نصب هر کدام از نسخه های سیستم عامل ویندوز از جمله ویندوز 7، ویندوز 8.1 و ویندوز 10 به عوامل مختلفی بستگی دارد. پیکربندی سخت افزاری و نرم افزاری سیستم طبقه بندی گسترده ای از این وابستگی است و هرگونه عدم مطابقت در این پیکربندی می تواند خطاهای زیادی ایجاد کند. یکی از این مسائل، کد خطای 0x80300002 است که همراه با پیغام زیر، هنگام انتخاب درایو مورد نظر برای نصب ویندوز ظاهر می شود:

We couldn’t install Windows in the location you choose. Please check your media drive. Here’s more info about what happened: 0x80300002.

ارور 0x80300002 معمولا به دلیل خرابی جدول پارتیشن بندی درایو ها که نصب در آن در حال انجام است، رخ می دهد. همچنین ممکن است رسانه نصب ویندوز، چه DVD و چه فلش مشکل داشته باشد و سیستم توانایی خواندن داده ها از آن ها را نداشته باشد.

در ادامه این مقاله، روش هایی کاربردی برای رفع خطای 0x80300002 هنگام نصب ویندوز ارائه کرده ایم.

 

رفع ارور 0x80300002


بررسی رسانه نصب ویندوز

خرابی و آسیب دیدن DVD نصب ویندوز یا خرابی فایل های بوت شده در فلش، یکی از متداول ترین دلایل رخ دادن این ارور هنگام نصب ویندوز است. برای اطمینان از این موضوع، رسانه نصب خود را روی یک سیستم دیگر امتحان کنید. همچنین می توانید از یک دی وی دی نصب ویندوز دیگر استفاده کرده یا از فلش دیگری برای بوت کردن فایل نصب ویندوز استفاده کنید.

 

سازگاری بایوس و رسانه نصب ویندوز

نکته پیچیده ای که هنگام نصب ویندوز باید به آن توجه کنید این است که اگر رسانه نصب مبتنی بر GPT باشد، BIOS سیستم شما باید بر اساس UEFI بوده و در صورت داشتن رسانه نصب بر اساس MBR، باید بایوس خود را بر روی Legacy تنظیم کرده باشید.

شما باید این پارامترها را تأیید کرده و بررسی کنید که آیا این سازگاری بین دیسک نصب ویندوز و بایوس وجود دارد یا خیر. برای این کار، می توانید روش بررسی و تغییر نوع بایوس را در اینترنت جستجو کرده و دستورالعمل های موجود را دنبال کنید.

 

ایجاد دوباره درایو ها

توجه: این روش تمامی داده ها و اطلاعات موجود در هارد دیسک شما را پاک می کند. بنابراین حتما از اطلاعات حیاتی خود، نسخه پشتیبان تهیه کنید.

همانطور که قبلا اعلام شد، یکی از دلایل رخ دادن این ارور، خرابی جدول پارتیشن بندی سیستم است که با پارتیشن بندی مجدد هارد دیسک، می توان این مشکل را حل کرد. هنگامی که پارتیشن های جدید را ایجاد می کنید، پیکربندی جدول پارتیشن بندی نیز مجددا ایجاد شده و در صورت وجود مشکلی در آن، برطرف می شود.

فرایند نصب ویندوز را مجددا راه اندازی کنید و تا صفحه انتخاب درایو برای نصب ویندوز پیش بروید. در این صفحه ، شما می توانید با استفاده از گزینه های حذف، قالب بندی، گسترش، ایجاد پارتیشن های جدید و... پارتیشن بندی و درایو های خود را ویرایش کنید.

روی درایو های موجود یکی یکی کلیک کرده و Delete را بزنید تا حذف شوند. پس از حذف تمام درایو ها، باید تنها یک پارتیشن با حجم نزدیک به فضای هارد دیسک شما با نام Unalocated... باقی بماند. شما می توانید این پارتیشن را به چندین درایو طبق نظر خود تبدیل کنید. برای این کار، پس از کلیک روی پارتیشن Unalocated، دکمه New را زده، حجم مورد نظر خود برای درایو را وارد کرده و Ok را بزنید تا درایو ایجاد شود. این کار را روی پارتیشن Unalocated ادامه دهید تا برای تمام حجم هارد دیسک شما، درایوی ایجاد شود.

دقت کنید که حداقل باید یک پارتیشن اصلی وجود داشته باشد تا بتوانید ویندوز را نصب کنید. برای این کار، روی درایو مورد نظر خود برای نصب ویندوز کلیک کنید و دکمه Next را بزنید تا عملیات نصب ویندوز آغاز شود.

برچسب ها : نصب ویندوز
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/2c3cc

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

کیسان رهنماپور در 14 اسفند 1400 |

دمتون گرم کل نت رو گشتم نبود که نبود بالاخره اینجا پیداش کردم