کاربران macOS زیادی هر بار که سعی در تغییر نام، کپی، انتقال یا حذف فایل ها یا پوشه ها دارند، با خطای 8076 مواجه می شوند. این خطا می تواند به دلیل نداشتن مجوز یا اطلاعات خراب هم در درایو خارجی و هم در درایو سیستمی رخ دهد. متن کامل این ارور به صورت زیر است:

The application can't be completed. An unexpected error occurred (error code -8076).

این خطا همچنین می تواند به دلیل درگیر بودن فایل یا پوشه توسط برنامه های دیگر نیز اتفاق بی افتد. در هر صورت راه حل هایی برای این خطا وجود دارد که در ادامه مهمترین آن ها را بیان می کنیم.


1. راه اندازی مجدد سیستم

همه ما وضعیتی را تجربه کرده ایم که در آن فایل ها را منتقل یا حذف می کنیم اما هنوز هم در همان پوشه نشان داده می شوند. گاهی اوقات هنگامی که شما فایلی را انتقال می دهید و یا حذف می کنید، فرآیند مورد نظر به دلیل استفاده از فایل یا پوشه توسط برنامه های دیگر کامل نمی شود. یک خروج ساده از سیستم یا راه اندازی مجدد سیستم، این برنامه ها و استفاده از فایل های پس زمینه را می بندد. پس از راه اندازی مجدد کامپیوتر، سعی کنید تغییرات مورد نظر خود را در فایل یا پوشه خود دوباره تکرار کنید. فقط توجه کنید که در پنجره زیر تیک گزینه Reopen windows when logging back in را بردارید.

راه اندازی مجدد سیستم در مک

 

2. بررسی مجوزهای دسترسی به فایل و پوشه

برخی از کاربران موفق به حل این مسئله با تغییر مجوز فایل یا پوشه شده اند. این گزینه نیاز به رمز عبور ادمین قبل از هرگونه اعمال تغییر دارد. برای این کار:

- بر روی پوشه یا فایل مورد نظر خود راست کلیک کرده و Get Info را بزنید

get info در منوی راست کلیک

- در پایین پنجره باز شده، Sharing & Permissions را باز کنید و بر روی آیکون قفل در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید

- رمز عبور حساب کاربری ادمین خود را وارد کنید تا اجازه تغییر در مجوزهای دسترسی را داشته باشید

- حال مجوز حساب کاربری مورد نظر خود و یا everyone را به Read & Write تغییر دهید

تغییر مجوز دسترسی در مک

حال می توانید عمل مورد نظر خود را دوباره بر روی فایل یا پوشه خود امتحان کنید.

 

3. استفاده از ترمینال برای اعمال تغییرات

اگر شما نمی توانید این تغییرات را مستقیما با استفاده از منوی متنی یا میانبرهای صفحه کلید انجام دهید، می توانید آنها را از طریق ترمینال انجام دهید. همچنین قبل از اجرای این دستورات می توانید از دستور sudo برای اعمال تغییرات به عنوان یک ادمین استفاده کنید.

برای انجام این کار ابتدا باید مسیری که فایل یا پوشه شما در آن قرار دارد را با استفاده از دستور زیر تعیین کنید. دقت کنید که به جای direction باید مسیر مورد نظر خود را بنویسید:

cd direction

به عنوان مثال برای فایلی که در دستکتاپ قرار دارد دستور زیر باید وارد شود:

cd ~/desktop

حال از دستورات زیر برای اعمال تغییرات مورد نظر خود استفاده کنید. دقت کنید که به جای filename نام فایل مورد نظر به همراه فرمت آن را قرار دهید. همچنین به جای directory2 مسیری که می خواهید فایل خود را در آن کپی کنید را قرار دهید:

برای حذف: sudo rm –f filename

برای انتقال: sudo mv filename1 filename2

برای کپی: sudo cp filename directory2

 

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/31510

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است