خطا 2106 در کامپیوتر های مک و اغلب در سیستم عامل Mac OS X رخ می دهد که معمولا با پیام هایی مانند program cannot be operated یا program quit unexpectedly نمایش داده می شود.

دلایل متعددی در اتفاق افتادن این ارور دخیل هستند که در اینجا برخی از علل رایج این مشکل لیست شده است:

  • مشکلات فایل های مربوط به تنظیمات سیستم
  • مشکلات مربوط به هسته (کرنل-kernel) سیستم عامل
  • استفاده کامل از راه انداز دیسک یا هارد دیسک
  • مشکلات مربوط به نصب برنامه ها

همچنین، این ارور ممکن است مشکلاتی را در سیستم به وجود می آورد که برخی از آن ها را در زیر لیست کرده ایم:

  • نمایش هشدار خطا به صورت دائم
  • مشکل در هنگام راه اندازی یا خاموش کردن سیستم
  • هنگ کردن سیستم و بسته شده ناگهانی برنامه ها
  • مشکل در اجرای برنامه ها و تنظیمات و ویژگی های مربوط به سیستم عامل
  • و ...

اگر نمایش این خطا برای مدت زمان طولانی ادامه پیدا کند، هنگام استفاده از کامپیوتر، سیستم عامل مشکلات بیشتری پیدا خواهد کرد. بنابراین شما باید اقدامات فوری زیر را برای رفع این خطا در کامپیوتر خود انجام دهید.


1. پاک کردن برنامه ای که عامل این ارور است

زمانی که برنامه ای در سیستم نصب شده است که سیستم عامل از آن پشتیبانی نمی کند، هنگام نصب برنامه خطایی رخ می دهد. علاوه بر این، یک برنامه خراب نیز خطای عملیاتی در Mac را ایجاد می کند. اگر خطا 2106 را با چنین مشکل برنامه ای دریافت می کنید، برای رفع خطا 2106، ابتدا باید برنامه را کاملا بر روی کامپیوتر خود حذف کنید و پس از آن در صورتی که سیستم عامل توانایی پشتیبانی از آن را دارد، دوباره اقدام به نصب کنید. دقت کنید که سعی کنید از آخرین نسخه منتشر شده استفاده کنید تا مشکلات و ناسازگاری های مربوط به آن رفع شده باشند.

 

2. پاک کردن فایل های تنظیمات مربوطه

Preference یک نوع فایل در مک است که قوانین یا پارامترهایی را ذخیره می کند که نحوه کارکرد برنامه ها را بر روی دستگاه نشان می دهد. فایل های تنظیمات خراب به راحتی می تواند باعث شود کامپیوتر یا برخی از برنامه های کاربردی دیگر نمی توانند به طور موثر و معمول کار کنند و منجر به خطاهایی مانند ارور 2106 شود.

بسیاری از کاربران Mac تصمیم به حذف یک برنامه از طریق سطل زباله می گیرند، اما این روش حذف برنامه معمولا باعث می شود بسیاری از فایل های تنظیمی برنامه به خوبی در Mac پاک نشود. در این مورد، فایل های بی فایده در کتابخانه انباشته خواهند شد و موجب مسائل و مشکلات بسیاری در رایانه خواهند شد. بنابراین مسئله فایل های تنظیمی، یک مسئله بسیار عادی است که منجر به خطای 2106 می شود. برای رفع این خطا، شما باید فایل های تنظیمات مرتبط با برنامه مورد نظر را نیز پاک کنید که برای این کار می توانید دستورالعمل زیر را دنبال کنید :

- بر روی گزینه Go to Folder... در زیر منوی Go در منوی بالای سیستم عامل کلیک کنید

Go to Folder in mac

- عبارت /Library/ را در باکس تایپ کنید و Go را بزنید

Library in mac

- پوشه ی Preferences را پیدا و باز کنید و سپس فایل های تنظیمی مربوط به برنامه ای که باعث ارور شده است را پاک کنید

Preferences in mac

- برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنید

 

3. غیرفعال کردن آیتم های بلا استفاده سیستم

بنابر تجربه کاربران مختلف، گاهی اوقات این عمل می تواند منجر به رفع خطاها از جمله خطای مورد بحث ما شود. برای این منظور :

- بر روی آیکون اپل در منوی بالا کلیک کرده و System Preferences ... را بزنید

System Preferences ...

- پنجره Users & Groups را باز کنید که در آن لیستی از برنامه هایی که به صورت اتوماتیک در سیستم شما اجرا می شوند را خواهید دید

- حال میتوانید برنامه هایی که به آن ها نیاز ندارید را غیر فعال کنید

 

4. خالی کردن سطل زباله سیستم

در هنگام استفاده از کامپیوتر و گشت و گذار در اینترنت، معمولا فایل های ناخواسته بسیاری ایجاد می شود. بنابراین باید یک عمل منظم برای پاک کردن فایل های ناخواسته در سیستم داشته باشید. در غیر این صورت، بسیاری از زباله های موجود در کامپیوتر موجب مشکلاتی در اجرای برنامه ها و سیستم می شود. بنابراین، برای رفع خطا 2106، پیشنهاد می شود که فایل های ناخواسته را در مک خود بررسی کنید و آنها را کاملا پاک کنید و در نهایت سطل زباله خود را خالی کنید.

 

5. استفاده از برنامه های تعمیر مشکلات سیستم

در صورتی که راه حل های بالا برای رفع مشکل افاده نکرد، می توانید از برنامه های مخصوص رفع خطاها و مشکلات سیستم مانند برنامه MacSavior استفاده کنید. این ابزار ها تمامی مشکلات سیستم های شما را یافته و پس نمایش آن ها به شما، می تواند به صورت اتوماتیک آن ها را بر طرف کند.

توجه : استفاده از این برنامه ها ممکن است مشکلات جدیدی را در سیستم شما به وجود آورد. به عنوان مثال با پاک کردن فایل های مورد نیاز یک برنامه، در اجرای آن برنامه اختلال ایجاد کنند.

برچسب ها : Mac
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/e5fdd

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است