در هنگام تلاش برای کپی کردن فایل ها روی مک، ممکن است این خطا رو ببینید. این ارور می تواند در هر کدام از نسخه های مک رخ دهد، هم بر روی لپ تاپ، هم کامپیوترهای دسکتاپ. وقتی می خواهید فایلها یا پوشه ها را به مکان جدید کپی کنید یا آنها را به یک ایمیل یا هر نمونه دیگر کپی کنید، این خطا ظاهر می شود. این ارور با پیام زیر ظاهر می شود:

The Finder can’t complete the operation because some data in “FileName” can’t be read or written. (Error code -36)


خطا 36 می تواند بر هر فایلی تاثیر بگذارد. با این حال فایل های مخفی .DS_Store اصلی ترین فایل هایی هستند که این خطا بر روی آن ها رخ می دهد. این فایل های پنهان حاوی اطلاعات اضافی هستند، مانند فرا داده هایی که همراه با تصاویر، آیکون ها و فایل ها ذخیره می شوند. این مشکل می تواند هنگام انتقال فایل ها از یک حافظه سازگار با ویندوز به یک حافظه سازگار با مکینتاش و بر عکس این روند نیز اتفاق بیفتد.

برای حل این مشکل دو راه اصلی پیشنهاد شده است که در ادامه آن ها را تشریح کرده ایم.


1. استفاده از دستور dot_clean

dot_clean یک ابزار خط فرمان ساده و موثر برای مقابله با کد خطای 36 است.

- سیستم خود را روشن کنید و از طریق مسیر زیر ترمینال را باز کنید :

Application > Utilities > Terminal

- دستور dot_clean را تایپ کنید و در جلوی آن یک فاصله (space) نیز قرار دهید

- سپس آیکون فایل خود و یا حافظه مورد نظر را با استفاده از موس به درون پنجره ترمینال بکشید تا مسیر آن در جلوی دستور بالا قرار گیرد

dot_clean

- حال فقط دکمه Enter را بزنید تا دستور اجرا شود. این فایل های مخفی را با فایل های میزبان خود ادغام می کند که این خطا را نیز حل خواهد کرد.

- عمل کپی کردن خود را دوباره امتحان کنید و اگر خطا باز هم وجود داشت روش بعدی را نیز امتحان کنید.

 

2. Shortcomings سیستم خود را چک کنید

در اغلب موارد برخی از معایب مانند عدم دسترسی، گزینه های به اشتراک گذاری و یا برخی از مشکلات در رسانه های خارجی ممکن است کد خطا 36 در سیستم عامل Mac را ایجاد کند. اگر این اتفاق می افتد، به منظور رفع این خطا، این مراحل را دنبال کنید :

- مجوز های کپی کردن فایل ها در Finder را بررسی کنید. به Permission and sharing بروید و آن را به «Everyone» تغییر دهید. با این حال قبل از انجام این کار اطمینان حاصل کنید که حساب شما دسترسی به این فایل های خاص را دارد.

permission and sharing

permission and sharing

- شما می توانید فایل های خاصی را که می خواهید کپی کنید، به مالکیت خود در بیاورید. پس از انجام هر یک از کارهای فوق، بررسی کنید که آیا اکنون می توانید این فایل ها را کپی کنید. اگر نمی توانید مرحله بعدی را دنبال کنید

- بررسی کنید که آیا در وسایل خارجی و یا حافظه های جانبی شما مشکلی وجود دارد یا خیر. همچنین بررسی کنید که همه اتصالات درست باشند

- کامپیوتر خود را خاموش کنید و آن را در حالت Safe Mode راه اندازی کنید. حالا فایل های خود را کپی کنید.در این وضعیت ممکن است که فایل های شما کپی شوند و یا باز هم کپی نشوند. در هر صورت سیستم خود را Restart کنید.

- تمام. اگر این روش قادر به حل این مسئله بود، می توانید اکنون هر چیزی که میخواهید کپی کنید. اگر این کار جوابگو نبود، به پایین بروید و به مورد زیر نیز نگاهی بیندازید.

 

استفاده از نرم افزار های حل مشکلات

اگر علت خطا 36 در سیستم ما، ویروس ها، بدافزارها، فایل های ناخواسته یا فایل های فاسد باشد باید از نرم افزار های مخصوص رفع این موارد استفاده شود. برای این کار می توانید از نرم افزارهایی مانند Detox My Mac و یا Bitdefender Antivirus for Mac استفاده کنید.

توجه : در استفاده از این نرم افزارها دقت لازم را داشته باشید. ممکن است بعضی از فایل های حیاتی شما را پاک کنند و یا تغییراتی را در سیستم شما ایجاد کنند که مشکلات دیگری را به وجود بیاورد.

برچسب ها :
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/e5135
منبع : http://macmetric.com

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است