iPhone یکی از محبوب ترین دستگاه های تلفن همراه است که توسط اپل به همراه سیستم عامل iOS تولید و توزیع می شود. این دستگاه ها به خاطر کیفیت ساخت عالی، ویژگی های امنیتی کامل و پشتیبانی نرم افزاری فوق العاده مشهور هستند. در حقیقت، جدیدترین نرم افزارها برای آیفون های تا 4 نسل پیش نیز، منتشر می شوند، اما این پشتیبانی مداوم گاهی اوقات با مشکلاتی همراه می شود. کاربران بسیاری هنگام به روز رسانی یا ریستور کردن دستگاه اپل خود از جمله آیفون و آیپد، با ارور 14 ایتونز یا به عبارتی ارور 14 ایفون روبرو می شوند که با پیغام های زیر همراه است:

This iPhone could not be restored. An unknown error occurred (14)

This iPhone could not be updated. An unknown error occurred (14)

این خطاها معمولا به دلیل یکی از موارد زیر اتفاق می افتند:

  • مشکل در ارتباط اینترنت
  • کابل USB خراب
  • خراب بودن فایل های فریم ویر
  • فضای ذخیره کم
  • قدیمی بودن نرم افزار آیتیونز

در ادامه شما را با برخی از روش هایی که می توانید برای مقابله با ارور 14 آیتونز یا ارور 14 آیفون به کار ببرید، آشنا می کنیم که برای بسیاری از افراد در حل و رفع این مشکل در iTunes کارساز بوده اند.


تغییر کابل USB

یکی از اولین چیزهایی که باید امتحان کنید، کابل USB جدید است. در بسیاری از موارد، مسائل ساده در کابل می تواند منجر به تنظیم مجدد اتصال شود. یکی از نشانه های کابل مشکل دار، قطع و وصل شدن شارژ آی فون از شارژر دیواری با استفاده از همان کابل است. اگر شارژ شدن آی فون یا آی پد به طور تصادفی متوقف شده و پس از مدت کوتاهی دوباره از سرگرفته می شود، به احتمال قوی کابل دچار مشکل شده است. در هر صورت، کابل های خراب در اتصال میان دستگاه iOS و آیتیونز، یکی از عوامل اصلی رخدادن بسیاری از خطاها می باشد که با تغییر کابل خراب و استفاده از کابل سالم، این ارورها به سادگی برطرف می شوند.به روز رسانی iTunes

قدیمی بودن نسخه ی آیتیونز می تواند باعث ایجاد ناسازگاری برنامه با دستگاه iOS شود و به روز رسانی برنامه می تواند این ناسازگاری ها را بر طرف کند. برای به روز رسانی می توانید به صورت زیر عمل کنید:

در مک:

- iTunes را باز کنید

- از سربرگ برنامه، بر روی iTunes کلیک کرده و در منوی باز شده Check for Updates را بزنید

آپدیت کردن iTunes

- در صورت موجود بودن آپدیت، پیامی نمایش داده می شود که باید در آن دکمه ی Download iTunes را بزنید

- حال باقی مراحل را دنبال کنید تا فرآیند دانلود و نصب به روز رسانی ها آغاز شود

در ویندوز:

- iTunes را باز کنید

- از سربرگ برنامه، بر روی Help کلیک کرده و در منوی باز شده Check for Updates را بزنید

آپدیت کردن iTunes

- در صورت موجود بودن آپدیت، پیامی نمایش داده می شود که باید در آن دکمه ی Download iTunes را بزنید

- حال باقی مراحل را دنبال کنید تا فرآیند دانلود و نصب به روز رسانی ها آغاز شودحذف کردن فایل های فریم ویر دستگاه

اگر فایل های فریم ویر دستگاه موجود در پوشه آیتیونز خراب یا آسیب دیده باشند، روند بروزرسانی کامل نمی شود و این خطا ایجاد می شود. بنابراین، توصیه می شود فایل های IPSW را از پوشه های ریشه حذف کنید. برای انجام این کار ابتدا باید پوشه ای که این فایل ها در آن قرار دارد را شناسایی کنید. این مکان بسته به سیستم عامل مورد استفاده شما متفاوت است. در زیر ، ما مکان های این فایل را در سیستم عامل های مختلف ذکر کرده ایم:

سیستم عامل مک:

iPhone~/Library/iTunes/iPhone Software Updates
یا
iPad~/Library/iTunes/iPad Software Updates
یا
iPod touch~/Library/iTunes/iPod Software Updates

ویندوز XP:

C:\Documents and Settings\\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

ویندوز ویستا، 7، 8:

C:\Users\\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

ویندوز 10:

C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes

پس از پیمایش به مکان مشخص شده برای دستگاه خود، فایل با پسوند IPSW موجود در آن را حذف کنید. پس از حذف فایل، نرم افزار iTunes دوباره فریم ویر دستگاه را بارگیری می کند.

حذف فایل ipsw از پوشه iTunesخالی کردن حافظه

توصیه می شود قبل از انجام هرکاری، فضای حافظه دستگاه خود را بررسی کرده و در صورت پر بودن، آن را خالی کنید. بهتر است که حداقل 5 گیگابایت فضای خالی در دستگاه موجود موجود باشد تا عملیات به روز رسانی دستگاه با مشکل روبرو نشود.

 

بررسی اتصال اینترنت

اطمینان حاصل کنید که به یک اتصال اینترنتی پایدار و بدون قطعی وصل شده اید. گاهی اوقات، اینترنت ممکن است با مشکل از دست دادن بسته یا قطع ارتباط روبرو شود. بنابراین، توصیه می شود وجود یا عدم وجود هرگونه مشکل در اتصال اینترنت خود را بررسی کرده و همچنین اطمینان حاصل کنید که هنگام دانلود به روز رسانی ها، هیچ گونه از دست رفتن قابل توجه ای در بسته های دانلود شده وجود نداشته باشد.

برچسب ها : iPhone iPad iPod iTunes
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/f5304

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است