MSVCR110.dll یکی از فایل های کتابخانه Microsoft Visual C++ 2012 Redistributable است که برای اجرای برنامه ها یا بازی های ساخته شده با استفاده از نرم افزار Visual Studio 2012 مورد نیاز است. اگر این فایل پاک و یا به نوعی خراب شده باشد، پس از اجرای برنامه یا بازی مورد نظر و یا اجرای بعضی از سرویس های ویندوز خطای زیر را می دهد:

The Program can’t start because MSVCR110.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem

برای حل این مشکل رایج ویندوز در سیستم خود، می توانید از روش های زیر استفاده کنید.


1. سیستم خود را توسط آنتی ویروس اسکن کنید

یک ویروس یا برنامه مخرب در سیستم شما همچنین می تواند از اجرای فایل های dll جلوگیری کند. برخی از خطاها مانند DLL Not Found و یا DLL Is Missing، مربوط به نرم افزارهای مخرب، مانند تروجان است که تظاهر به فایل های DLL می کنند.

در صورتی که آنتی ویروس مناسب آپدیت و به روز شده ندارید، میتوانید از Windows Defender خود ویندوز برای این کار استفاده کنید.

 

2. Visual C++ Redistributable 2012 را تعمیر یا دوباره نصب کنید

فایل msvcr110.dll یکی از فایل های بسته Visual C++ Redistributable 2012 می باشد که برای اجرای برنامه های نوشته شده به وسیله ی زبان C++ لازم می باشد. بنابراین تعمیر کردن یا نصب دوباره آن می تواند به حل این مشکل کمک کند. برای این کار:

- دکمه های Windows + R را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت appwiz.cpl را تایپ کنید و Enter را بزنید

- در پنجره باز شده به دنبال Microsoft Visual C++ Redistributable 2012 بگردید و روی آن کلیک کنید (در صورتی که این بسته ها بر روی سیستم شما نصب نیست، میتوانید آن را از این لینک دریافت کنید. همچنین می توانید از طریق Windows Update نیز آن را نصب کنید.)

کتابخانه های visual c++ نصب شده بر روی سیستم

- از سربرگ Uninstall را بزنید و در پنجره باز شده بر روی Repair کلیک کنید

- پس از اتمام عملیات سیستم خود را ریست کنید

- در صورتی که ارور همچنان وجود دارد، می توانید از طریق پنجره ای که Repair در آن بود، اقدام به پاک کردن این بسته کنید و پس از دانلود آن از طریق این لینک، اقدام به نصب دوباره کنید و پس از ریست کردن سیستم، دوباره برنامه مورد نظر خود را چک کنید.

 

3. فایل msvcr110.dll را در محل نصب برنامه خود کپی کنید

بعضی از برنامه ها ممکن است از پوشه خود برای ضمیمه فایل msvcr110.dll استفاده کنند. در این حالت، شما باید این فایل را به پوشه نرم افزار مورد نظر به صورت زیر کپی کنید :

- به مسیر C:\\Windows\System32 بروید و فایل msvcr110.dll را یافته و از آن کپی بگیرید

- سپس به محل نصب برنامه مورد نظر خود بروید و در پوشه ای که فایل اجرای برنامه در آن قرار دهد، آن را Paste کنید

توجه : در صورتی که این فایل در مسیر بالا موجود نبود، یا بسته Microsoft Visual C++ را نصب کنید و یا از طریق این وب سایت این فایل را دانلود کنید. تنها کافی است تا نام فایل dll خود را در کادر جستجوی آن وارد کنید و Enter را بزنید. سپس نسخه مناسب را دانلود کنید.

وب سایت dll-fix.com

 

4. برنامه خود را پاک کرده و دوباره نصب کنید

همانطور که در پیام خطا پیشنهاد شده است، می توانید سعی کنید برنامه را دوباره نصب کنید تا آن را تعمیر کنید. فایل برنامه ممکن است در هنگام نصب خراب شود، بنابراین یک نصب مجدد تمیز برای داشتن یک فایل کامل و صحیح ممکن است مشکل را حل کند. بدین منظور :

- کلید های Windows + R را به صورت همزمان فشار دهید

- در پنجره Run عبارت appwiz.cpl را تایپ کرده و Ok را بزنید

appwiz.cpl در run ویندوز

- در پنجره باز شده بر روی برنامه مورد نظر خود راست کلیک کرده و Uninstall را بزنید و فرایند پاک کردن را دنبال کنید

- پس از تکمیل آن، سیستم خود را ریست کنید و برنامه خود را دوباره نصب کنید

 

5. استفاده از System Restore

اگر هیچ یک از راه حل های بالا پاسخ گو نبود، سعی کنید از ابزار بازیابی سیستم برای بازگرداندن کامپیوتر خود به حالتی در گذشته استفاده کنید. به روز رسانی و یا تغییر در تنظیمات سیستم می تواند دلیل رخدادن ارورهای مربوط به فایل msvcr110.dll باشد. برای انجام این کار می توانید از این لینک کمک بگیرید.

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/d62bf

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است