خطای 0x80070017 معمولا به نصب بد ویندوز اشاره دارد و به طور معمول، در یکی از دو حالت زیر اتفاق می افتد: هنگام نصب ویندوز یا هنگام به روزرسانی ویندوز. این خطا بدون توجه به مشخصات سیستم شما در هر نسخه ویندوز مخصوصا ویندوز 7 و ویندوز 10 قابل رویت است. ارور 0x80070017 در حین نصب ویندوز، به صورت زیر نمایش داده می شود:

Windows cannot copy files required for installation. The files may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available and restart the installation. Error code 0x80070017.

همچنین، در صورتی که هنگام به روز رسانی ویندوز رخ دهد، با پیام زیر نمایش داده می شود:

There were problems installing some updates, but we'll try again later. if you keep seeing this and want to search the web or contact support for information, this may help:

Cumulative for Windows 10 version 1703 x64-based Systems (KB4015583) - Error 0x80070017

ارور 0x80070017 نشانگر این است که پرونده هایی که از دیسک (DVD یا فلش) کپی می شوند، با همان ساختار به هارد دیسک شما منتقل نمی شوند. این بدان معنی است که هنگام کپی کردن در مقصد، پرونده های اصلی دچار تغییر یا آسیب می شوند. با این حال بیشتر اوقات، با پرونده های خراب یا بد سکتورها (bad sector) برخورد کرده اید.

از آنجا که دو سناریوی مختلف وجود دارد که در آن ممکن است ارور کد 0x80070017 را مشاهده کنید، ما دو راهنمای عیب یابی جداگانه ایجاد کرده ایم. بنابراین برای حل مشکل، روشهای متناسب با وضعیت خود را که در ادامه توضیح داده ایم را دنبال کنید.

 

 

رفع ارور 0x80070017


ریاستارت کردن ویندوز

یکی از متداول ترین روش های برطرف سازی مشکلات کامپیوتری، بنابر گفته بسیاری از کاربران و کارشناسان فنی، راه اندازی مجدد سیستم است. افراد بسیاری این موضوع را تجربه کرده اند که با یک راه اندازی مجدد ساده می توانند حتی تا 80 درصد مشکلات را برطرف کنند؛ خواه آن مشکل مربوط به شبکه سازی باشد، خواه عملکرد کند یا برنامه های معیوب. و این موضوع فقط مربوط به ویندوز نیست؛ بلکه برای طیف گسترده ای از دستگاه ها از جمله تلفن های هوشمند و روترها و حتی نرم افزارها کار می کند. بنابراین در اولین گام، سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید. مخصوصا اگر مدتی زیادی از آخرین ریاستارت سیستمتان می گذرد.استفاده از عیب یاب Windows Update

- ویندوز دارای یک ابزار عیب یابی داخلی است که می تواند در خیلی از مواقع به راحتی بطور خودکار مشکلات رایج را برطرف کند. برای اجرای عیب یابی Windows Update مراحل زیر را دنبال کنید:

- دکمه های Windows + I را بفشارید تا پنجره Settings باز شود

- حال Update & Security را زده و از پنل سمت چپ، Troubleshoot را انتخاب کنید

- سپس از لیست برنامه های ویندوز، Windows Update را انتخاب کرده و دکمه Run the troubleshooter را بزنید

استفاده از مشکل یاب Windows Update

- باقی مراحل را در پنجره باز شده دنبال کنید تا مشکلات بررسی شده و در صورت امکان برطرف شوند

پس از اتمام فرآیند، مشکل خود را مجدد بررسی کنید.تنظیم مجدد اجزاء Windows Update

با توجه به گزارش های کاربران، در صورتی که اجزای مربوط به Windows Update به درستی کار نکنند، ارورهای متنوعی را هنگام به روز رسانی ویندوز نمایش می دهند. این مشکلات معمولا پیچیده نیستند و در بیشتر موارد با بازنشانی تنظیمات، می توان آن ها را برطرف کرد. بدین منظور:

دکمه های Windows + S را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

حال در پنجره باز شده، دستورات زیر را یکی یکی و به ترتیب اجرا کنید. کافیست هرکدام را جداگانه تایپ کرده و Enter را بزنید:

net stop wuauserv 

net stop cryptSvc

net stop bits

net stop msiserver

Ren C:WindowsSoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

Ren C:WindowsSystem32catroot2 Catroot2.old

net start wuauserv

net start cryptSvc

net start bits

net start msiserver

پس از اجرا شدن تمامی دستورات بالا، مشکل خود را مجدد بررسی کنید.انجام Clean Boot

انجام یک بوت تمیز می تواند در شناسایی علت خطا مفید باشد. این مشکل می تواند ناشی از برنامه های شخص ثالث یا فرآیندهای راه اندازی ویندوز باشد. غیرفعال کردن تمام این فرآیندها و سپس فعال کردن مجدد یکی یکی آنها می تواند منبع خطا را مشخص کند. این مراحل را دنبال کنید:

- در کادر جستجوی ویندوز عبارت msconfig را تایپ کرده و از لیست System Configuration را باز کنید

- در پنجره باز شده به سربرگ Services بروید

- تیک Hide all Microsoft services را بزنید و دکمه ی Disable all را کلیک کنید

پنجره System Configuration و سربرگ Services

- دکمه های Ctrl + Shift + Esc را همزمان بفشارید و در پنجره Task Manager به سربرگ Startup بروید

