این خطا هنگامی رخ می دهد که شما سعی کنید بر روی پوشه های خاصی اعمالی مانند تغییر نام ، کپی، انتقال یا حذف را انجام دهید. به طور کلی وقتی سعی می کنید تغییراتی را در پرونده های موجود در سیستم ایجاد کنید، کد خطای  0x80070005 ظاهر می شود. این خطا معمولا با پیام زیر نمایش داده می شود:

An unexpected error is keeping you from renaming the folder. If you countinue to receive this error, you can use the error code to search for help with this problem.

Error 0x80070005: Access is denied.

این ارور در واقع یک هشدار امنیتی است که به شما می گوید شما یا به طور دقیق تر، حساب کاربری شما اجازه انجام عمل مورد نظر بر روی پوشه یا فایل مورد نظر را ندارد. این مشکل می تواند با وارد شدن به سیستم با حساب کاربری ادمین (Administrator) برطرف شود. اما در بعضی مواقع این کار چاره ساز نیست و باید روش های دیگری برای حل مشکل به کار گرفته شود.

در ادامه راه حل هایی برای خلاصی از این خطا را تشریح می کنیم.


استفاده از ابزار System File Checker

System File Checker یا SFC یک ابزار مفید است که فایل های سیستمی خراب شده را شناسایی و تعمیر می کند. از این رو، SFC ممکن است بتواند خطای مورد نظر را حل کند. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

- کلیدهای Windows + S را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره باز شده عبارت sfc /scannow را وارد کنید و Enter را بزنید

اجرای دستور sfc

- تا پایان یافتن عملیات منتظر بمانید (ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد) و در صورتی که پیام مبنی بر تعمیر فایل های خراب ظاهر شد، Command Prompt را ببندید و سیستم خود را ریست کنید و پس از بالا آمدن ویندوز برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنیدبه روز رسانی تنظیمات Group Policy

تغییر کردن تنظیمات مربوط به Group Policy در ویندوز می تواند باعث ایجاد بعضی از خطاها شود و برای اعمال این تغییرات، باید Group Policy Settings را توسط خط فرمان یا CMD به روز رسانی کنید. برای این کار:

- دکمه های Windows + S را فشرده، در کادر جستجو عبارت cmd را تایپ کرده، در لیست بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره باز شده، دستور gpupdate /force را تایپ کرده و Enter را بزنید

اجرای دستور gpupdate در cmd

- پس از تکمیل فرآیند، پنجره خط فرمان را بسته و سیستم خود را ریاستارت کنیددادن مجوزهای ادمین

شما می توانید این مشکل را با اعطای مجوزهای ادمینی به پوشه یا فایل مورد نظر برطرف کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

- بر روی فایل یا پوشه مورد نظر راست کلیک کرده و Properties را بزنید

- در پنجره باز شده به سربرگ Security بروید و در قسمت Groups and username بر روی حساب کاربری خود کلیک کنید

- اگر در قسمت Permissions، تیک Full Control نخورده بود دکمه Edit را بزنید

دادن مجوزهای ادمین به فایل یا پوشه

- در پنجره باز شده، تیک Full control را زده و به ترتیب Apply و Ok را بزنید

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/4745c

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است