نصب و کانفیگ کردن سیستم ها و برنامه های جدید می تواند باعث مشکلات فراوانی شود، خصوصا با فایل های dll که برنامه های زیادی از آن ها استفاده می کنند. این مشکل برای کاربرانی که سیستم های خود را به ویندوز 10 ارتقا می دهند بسیار اتفاق می افتد. گزارش های زیادی شده است که کاربران پس از ارتقاء سیستم عامل خود یا بعد از اجرای برنامه و بازی کامپیوتری مورد نظر خود با خطای MSVCR100.dll یا خطای MSVCP100.dll مواجه شده اند. این ارورها با پیغام های متنوعی نمایش داده می شوند که متداول ترین آن ها موارد زیر هستند:

The program can’t start because MSVCP100.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

The code execution cannot proceed because MSVCP100.dll was not found. Reinstalling the application may fix this problem.

This application failed to start because MSVCP100.dll was not found. Re-installing the program may fix this problem.

The program can’t start because MSVCR100.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

The code execution cannot proceed because MSVCR100.dll was not found. Reinstalling the application may fix this problem.

This application failed to start because MSVCR100.dll was not found. Re-installing the program may fix this problem.

در ادامه روش هایی کاربردی برای رفع خطای msvcp100.dll و رفع خطای msvcr100.dll هنگام اجرای بازی یا برنامه در ویندوز بیان کرده ایم. همچنین لینکی برای دانلود این فایل ها نیز قرار داده ایم.

 

رفع ارور MSVCR100.dll

رفع ارور MSVCP100.dll


نصب Visual C++ 2010 Redistributable

فایل DLL مورد نظر، یکی از فایل های بسته Visual C++ 2010 Redistributable می باشد که برای اجرای برنامه های نوشته شده به وسیله ی زبان C++ لازم می باشد. بنابراین نصب این بسته می تواند به حل مشکل کمک کند. برای این کار :

- دکمه های Windows + R را فشرده و در پنجره باز شده عبارت appwiz.cpl را تایپ کرده و Enter را بزنید

- در پنجره باز شده به دنبال Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable بگردید و در صورت وجود، آن را پاک کنید (کافیست روی آن راست کلیک کرده و Uninstall را بزنید). در صورت عدم وجود به مرحله بعد بروید

نصب Visual C++ 2010 Redistributable

- حال نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی این بسته را با کلیک بر روی لینک های زیر دانلود کرده و روی سیستم خود نصب کنید:

- پس از ریست کردن سیستم، دوباره برنامه مورد نظر خود را چک کنید.استفاده از ابزار System File Checker

System File Checker یا SFC یک ابزار مفید است که فایل های سیستمی خراب شده را شناسایی و تعمیر می کند. از این رو، SFC ممکن است بتواند خطای مورد نظر را حل کند. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

- کلیدهای Windows + S را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره باز شده عبارت sfc /scannow را وارد کنید و Enter را بزنید

اجرای دستور sfc

- تا پایان یافتن عملیات منتظر بمانید (ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد) و در صورتی که پیام مبنی بر تعمیر فایل های خراب ظاهر شد، Command Prompt را ببندید و سیستم خود را ریست کنید و پس از بالا آمدن ویندوز برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنیداجرای دستور DISM

- سیستم خود را به اینترنت متصل کنید

- در کادر جستجوی ویندوز، cmd را تایپ کرده و در لیست نتایج بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره Command Prompt، دستور زیر را تایپ کنید و Enter را بزنید:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

در نهایت برای اعمال تغییرات سیستم خود را ریاستارت کنید.ویروس کشی سیستم

تروجان ها و ویروس های کامپیوتری ممکن است روند اجرای سرویس ها و فرآیندها و همچنین فایل های سیستم عامل ویندوز را تغییر دهند. در نتیجه، خطاهای متنوعی ممکن است رخ دهد. برای پاک کردن این ویروس ها، باید از ابزارهای مخصوص و معتبر حذف نرم افزارهای مخرب استفاده کرد تا در صورت یافتن مورد مشکوکی اقدام به حذف آن کنند. در صورتی که آنتی ویروس بر روی سیستم شما نصب نیست، می توانید از Windows Defender برای این منظور استفاده کنید. برای این کار:

- در کادر جستجوی ویندوز، عبارت windows defender را تایپ کرده و Enter را بزنید

- در صورتی که از ویندوز 10 استفاده می کنید Open Windows Defender Security Center را بزنید

- حال Virus & threat protection را بزنید

سیستم خود را ویروس کشی کنید

- در نهایت Quick scan را کلیک کنید و تا پایان عملیات جستجو منتظر بمانید

دقت کنید که قبل از انجام اسکن، ابتدا آن را به روز رسانی کنید.به روز رسانی ویندوز

قدیمی بودن سیستم عامل یا نرم افزارهای نصب شده ممکن است منجر به نمایش این خطا شوند. بنابراین، شما باید به روز رسانی آن ها را مد نظر خود قرار دهید:

در صورتی که از ویندوز 10 استفاده می کنید:

- در کادر جستجوی ویندوز، عبارت update را تایپ کرده و در لیست بر روی Check for updates کلیک کنید

- سپس در پنجره باز شده دکمه ی Check for updates را بزنید و منتظر بمانید

به روز رسانی ویندوز 10

در صورتی که از نسخه های قدیمی تر ویندوز استفاده می کنید:

- در کادر جستجوی ویندوز عبارت update را تایپ کرده و در لیست Windows Update را انتخاب کنید

- سپس در پنجره باز شده دکمه ی Check for updates را بزنید و منتظر بمانیددانلود و کپی فایل

در صورتی که هیچ یک از روش های قبلی مشکل را برطرف نکرد، ممکن است دانلود و کپی کردن این فایل ها در مسیر قرار گیری آن ها کارساز باشد. بدین منظور، می توانید با استفاده از لینک های زیر، اقدام به دانلود این فایل ها کرده و طبق دستورالعمل نوشته شده، آن ها در پوشه مخصوص خود کپی کنید:

»»» دانلود فایل msvcp100.dll

 

حذف کردن برنامه های مشکل زا

مطابق با گزارش های کاربرانی که با این مشکلات مواجه شده اند، یک سری از برنامه ها با ایجاد این خطاها در سیستم می شوند که لیست متداول ترین آن ها را در زیر مشاهده می کنید:

  • Sony’s PlayMemories Home
  • Adobe Reader
  • Skype

در صورتی که این برنامه ها را در سیستم خود نصب شده دارید و یا برنامه ای را جدیدا در سیستم خود نصب کرده اید، پاک کردن آن ها ممکن است به حل این مشکل کمک کند. در صورتی که بعد از حذف برنامه ای مشکل برطرف شد، برای نصب دوباره آن ها حتما از آخرین نسخه ی منتشر شده استفاده کنید تا باگ های موجود در آن برطرف شده باشد.

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است