فایل MSVCP140.dll یکی از موارد موجود در مجموعه Visual C++ Redistributable برای Visual Studio 2015 است که مسئول اجرای برنامه های ساخته شده با استفاده از زبان C++ در ویژوال استودیو 2015 و سایر نرم افزارها است. این مورد یک فایل Dynamic Link Library یا به اختصار DLL است که دستورالعمل های مورد نیاز برای اجرای فرآیندهای برنامه ها را فراهم می کند. علاوه بر این، این نوع فایل ها اغلب همان اجزایی را که برای برنامه های مختلف مورد استفاده قرار می دهند، به اشتراک می گذارند و تنها زمانی اجرا می شوند که برنامه ای به آن نیاز دارد که نتیجه آن صرفه جویی در حافظه است.

خطای msvcp140.dll بسیار متداول است و زمانی که کاربران می خواهند بازی های آنلاین، وردپرس و سایر خدمات را راه اندازی کنند، نمایان می شود. این پیام نشان می دهد که MSVCP140.dll در سیستم از دست رفته است و بنابراین برنامه مربوطه نمی تواند اجرا شود. این خطا معمولا با یکی از پیغام های زیر نمایش داده می شود:

The program can’t start because MSVCP140.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

The code execution cannot proceed because MSVCP140.dll was not found. Reinstalling the application may fix this problem.

This application failed to start because MSVCP140.dll was not found. Re-installing the program may fix this problem.

در ادامه، روش هایی برای رفع خطای msvcp140.dll هنگام اجرای برنامه یا بازی در ویندوز تشریح شده است که در اکثر مواقع می توانند به حل مشکل msvcp140.dll کمک کنند. همچنین، لینکی برای دانلود msvcp140.dll نیز قرار داده ایم.

 

 

رفع ارور msvcp140.dll


1. سیستم خود را توسط آنتی ویروس اسکن کنید

یک ویروس یا برنامه مخرب در سیستم شما همچنین می تواند از اجرای فایل های dll جلوگیری کند. برخی از خطاها مانند DLL Not Found و یا DLL Is Missing، مربوط به نرم افزارهای مخرب، مانند تروجان است که تظاهر به فایل های DLL می کنند.

در صورتی که آنتی ویروس مناسب آپدیت و به روز شده ندارید، میتوانید از Windows Defender خود ویندوز برای این کار استفاده کنید.

 

2. استفاده از ابزار System File Checker

اگر فایل DLL خراب شده باشد، ممکن است System File Checker مفید باشد. File Checker سیستم (SFC) یک ابزار است که فایل های سیستمی خراب شده را شناسایی و تعمیر می کند. از این رو، SFC ممکن است بتواند خطای Vcruntime140.dll را نیز حل کند. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

- دکمه های Windows + S را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره باز شده عبارت sfc /scannow را وارد کنید و Enter را بزنید

اجرای دستور sfc

- تا پایان یافتن عملیات منتظر بمانید (ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد) و در صورتی که پیام مبنی بر تعمیر فایل های خراب ظاهر شد، Command Prompt را ببندید و سیستم خود را ریست کنید و پس از بالا آمدن ویندوز برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنید

 

3. Visual C++ Redistributable 2015 را تعمیر یا دوباره نصب کنید

فایل msvcp140.dll یکی از فایل های بسته Visual C++ Redistributable 2015 می باشد که برای اجرای برنامه های نوشته شده به وسیله ی زبان C++ لازم می باشد. بنابراین تعمیر کردن یا نصب دوباره آن می تواند به حل این مشکل کمک کند. برای این کار :

- دکمه های Windows + R را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت appwiz.cpl را تایپ کنید و Enter را بزنید

- در پنجره باز شده به دنبال Microsoft Visual C++ Redistributable 2015 بگردید و روی آن کلیک کنید (در صورتی که این بسته ها بر روی سیستم شما نصب نیست، میتوانید آن را از این لینک دریافت کنید. همچنین می توانید از طریق Windows Update نیز آن را نصب کنید.)

Visual C++ Redistributable 2015

- از سربرگ Uninstall را بزنید و در پنجره باز شده بر روی Repair کلیک کنید

تعمیر Visual C++ Redistributable 2015

- پس از اتمام عملیات سیستم خود را ریست کنید

- در صورتی که ارور همچنان وجود دارد، میتوانید از طریق پنجره ای که Repair در آن بود، اقدام به پاک کردن این بسته کنید و پس از دانلود آن از طریق این لینک اقدام به نصب دوباره کنید و پس از ریست کردن سیستم، دوباره برنامه مورد نظر خود را چک کنید.

 

4. فایل msvcp120.dll را در محل نصب برنامه خود کپی کنید

بعضی از برنامه ها ممکن است از پوشه خود برای ضمیمه فایل msvcp140.dll استفاده کنند. در این حالت، شما باید این فایل را به پوشه نرم افزار مورد نظر به صورت زیر کپی کنید :

- به مسیر C:\\Windows\System32 (برای سیستم 32 بیتی) یا C:\\Windows\SysWOW64 (برای سیستم 64 بیتی) بروید و فایل msvcp140.dll را یافته و از آن کپی بگیرید

- سپس به محل نصب برنامه مورد نظر خود بروید و در پوشه ای که فایل اجرای برنامه در آن قرار دهد، آن را Paste کنید

توجه : در صورتی که این فایل در مسیر بالا موجود نبود، یا بسته Microsoft Visual C++ را نصب کنید و یا از طریق این وب سایت این فایل را دانلود کنید. تنها کافی است تا نام فایل dll خود را در کادر جستجوی آن وارد کنید و Enter را بزنید. سپس نسخه مناسب را دانلود کنید.

وب سایت dll-fix.com

 

5. ثبت دستی فایل MSVCP140.dll

- دکمه های Windows + R را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید و Enter را بزنید

- حال در پنجره باز شده، عبارت های زیر را به ترتیب وارد کنید و Enter را بزنید:

regsvr32 /u MSVCP140.dll
regsvr32 MSVCP140.dll

ثبت دستی فایل MSVCP140.dll

 

6. برنامه خود را پاک کرده و دوباره نصب کنید

همانطور که در پیام خطا پیشنهاد شده است، می توانید سعی کنید برنامه را دوباره نصب کنید تا آن را تعمیر کنید. فایل برنامه ممکن است در هنگام نصب خراب شود، بنابراین یک نصب مجدد تمیز برای داشتن یک فایل کامل و صحیح ممکن است مشکل را حل کند. بدین منظور :

- کلید های Windows + R را به صورت همزمان فشار دهید

- در پنجره Run عبارت appwiz.cpl را تایپ کرده و Ok را بزنید

appwiz.cpl در run ویندوز

- در پنجره باز شده بر روی برنامه مورد نظر خود راست کلیک کرده و Uninstall را بزنید و فرایند پاک کردن را دنبال کنید

- پس از تکمیل آن، سیستم خود را ریست کنید و برنامه خود را دوباره نصب کنید

منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/c61db

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

محمد در 12 آبان 1398 |

عالی