vcomp140.dll نوعی فایل DLL است که همراه با بسته Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 روی سیستم کپی می شود و برای اجرای برنامه های نوشته شده با استفاده از زبان C یا C++ استفاده می شود. بازی های ویدیویی پیشرفته و برنامه های بسیاری از vcomp140.dll برای دسترسی به عملکردهای خاص API استفاده می کنند و برای اجرا وابسته به این فایل هستند.

این پیام خطا معمولا در هنگام استفاده از برنامه ها یا فایل های مولتی مدیا و همچنین هنگام افزودن یا حذف کردن فایل ها از پوشه های چندرسانه ای ظاهر می شود. خطاهای مربوط به این فایل مانع اجرای برنامه ها یا بازی ها در سیستم شده و معمولا با یکی از پیام های زیر نمایش داده می شوند:

The program can't start because vcomp140.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

vcomp140.dll not found

This application failed to start because vcomp140.dll was not found. Re-installing the program may fix this problem.

The code execution cannot proceed because vcomp140.dll was not found. Re-installing the program may fix this problem.

Cannot start {program}. A required component is missing: vcomp140.dll. Please install {program} again.

در ادامه راه حل هایی برای این مشکل بیان شده است که پیشنهاد می شود آن ها را به ترتیب اجرا کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشند.


استفاده از ابزار System File Checker

System File Checker یا SFC یک ابزار مفید است که فایل های سیستمی خراب شده را شناسایی و تعمیر می کند. از این رو، SFC ممکن است بتواند خطای مورد نظر را حل کند. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

- کلیدهای Windows + S را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره باز شده عبارت sfc /scannow را وارد کنید و Enter را بزنید

اجرای دستور sfc

- تا پایان یافتن عملیات منتظر بمانید (ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد) و در صورتی که پیام مبنی بر تعمیر فایل های خراب ظاهر شد، Command Prompt را ببندید و سیستم خود را ریست کنید و پس از بالا آمدن ویندوز برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنیداجرای دستور DISM

- سیستم خود را به اینترنت متصل کنید

- در کادر جستجوی ویندوز، cmd را تایپ کرده و در لیست نتایج بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره Command Prompt، دستور زیر را تایپ کنید و Enter را بزنید:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

در نهایت برای اعمال تغییرات سیستم خود را ریاستارت کنید.تعمیر یا نصب Visual C++ 2015 Redistributable

فایل DLL مورد نظر، یکی از فایل های بسته Visual C++ 2015 Redistributable است که برای اجرای برنامه ها یا بازی های نوشته شده به وسیله ی زبان C++ لازم می باشد. بنابراین تعمیر کردن یا نصب دوباره آن می تواند به حل این مشکل کمک کند. برای این کار :

- دکمه های Windows + R را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت appwiz.cpl را تایپ کرده و Enter را بزنید

- در پنجره باز شده به دنبال Microsoft Visual C++ 2015 Redistributable بگردید و روی آن کلیک کنید (در صورتی که این بسته ها بر روی سیستم شما نصب نیست، میتوانید آن را از این لینک دریافت کنید)

Visual C++ Redistributable 2015

- از سربرگ Uninstall را بزنید و در پنجره باز شده بر روی Repair کلیک کنید

تعمیر Visual C++ Redistributable 2015

- پس از اتمام عملیات سیستم خود را ریاستارت کنید

- در صورتی که ارور همچنان وجود دارد، میتوانید از طریق پنجره ای که Repair در آن بود، اقدام به پاک کردن این بسته کنید (با زدن Uninstall) و پس از دانلود آن از طریق این لینک، اقدام به نصب دوباره کنید. دقت کنید که باید هر دو نسخه 32 بیتی (x86) و 64 بیتی (x64) آن را نصب کنید

- پس از اتمام عملیات و ریاستارت کردن سیستم، دوباره برنامه مورد نظر خود را چک کنید.دانلود و کپی فایل DLL

شما می توانید این فایل را به صورت جداگانه دانلود کرده و در پوشه محل قرار گیری آن کپی کنید تا جایگزین فایل خراب شود. برای این کار می توانید از این لینک استفاده کنید. تنها کافی است تا نام فایل dll خود را در کادر جستجوی صفحه اصلی وارد کرده و Enter را بزنید. سپس نسخه مناسب با معماری ویندوز خود را (32 بیتی یا 64 بیتی) دانلود و آن را در مسیرهای زیر کپی کنید:

  • C:\Windows\System32 (برای نسخه ی 32 بیتی)
  • C:\Windows\SysWOW64 (برای نسخه ی 64 بیتی)

همچنین بعضی از برنامه ها ممکن است از پوشه خود برای ضمیمه فایل های dll استفاده کنند. بنابراین آن را در پوشه نرم افزار یا بازی مورد نظر نیز کپی کنید.

وب سایت dll-fix.comمنبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/976ab

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

0111 در 9 آذر 1398 |

سلام من میخام نصب کنم این ارور میاد http://s7.picofile.com/file/8380165300/Screenshot_20191130_182236.png چیکار کنم؟

رضا نجمی در 10 آذر 1398

دلیل این ارور اینه که این پکیج روی سیستمتون از قبل نصب شده و نمی تونید دوباره اونو نصب کنید. همونطور که بالا توضیح داده شده، یا این پکیجو تعمیر کنید یا اول بسته قبلیو پاک کنید و بعد اینو نصب کنید.