iTunes یک برنامه مدیریت دستگاه، پخش کننده رسانه و پخش کننده رادیو است که توسط اپل تهیه شده است. این برنامه می تواند برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های iPhone و خیلی موارد دیگر استفاده شود. با این حال با تمام ویژگی های خوبی که دارد، برخی مسائل در آن وجود دارد که کاربران مختلف هر از گاهی با آن روبرو می شوند. یکی از آن ها کد خطا 3194 است که اغلب هنگام به روزرسانی iOS به نسخه جدیدتر و همراه با پیام زیر ظاهر می شود:

The iPhone "iPhone" could not be restored. An unknown error occured (3194).

دلیل اصلی خطا این است که iTunes قادر به بارگیری و نصب به روزرسانی ها از سرورهای اپل یا بازگرداندن دستگاه iOS به حالت قبلی (ریاستور کردن) نیست. این رفتار معمولاً ناشی از اتصال بد اینترنت، استفاده از سیستم عامل iOS غیررسمی، درگیری های ناشی از آنتی ویروس های نصب شده و... است.

در هر صورت برای این خطا راه حل هایی ارائه شده است که در ادامه به تشریح آن ها پرداخته ایم.


غیرفعال کردن آنتی ویروس

همانطور که پیش تر نیز بیان شد، این خطا در بسیاری از مواقع توسط آنتی ویروس و فایروال نصب شده در سیستم ایجاد می شود. برای اطمینان از این مورد، کافیست آنتی ویروس خود را غیرفعال کرده و دوباره برنامه خود را اجرا کنید. بدین منظور، روی نماد آنتی ویروس خود در نوار ابزار (گوشه پایین سمت راست) راست کلیک کرده و گزینه Close یا Quit و یا گزینه ای مربوط به غیرفعال کردن موقت آنتی ویروس نظیر Disable را انتخاب کنید. در صورت نبود چنین گزینه هایی، آنتی ویروس را باز کرده و از داخل پنجره آن اقدام به این کار کنید. پس از آن، برنامه هایی را که قبلا با خطا مواجه می شدند را باز کنید. اگر خطا از بین رفته بود، نشان دهنده وجود مشکل در آنتی ویروس نصب شده است که توصیه می کنیم آن را حذف کرده و از نسخه دیگری استفاده کنید.به روز رسانی iTunes

قدیمی بودن نسخه ی آیتیونز می تواند باعث ایجاد ناسازگاری برنامه با دستگاه iOS شود و به روز رسانی برنامه می تواند این ناسازگاری ها را بر طرف کند. برای به روز رسانی می توانید به صورت زیر عمل کنید:

در مک:

- iTunes را باز کنید

- از سربرگ برنامه، بر روی iTunes کلیک کرده و در منوی باز شده Check for Updates را بزنید

آپدیت کردن iTunes

- در صورت موجود بودن آپدیت، پیامی نمایش داده می شود که باید در آن دکمه ی Download iTunes را بزنید

- حال باقی مراحل را دنبال کنید تا فرآیند دانلود و نصب به روز رسانی ها آغاز شود

در ویندوز:

- iTunes را باز کنید

- از سربرگ برنامه، بر روی Help کلیک کرده و در منوی باز شده Check for Updates را بزنید

آپدیت کردن iTunes

- در صورت موجود بودن آپدیت، پیامی نمایش داده می شود که باید در آن دکمه ی Download iTunes را بزنید

- حال باقی مراحل را دنبال کنید تا فرآیند دانلود و نصب به روز رسانی ها آغاز شودبررسی اتصال اینترنت

بسیاری از مواقع، مشکل در اتصال اینترنت مخصوصا Wi-Fi باعث به وجود آمدن خطاهای بسیاری از جمله این خطا می شود. اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنت شما به درستی کار می کند و سرعت خوبی دارد؛ زیرا کاربران بسیاری متوجه شده اند که این خطا به دلیل کند بودن اتصال اینترنت ایجاد شده است. سعی کنید تا یکبار اتصال خود را قطع و مجدداً اتصال را برقرار کنید (Wi-Fi یا دیتا خود را خاموش/روشن کنید) که در بسیاری از مواقع راهگشا بوده است.

در صورتیکه از اینترنت Wi-Fi استفاده می کنید، بهتر است مودم خود را مجدداً راه اندازی کنید. کافی است مودم را به مدت 5 دقیقه خاموش کرده و پس از آن مجددا روشن کنید.

 

استفاده از فریم ویر درست

یکی از موارد رخ دادن این خطا این است که به جای فریم ویرهای ارائه شده توسط خود اپل یا سیستم عامل ایجاد شده توسط توسعه دهندگان اپل، از فریم ویر یا سیستم عامل دیگری در دستگاه iOS خود استفاده کنید. در صورتی که سعی در نصب یک سیستم عامل غیر رسمی در دستگاه اپل خود دارید، مواجه شدن با این خطا دور از انتظار نیست. بنابراین از سیستم عامل و فریم ویر اصلی دستگاه خود استفاده کنید تا از این خطا خلاص شوید.

برچسب ها : iPhone iTunes
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/42ead

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است