خطای 0xc000012f ممکن است در برخی سیستم های حاوی ویندوز 8، ویندوز 8.1 یا ویندوز 10 با پیام Bad Image ظاهر شود. این خطا حتی زمانی که کاربر بر روی OK کلیک می کند چندین بار ظاهر می شود و می تواند کاملا باعث مزاحمت شود. این ارور با پیغام زیر نمایش داده می شود:

C:\WINDOWS\filename is either not designed to run on Windows or it contains an error. Try installing the program again using the original installation media or contact your system administrator or the software vendor for support. Error status 0xc000012f.

ارور 0xc000012f معمولا زمانی ظاهر می شود که فایل ایمیجی که قصد استفاده از آن را داریم دارای فرمت مناسب نیست و برای برنامه های زیادی در سیستم اتفاق می افتد. در ادامه مطلب، روش های متداول رفع و حل خطای 0xc000012f را تشریح کرده ایم.

 

 

رفع ارور 0xc000012f


1. اجرای دستور SFC

برای اسکن کردن فایل های سیستمی و تعمیر کردن مشکلات موجود به صورت زیر عمل کنید :

- در کادر جستجوی ویندوز، cmd را تایپ کرده و در لیست نتایج بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- دستور sfc /scannow را وارد کرده و Enter را بزنید

اجرای دستور sfc در cmd

- تا اتمام عملیات منتظر بمانید و سیستم خود را ریاستارت کنید

 

2. حذف به روز رسانی های مشکل دار

در صورتی که اخیرا اقدام به آپدیت ویندوز خود کرده اید، ممکن است مشکل از یکی از به روز رسانی های نصب شده باشد، مخصوصا مواردی که در نصب با شکست مواجه شده اند. برای منظور حذف این موارد:

- در کادر جستجوی ویندوز عبارت update را تایپ کرده و در لیست، Check for Updates را باز کنید

- در پنجره باز شده بر روی View installed update history کلیک کرده و سپس Uninstall updates را بزنید (در صورت نبود این گزینه، ابتدا Advanced Options و پس از آن Update history را بزنید)

پنجره check for updates در ویندوز 10

- حال در پنجره باز شده، سعی کنید تا به روز رسانی های جدید نصب شده را یافته، بر روی آن ها کلیک کرده و از سربرگ Uninstall را بزنید

حذف به روز رسانی های نصب شده در ویندوز

- در پنجره باز شده مراحل را طی کنید تا به روز رسانی کاملا از سیستم شما پاک شود

پس از حذف تمامی به روز رسانی های مورد نظر، سیستم خود را ریاستارت کنید.

 

3. نصب Visual C++ Redistributable 2015

برای بعضی از کاربرانی که با این ارور مواجه شده اند، نصب کردن این پکیج به حل مشکل کمک کرده است. در صورتی که این کتابخانه را در سیستم خود نصب نکرده اید، می توانید آن را از این لینک در وب سایت مایکروسافت دانلود کنید. برای اطمینان از نصب بودن این کتابخانه در سیستم خود به صورت زیر عمل کنید:

- دکمه های Windows + R را فشرده و عبارت appwiz.cpl را در پنجره باز شده تایپ کرده و Enter را بزنید

- حال در لیست پنجره باز شده به دنبال Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable (x86) و Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable (x64) بگردید

در صورتی که این موارد در لیست موجود نبود، آن ها را از لینک بالا دانلود کرده و نصب کنید. دقت کنید که باید هردو نسخه ی 32 بیتی (x86) و 64 بیتی را نصب کرده باشید.

 

4. انجام Clean Boot

انجام یک بوت تمیز می تواند در شناسایی علت خطای 0xc000012f مفید باشد. معمولا این مشکل ناشی از برنامه های شخص ثالث یا فرآیندهای راه اندازی است. غیرفعال کردن تمام این فرآیندها و سپس فعال کردن مجدد آنها می تواند منبع خطا را مشخص کند. این مراحل را دنبال کنید:

- در کادر جستجوی ویندوز عبارت msconfig را تایپ کرده و از لیست System Configuration را باز کنید

- در پنجره باز شده به سربرگ Services بروید

- تیک Hide all Microsoft services را بزنید و دکمه ی Disable all را کلیک کنید

پنجره System Configuration و سربرگ Services

- دکمه های Ctrl + Shift + Esc را همزمان بفشارید و در پنجره Task Manager به سربرگ Startup بروید

- حال بر روی تمامی موارد موجود در لیست یکی یکی کلیک کرده و Disable را بزنید

سربرگ Startup پنجره Task Manager

- Task Manager را بسته و بر روی Ok در پنجره System Configuration کلیک کنید

- در نهایت سیستم خود را ریاستارت کنید

در صورتی که ظاهر نشد، نشان دهنده ی وجود مشکل در یکی از برنامه های نصب شده در ویندوز است. برای شناسایی برنامه، می توانید در سربرگ Services پنجره System Configuration یکی یکی سرویس ها و برنامه ها را فعال (Enable) کنید. ظاهر شدن دوباره خطا بعد از فعال سازی دوباره یکی از سرویس ها، نشان دهنده وجود مشکل در آن برنامه است. در صورت مشخص شدن برنامه مشکل دار، آن را از سیستم خود حذف کنید.

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/8ec7b

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

مهدی در 27 اردیبهشت 1399 |

من این کار رو کردم اما نشد

امین در 28 بهمن 1398 |

وقتیsfcرو میزنم میگه شما باید مدیری باشید که قصد کار با کامپوتر را دارد

رضا نجمی در 28 بهمن 1398

اولا مطمئن شید که با حساب کاربری ادمین وارد سیستم شدید. دوما دقت کنید که حتما پنجره خط فرمانو به صورت ادمین باز کرده باشید، دقیقا طبق دستورالعمل.