پس از انتشار ویندوز 10، افراد زیادی اقدام به ارتقاء سیستم عامل خود از نسخه های قبلی ویندوز به این نسخه جدید یا نصب دستی آن کردند؛ اما این کار خالی از مشکل نبود. کاربران ویندوز هنگام ارتقاء یا نصب ویندوز 10 با خطاهای بی شماری روبرو شدند که یکی از رایج ترین آن ها، خطای 0x80070006 - 0x2000C است که به طور کلی  با پیام زیر همراه است:

We couldn’t install Windows 10

We’ve set your pc back to the way it was right before we started installing Windows 10.

0x80070006-0x2000c

the installation failed in the SAFE_OS phase with an error during APPLY_IMAGE operation.

با این حال، اگر هنگام نصب ویندوز 10، با خطای 0x80070006 - 0x2000C مورد استقبال قرار می گیرید، نباید نگران باشید؛ خوشبختانه راه حل هایی وجود دارد که در رفع این خطا موفق هستند و ما در ادامه سه مورد از این راه حل ها را تشریح کرده ایم.


بررسی وسایل جانبی و سخت افزار سیستم

تمام سخت افزارهای متصل شده به رایانه خود را به جز صفحه کلید و ماوس جدا کنید. همچنین تمام CDها، USBها و DVDها را از سیستم خود حذف کنید و در صورتی که سخت افزار جدیدی به سیستم خود افزوده اید، آن را جدا کنید. به علاوه کابل های اتصالی هارد دیسک خود با مادربرد و پاور را بررسی کنید.  پس از انجام این کار سیستم خود را ریاستارت کنید. در صورتی که سیستم شما بدون مشکل راه اندازی شد، نشان دهنده وجود مشکل در یکی از وسایل جانبی و جدید متصل شده و یا پورت ارتباطی سیستم شما با آن وسیله جانبی یا هارد دیسک است.افزایش حجم درایو نصب ویندوز

در برخی موارد، فرآیند به روزرسانی ویندوز 10 به دلیل کمبود فضای دیسک در درایو نصب ویندوز با مشکل مواجه می شود که در نتیجه ارورهایی همانند این مورد نمایان می شود. بنابراین میزان حافظه خالی موجود در درایوهای خود را بررسی کرده و مطمئن شوید که در درایو مورد نظر خود برای نصب ویندوز حداقل 25 گیگ حجم داشته باشید. پس از اطمینان از این مورد، نصب یا ارتقاء ویندوز را دوباره تکرار کنید. برای بررسی وضعیت کلی حافظه هارد دیسک و درایوهای خود می توانید دکمه های Windows + R را فشرده و در پنجره Run، عبارت diskmgmt.msc را تایپ کنید و Enter را بزنید. با این کار پنجره Disk Management برای شما باز می شود که می توانید در صورت نیاز، از طریق آن اقدام به افزایش یا کاهش حجم درایوهای خود کنید و با جستجو در اینترنت از روش کامل انجام این کار مطلع شوید.

 

حذف نقاط بازیابی قدیمی

بر روی My Computer یا This PC راست کلیک کرده و Properties را بزنید

راست کلیک کردن روی My computer

از سمت چپ پنجره باز شده، بر روی System Protection کلیک کنید

دکمه system protection

دکمه Configure و پس از آن، در پایین صفحه پنجره جدید دکمه Delete را بزنید و در پیام ظاهر شده، بر روی Continue کلیک کنید

دکمه های Apply و Ok را به ترتیب بزنید و در پنجره System Properties، روی Create کلیک کنید

حذف نقاط بازیابی قدیمی و ایجاد جدید

یک نام برای نقطه بازیابی جدید انتخاب کنید و Ok را بزنید

پس از اتمام عملیات ایجاد نقطه بازیابی، سیستم را ریاستارت کرده و دوباره اقدام به نصب یا ارتقاء ویندوز 10 خود کنید.

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/49e4a

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است