d3dcompiler_43.dll یکی از فایل های DLL یا کتابخانه لینک پویا است که جزئی از کتابخانه گرافیکی DirectX می باشد. این پرونده، یکی از فایل های ضروری برای اجرا و نصب بسیاری از بازی های کامپیوتری و برنامه های گرافیکی پیشرفته است. خطای d3dcompiler_43.dll و به طور کلی خطاهای فایل های DLL، معمولا زمانی رخ می دهند که سیستم عامل نمی تواند فایل DLL مورد نیاز برای برنامه یا بازی اجرا شده را پیدا کند یا فایل مورد نظر به نحوی دچار مشکل شده باشد. اگر فایل d3dcompiler_43.dll از دست رفته یا دچار مشکل شده باشد، معمولا پیغام خطای زیر نمایش داده می شود:

The program can't start because D3DCOMPILER_43.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

The code execution cannot proceed because D3DCOMPILER_43.dll was not found. Reinstalling the program may fix this problem.

به منظور حل مشکل d3dcompiler_43.dll، روش هایی کارساز برای رفع خطای d3dcompiler_43.dll هنگام اجرای برنامه یا بازی ویدیویی در نسخه های مختلف سیستم عامل ویندوز، مخصوصا ویندوز 7، ویندوز 8.1 و ویندوز 10 ارائه کرده ایم. همچنین لینکی به منظور دانلود فایل d3dcompiler_43.dll نیز قرار داده ایم.

 

رفع ارور d3dcompiler_43.dll


1. استفاده از ابزار System File Checker

اگر یک فایل DLL خراب شده باشد، ممکن است System File Checker مفید باشد. File Checker سیستم (SFC) یک ابزار است که فایل های سیستمی خراب شده را شناسایی و تعمیر می کند. از این رو، SFC ممکن است بتواند این خطاها را نیز حل کند. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

- دکمه های Windows + R را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید و Enter را بزنید

- در پنجره باز شده عبارت sfc /scannow را وارد کنید و Enter را بزنید

استفاده از ابزار System File Checker

- تا پایان یافتن عملیات منتظر بمانید (ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد) و در صورتی که پیام مبنی بر تعمیر فایل های خراب ظاهر شد، Command Prompt را ببندید و سیستم خود را ریست کنید و پس از بالا آمدن ویندوز برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنید

 

2. استفاده از DISM

- در باکس جستجوی ویندوز، cmd را تایپ کنید

- بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- حال دستور زیر را در پنجره باز شده تایپ کرده و Enter را بزنید:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

استفاده از DISM

این فرآیند ممکن است زمان بر باشد، بنابراین تا زمان اتمام اجرای دستور صبوری کنید.

 

3. به روز رسانی Microsoft DirectX

همانطور که پیش تر نیز بیان شد، این فایل یکی از فایل های موجود در بسته DirectX است که پس از نصب آن در سیستم قرار می گیرد. بنابراین به روز رسانی DirectX می تواند به حل مشکل کمک کند. اینترنت خود را متصل کرده و دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

- ابتدا از طریق این لینک وارد صفحه دانلود DirectX شوید و دکمه ی Download را بزنید

- حال تیک هر دو گزینه را بردارید و دکمه ی DirectX End-User Run Web Installer را بزنید تا نصب کننده دانلود شود

- فایل دانلود شده را اجرا کنید و مراحل نصب را طی کنید تا دانلود و به روز رسانی DirectX آغاز شود

به روز رسانی Microsoft DirectX

پس از اتمام نصب سیستم خود را ریاستارت کنید و وجود مشکل را دوباره بررسی کنید. دقت کنید که در تمام مراحل بالا اینترنت شما باید متصل باشد.

 

4. نصب دوباره برنامه یا بازی

در صورتی که هیچ یک از روش های بالا به رفع مشکل کمک نکرد، پاک کردن کامل برنامه مورد نظر و نصب دوباره آن ممکن است به حل این خطا کمک کند. برای این کار:

- دکمه های Windows + R را بفشارید و عبارت appwiz.cpl را در پنجره Run تایپ کرده و Enter را بزنید

نصب دوباره برنامه یا بازی

- از لیست بر روی برنامه یا بازی مشکل دار کلیک کنید و از سربرگ بالا، Uninstall را بزنید

- در پنجره باز شده مراحل را دنبال کنید تا مراحل حذف برنامه آغاز شود

- پس از اتمام عملیات، سیستم خود را ریاستارت کنید و پس از راه اندازی مجدد، دوباره اقدام به نصب برنامه مورد نظر خود کنید. توجه کنید که بهتر است از آخرین و به روزترین نسخه استفاده کنید تا مشکلات و باگ های موجود در برنامه برطرف شده باشند.

 

5. استفاده از System Restore

این اقدام کامپیوتر شما را به وضعیتی در گذشته که تمام برنامه ها بدون هیچگونه خطایی اجرا میشوند، برمی گرداند. با این حال، باید توجه کنید که هر چیزی که پس از آن تاریخ نصب شده باشد را ممکن است از دست بدهید. همچنین سیستم بازگردانی را فقط اگر قبلا یک نقطه بازیابی در گذشته ایجاد کرده باشید می توانید اجرا کنید. برای این کار می توانید از این لینک استفاده کنید.

استفاده از System Restore

 

6. دانلود جداگانه فایل

شما می توانید این فایل را به صورت جداگانه دانلود کنید و در پوشه محل قرار گیری آن کپی کنید تا جایگزین فایل خراب شود. می توانید از طریق این لینک فایل را دانلود کنید. تنها کافی است تا نام فایل dll خود را در کادر جستجوی آن وارد کنید (در این مورد، d3dcompiler_43.dll) و Enter را بزنید. سپس نسخه مناسب با معماری ویندوز خود را (32 یا 64 بیتی) دانلود و آن را در مسیرهای زیر کپی کنید:

  • C:\Windows\System32 (نسخه ی 32 بیتی)
  • C:\Windows\SysWOW64 (نسخه ی 64 بیتی)

همچنین بعضی از برنامه ها ممکن است از پوشه خود برای ضمیمه فایل d3dcompiler_43.dll استفاده کنند. بنابراین آن را در پوشه نرم افزار یا بازی مورد نظر نیز کپی کنید.

وب سایت dll-fix.com

منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/9bfb9

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

امیر در 29 آبان 1399 |

سلام من بازی جی تی ای وی نصب کردم دیروز اومد ولی امروز با این خطا مواجه شدم بازی را پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی مشکل حل نشد

رضا نجمی در 29 آبان 1399

تمامی روش های بالارو تست کنید. همچنین مطمئن شید که آنتی ویروستون فایلی از بازیو (مخصوصا فایل کرکو) حذف نکرده باشه. همینطور تمامی برنامه هایی که همراه با فایل یا دی وی دی نصب بازی هستو نصب کنید.