نصب و کانفیگ کردن سیستم ها و برنامه های جدید می تواند باعث مشکلات فراوانی شود، خصوصا با فایل های dll که برنامه های زیادی از آن ها استفاده می کنند. این مشکل برای کاربرانی که سیستم های خود را به ویندوز 10 ارتقا می دهند بسیار اتفاق می افتد. گزارش های زیادی شده است که کاربران پس از ارتقاء سیستم عامل خود یا بعد از اجرای برنامه و بازی کامپیوتری مورد نظر خود با خطای MSVCR100.dll یا خطای MSVCP100.dll مواجه شده اند. این ارورها با پیغام های متنوعی نمایش داده می شوند که متداول ترین آن ها موارد زیر هستند:

The program can’t start because MSVCP100.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

The code execution cannot proceed because MSVCP100.dll was not found. Reinstalling the application may fix this problem.

This application failed to start because MSVCP100.dll was not found. Re-installing the program may fix this problem.

The program can’t start because MSVCR100.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

The code execution cannot proceed because MSVCR100.dll was not found. Reinstalling the application may fix this problem.

This application failed to start because MSVCR100.dll was not found. Re-installing the program may fix this problem.

در ادامه روش هایی کاربردی برای حل و رفع مشکل msvcp100.dll و مشکل msvcr100.dll هنگام اجرای بازی یا برنامه در ویندوز معرفی کرده ایم. همچنین لینکی برای دانلود msvcp100.dll و دانلود msvcr100.dll نیز قرار داده ایم.


رفع ارور MSVCR100.dll

رفع ارور MSVCP100.dll

 

1. نصب دوباره بسته های Visual C++ Redistributable

فایل MSVCR100.dll و فایل MSVCP100.dll متعلق به بسته های مربوط به Visual C++ Redistributable هستند. اگر در کامپیوتر شما این فایل ها از دست رفته باشند، در هنگام اجرای برنامه هایی که از این بسته ها استفاده می کنند با ارور مواجه خواهید شد. ساده ترین راه برای تعمیر این مشکل، این است که بسته ها را مجددا از مایکروسافت دانلود و نصب کنید.

برای این کار میتوانید دستورات زیر را دنبال کنید :

- بر روی این لینک کلیک کنید و در صفحه باز شده بر روی Download کلیک کنید

- حال در صفحه جدید تیک هر دو گزینه را زده و سپس Next را بزنید

- بعد از دانلود شدن فایل ها، آن ها را اجرا کرده و دستورالعمل های نصب را دنبال کنید تا فرآیند نصب تکمیل شود

- سیستم خود را ریست کنید و نرم افزار مورد نظر خود را دوباره اجرا کنید

 

2. فایل ها را در محل نصب برنامه خود کپی کنید

بعضی از برنامه ها ممکن است از پوشه خود برای ضمیمه این فایل ها استفاده کنند. در این حالت، شما باید این فایل ها را به پوشه نرم افزار مورد نظر به صورت زیر کپی کنید :

- به مسیر C: > Windows > System32 بروید و فایل های MSVCR100.dll و MSVCP100.dll را یافته و از آن ها کپی بگیرید

- سپس به محل نصب برنامه مورد نظر خود بروید و در پوشه ای که فایل اجرای برنامه در آن قرار دهد، آن ها را Paste کنید

توجه : در صورتی که این فایل ها در مسیر بالا موجود نبودند، یا بسته Microsoft Visual C++ را (با استفاده از روش قبلی) نصب کنید و یا از طریق این وب سایت، فایل ها را دانلود کنید. تنها کافی است تا نام فایل dll خود را در کادر جستجوی آن وارد کنید و Enter را بزنید. سپس نسخه مناسب را دانلود کنید.

دانلود فایل های MSVCR100.dll و MSVCP100.dll

 

3. استفاده از ابزار System File Checker

اگر فایل DLL خراب شده باشد، ممکن است System File Checker مفید باشد. File Checker سیستم (SFC) یک ابزار است که فایل های سیستمی خراب شده را شناسایی و تعمیر می کند. از این رو، SFC ممکن است بتواند این خطاها را نیز حل کند. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

- دکمه های Windows + R را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید و Enter را بزنید

- در پنجره باز شده عبارت sfc /scannow را وارد کنید و Enter را بزنید

استفاده از ابزار System File Checker

- تا پایان یافتن عملیات منتظر بمانید (ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد) و در صورتی که پیام مبنی بر تعمیر فایل های خراب ظاهر شد،Command Prompt را ببندید و سیستم خود را ریست کنید و پس از بالا آمدن ویندوز برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنید

 

4. استفاده از DISM

- در باکس جستجوی ویندوز، cmd را تایپ کنید

- بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- حال دستور زیر را در پنجره باز شده تایپ کرده و Enter را بزنید:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

اجرای دستور DISM

این فرآیند ممکن است زمان بر باشد، بنابراین تا زمان اتمام اجرای دستور صبوری کنید.

 

5. حذف کردن برنامه های مشکل زا

مطابق با گزارش های کاربرانی که با این مشکلات مواجه شده اند، یک سری از برنامه ها با ایجاد این خطاها در سیستم می شوند که لیست متداول ترین آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

  • Sony’s PlayMemories Home
  • Adobe Reader
  • Skype

در صورتی که این برنامه ها را در سیستم خود نصب شده دارید و یا برنامه ای را جدیدا در سیستم خود نصب کرده اید، پاک کردن آن ها ممکن است به حل این مشکل کمک کند. در صورتی که بعد از حذف برنامه ای مشکل برطرف شد، برای نصب دوباره آن ها حتما از آخرین نسخه ی منتشر شده استفاده کنید تا باگ های موجود در آن برطرف شده باشد.

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است