هنگام بارگیری بازی یا اجرای برنامه در ویندوز، ممکن است خطای زیر را دریافت کنید. این یک مسئله رایج ویندوز است و شما می توانید این ارور را به راحتی تعمیر کنید. متن کامل پیام ارور به صورت زیر است:

The program can’t start because MSVCR120.dll is missing from your computer.

MSVCR120.dll یک فایل ضروری برای سیستم عامل ویندوز است. این فایل برای استخراج منابع برنامه کاربردی مورد نیاز در زمان اجرا توسط برنامه نصب شده مورد استفاده قرار می گیرد. MSVCR120.dll کتابخانه C++ مربوطه برای برنامه مورد استفاده است. اگر MSVCR120.dll از دست رفته باشد، نمی توانید بازی ها یا برنامه های دیگر را که با استفاده از زبان برنامه نویسی C++ نوشته شده اند را اجرا کنید.

در ادامه ما 5 روش برای حل این مشکل ارائه کرده ایم.


1. نصب دوباره بسته های Visual C++ Redistributable

فایل MSVCR120.dll متعلق به بسته Visual C++ Redistributable برای ویژوال استدیو است. اگر در کامپیوتر شما این فایل از دست رفته باشد، در نصب این بسته چیزی اشتباه رخ داده است. ساده ترین راه برای تعمیر msvcr120.dll از دست رفته، این است که بسته ها را مجددا از مایکروسافت دانلود و نصب کنید.

توجه: فایل ها را از وب سایت های رسمی دانلود کنید تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود. علاوه بر این، فایل های .dll را از وب سایت های غیر رسمی دانلود نکنید. اینها منابع غیر قابل تایید برای فایل های DLL هستند و ممکن است با ویروس ها آلوده شده باشند. بنابراین توصیه می شود این کار را برای اطمینان از امنیت رایانه خود، انجام ندهید.

برای این کار میتوانید دستورات زیر را دنبال کنید :

- بر روی این لینک کلیک کنید و در این صفحه بر روی Download کلیک کنید

- فایل vcredist را مطابق با نوع سیستم خود انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید

- بعد از دانلود شده فایل، بر روی آن دبل کلیک کرده و دستورالعمل های نصب آن را دنبال کنید تا فرایند نصب تکمیل شود

- سیستم خود را ریست کنید و نرم افزار مورد نظر خود را دوباره اجرا کنید

 

2. یک نصب تمیز از برنامه انجام دهید

همانطور که در پیام خطا پیشنهاد شده است، می توانید سعی کنید برنامه را دوباره نصب کنید تا آن را تعمیر کنید. فایل برنامه ممکن است در هنگام نصب خراب شود، بنابراین یک نصب مجدد تمیز برای داشتن یک فایل کامل و صحیح ممکن است مشکل را حل کند. بدین منظور :

- کلید های Windows + R را به صورت همزمان فشار دهید

- در پنجره Run عبارت appwiz.cpl را تایپ کرده و Ok را بزنید

appwiz.cpl

- در پنجره باز شده بر روی برنامه مورد نظر خود راست کلیک کرده و Uninstall را بزنید و فرایند پاک کردن را دنبال کنید

- پس از تکمیل آن، سیستم خود را ریست کنید و برنامه خود را دوباره نصب کنید

 

3. درایورهای سیستم خود را آپدیت کنید

اگر درایورهای سیستم شما پاک شده و یا قدیمی شده باشند، ممکن است باعث این مشکل شوند. شما می توانید سعی کنید تا با به روز رسانی درایورهای ویندوز خود، این ارور رایج را بر طرف کنید. در راه برای این کار وجود دارد :

1- به صورت دستی که میتوانید درایورها را از وب سایت های مرجع آن ها دانلود و نصب کنید

2- از نرم افزار های مخصوص نصب درایور ها استفاده کنید، مانند Driver Easy

البته برنامه Windows Update موجود در Windows 10 نیز امکان این کار را دارد. شما می توانید با استفاده از این برنامه درایور های به روز شده را شناسایی و نصب کنید.

 

4. با استفاده از آنتی ویروس، سیستم خود را اسکن کنید

یک ویروس یا برنامه مخرب در سیستم شما همچنین می تواند از اجرای فایل های dll جلوگیری کند. برخی از خطاها مانند DLL Not Found و یا DLL Is Missing، مربوط به نرم افزارهای مخرب، مانند تروجان است که تظاهر به فایل های DLL می کنند.

در صورتی که آنتی ویروس مناسب آپدیت و به روز شده ندارید، میتوانید از Windows Defender خود ویندوز برای این کار استفاده کنید.

 

5. System File Checker ویندوز را اجرا کنید

System File Checker یک ابزار در ویندوز است که به کاربران اجازه می دهد فایل هایی که دچار مشکل شدند را در سیستم اسکن کنند و فایل های خراب را تعمیر کنند. بنابراین شما می توانید سعی کنید فایل های سیستم خود را اسکن و آن ها را تعمیر کنید. برای این کار :

- در باکس جستجوی ویندوز، cmd را تایپ کنید

- بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره باز شده، sfc /scannow را تایپ کرده و Enter را بزنید

sfc /scannow

این فرآیند می تواند زمانگیر باشد و سعی خواهد کرد که مسائل را پس از اسکن خودکار به درستی حل کند. پس از اتمام فرایند، سعی کنید برنامه ی مورد نظر خود را اجرا کنید و ببینید که خطا دوباره ظاهر میشود یا نه؟

برچسب ها :
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/2bb56
منبع : http://drivereasy.com

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است