گذرواژه را به عنوان یک گزینه امنیتی پشتیبان اضافه می کند. این گزینه برای زمانی که از دستکش استفاده میکنید و زمانی که برخی از بستگان یا دوستانتان از دستگاه شما استفاده می کنند مفید است. با این حال، اگر رمز عبور بیش از حد مجاز اشتباه تایپ کنید، iPhone یا iPad شما غیرفعال می شود و پیام های زیر را نمایش میدهد:

iPhone/iPad is disabled. Try again in x minute

و در صورتی که بیش از ده بار رمز عبور خود را تایپ کنید پیام زیر نمایش داده می شود:

iPhone is disabled. Connect to iTunes

در اینجا روش هایی را برای حل این مشکل ارائه کرده ایم. همچنین اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید، می توانید از این روش ها برای بازیابی رمز عبور خود استفاده کنید.


1. منتظر بمانید

در صورتی که مدت زمان مشخصی برای شما نمایش داده می شود، کافیست تا اتمام این مدت منتظر بمانید. پس از آن دستگاه شما دوباره فعال می شود و می توانید با وارد کردن رمز عبور صحیح خود، دوباره از دستگاه خود استفاده کنید. اما اگر پیام Connect to iTunes نشان داده میشود و یا رمز عبور خود را فراموش کرده اید، از روش های زیر برای فعال کردن دستگاه خود استفاده کنید.

 

2. استفاده از iTunes

شما در صورتی می توانید از این روش استفاده کنید که در کامپیوتر خود iTunes را نصب و آن را با دستگاه iPhone خود سینک کرده باشید. همچنین دقت کنید که این روش تمامی اطلاعات موجود در دستگاه شما را پاک می کند. بنابراین مهم است که از آن ها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

- آیفون یا آیپد خود را با استفاده از کابل USB به سیستم خود متصل کنید و در صورتیکه iTunes به طور اتوماتیک اجرا نشد، دستی آن را اجرا کنید

- در iTunes، بر روی آیکون دستگاه خود در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید

- حال در سربرگ Summary روی دکمه Restore iPhone کلیک کنید

بازیابی کردن آیفون و آیپد بااستفاده از iTunes

- دستورالعمل های پیش رو را دنبال کنید تا عملیات بازیابی دستگاه شما آغاز شود

پس از پایان عملیات دستگاه شما مانند یک وسیله نو شروع به کار خواهد کرد و نیاز است که تنظیمات اولیه را که رمز عبور نیز جزئی از آن است دوباره تعیین کنید.

 

3. استفاده از Recovery Mode

در صورتی که استفاده از روش قبلی ثمربخش نبود یا iTunes را نصب و سینک نکرده اید، می توانید از این روش برای بازیابی دستگاه خود استفاده کنید :

- iTunes را برای کامپیوتر خود دانلود کرده و آن را نصب کنید

- آیفون یا آیپد خود را با استفاده از کابل USB به سیستم خود متصل کنید و در صورتیکه iTunes به طور اتوماتیک اجرا نشد، دستی آن را اجرا کنید

- تلفن خود را Force Restart کنید. این کار برای نسخه های مختلف آیفون و آیپد متفاوت است. شما می توانید روش مخصوص گوشی خود را با جستجو در اینترنت بیابید

- هنگامی که گوشی شما وارد حالت بازیابی (Recovery Mode) شد، در iTunes سیستم شما پیامی نمایش داده می شود که دارای دو دکمه ی Restore و Update می باشد. بر روی Restore کلیک کنید

recovery mode در itunes

- حال عملیات بازیابی شروع به کار می کند که ممکن است به مدت زمان نزدیک 15 دقیقه تا اتمام عملیات نیاز داشته باشد

پس از پایان عملیات دستگاه شما مانند یک وسیله نو شروع به کار خواهد کرد و نیاز است که تنظیمات اولیه را که رمز عبور نیز جزئی از آن است دوباره تعیین کنید.

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/499dd

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است