- حال بر روی تمامی موارد موجود در لیست یکی یکی کلیک کرده و Disable را بزنید

سربرگ Startup پنجره Task Manager

- Task Manager را بسته و بر روی Ok در پنجره System Configuration کلیک کنید

- در نهایت سیستم خود را ریاستارت کنید

در صورتی که خطا ظاهر نشد، نشان دهنده ی وجود مشکل در یکی از برنامه های نصب شده در ویندوز است. برای شناسایی برنامه، می توانید در سربرگ Services پنجره System Configuration یکی یکی سرویس ها و برنامه ها را فعال (Enable) کنید. ظاهر شدن دوباره خطا بعد از فعال سازی دوباره یکی از سرویس ها، نشان دهنده وجود مشکل در آن برنامه است. در صورت مشخص شدن برنامه مشکل دار، آن را از سیستم خود حذف کنید.استفاده از ابزار Check Disk

- کلیدهای Windows + S را بفشارید، cmd را در پنجره باز شده تایپ کرده، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- حال در پنجره باز شده عبارت chkdsk /r را تایپ کرده و Enter را بزنید

- ممکن است اجرای این دستور نیاز به ریاستارت کردن ویندوز داشته باشد. در صورت مواجه شدن با پیامی مانند عکس زیر، سیستم خود را ریاستارت کنید

اجرای دستور check disk در ویندوز

حال فرآیند بررسی هارد دیسک شروع شده و در صورت یافتن هر نوع مشکلی در هارد دیسک، آن را برای شما لیست و در صورت امکان تعمیر می کند. پس از اتمام فرآیند، سیستم خود را ریاستارت کرده و حل شدن یا نشدن مشکل را بررسی کنید.به روز رسانی درایورها

درایورهای قدیمی یا خراب می توانند باعث ایجاد مشکلات بسیاری در سیستم مخصوصا لپتاپ ها شوند. شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام درایورهای نصب شده بر روی کامپیوتر شما به روز هستند. برای به روز رسانی این مراحل را دنبال کنید:

- ابتدا اینترنت خود را متصل کنید

- در کادر جستجوی ویندوز، Device Manager را تایپ کرده و Enter را بزنید

- در پنجره باز شده لیست تمام درایورهای نصب شده را مشاهده می کنید

- برای به روز رسانی هر کدام، بر روی آن راست کلیک کرده و Update Driver را بزنید

به روز رسانی درایورها

- حال در پنجره باز شده گزینه ی Search automatically for updated driver software را بزنید

- در صورتی که درایور جدیدی یا به روز رسانی یافت شود، برای شما نمایش داده می شود که باید آن ها را نصب کنید

پس از به روز رسانی تمامی درایورهای مورد نیاز، سیستم خود را ریاستارت کنید.حل ارور 0x80070017 هنگام نصب ویندوز

 

تمام دستگاه های جانبی را جدا کنید

تمام دستگاه های متصل به USB و دیگر دستگاه های جانبی از جمله کابل اینترنت را جدا کنید. اغلب موارد هنگام نصب ویندوز، به علت خراب بودن و قدیمی بودن درایورهای سخت افزارها ارورهایی بروز می کند. همچنین همانطور که بالاتر توضیح داده شد، ممکن است که این دستگاه ها داده های خرابی را از طریق پورت USB به سیستم ارسال کنند که منجر به رخ دادن این ارور شود. بنابراین پس از جدا کردن این وسایل، یک بار دیگر اقدام به نصب ویندوز خود کنید.

 

تعویض فایل نصب ویندوز و دستگاه بوت شده

این احتمال وجود دارد که فایل ایمیج ویندوز خراب باشد که در این صورت رمزگشایی و کپی نخواهد شد. بنابراین از یک فایل نصب دیگر استفاده کنید. برای دانلود آخرین نسخه ویندوز 10 و همچنین ابزار ساخت مدیای نصب ویندوز 10 و دستورالعمل های استفاده از آن ها، می توانید به این صفحه در وب سایت مایکروسافت بروید.

در صورتی که از فلش برای نصب ویندوز استفاده می کنید، اگر دستگاه USB شما خراب باشد یا دارای قسمت غیرقابل خواندن باشد، فن آوری بافر این خطا را شناسایی کرده و خطای 0x80070017 را بر روی صفحه نمایش شما نشان می دهد. بنابراین از یک دستگاه USB دیگر برای نصب ویندوز استفاده کنید. همچنین پورت USB استفاده شده برای اتصال دستگاه بوت شده را تعویض کنید. در صورت پایداری مشکل، از DVD برای نصب ویندوز خود استفاده کنید.

در صورتی که این ارور هنگام نصب ویندوز از طریق DVD روی سیستم شما رخ می دهد، مطمئن شوید که دی وی دی نصب سالم باشد. می توانید دیسک مورد نظر را در سیستم دیگری تست کنید و یا از DVD های نصب دیگری بر روی سیستم خود استفاده کنید. در صورتی که مشکل پابرجا بود، از طریق فلش اقدام به نصب ویندوز کنید.

لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/d1473

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

Mamadkiller11 در 2 مهر 1399 |

سلام من هم این مشکل رو داشتم بعد فهمیدم که به پشت کیس ام فلش وصل بوده بعد سیستم رو از برق جدا کردم و یک روز بعد شروع به نصب ویندوز کردم اما این بار اون ارور رو نداد شما هم امتحان کنید

Ali در 1 فروردین 1399 |

داداش الان ویندوز من پریده و موقع نصب ویندوز این ارورو میده چیکارکنم؟

رضا نجمی در 1 فروردین 1399

دو راه حل آخرو امتحان کنید. اگر مشکل حل نشد، ممکنه DVD نصب ویندوزتون یا حتی هارد دیسکتون مشکل داشته باشه. سعی کنید از ویندوز دیگه ای استفاده کنید یا از طریق فلش نصب کنید.

Ali در 23 آبان 1399

سلام.من میخوام با فلش نصب کنم باز هم فلش حتی بالا نمیاد و اصلا از صفحه مشکی جلوتر نمیره و همون اول که یه تیره هست میمونه.باید چیکار کنم