add-apt-repository یک ابزار خط فرمان برای اضافه کردن PPA (Personal Package Archive) در توزیع های اوبونتو و دبیان است. APT یا Aptitude یک مدیر بسته است که در ابتدا برای دبیان طراحی شد و سپس در اوبونتو و سایر توزیع های مبتنی بر دبیان و اوبونتو مانند مینت (Linux Mint) نیز استفاده شد. مدیر بسته در توزیع های لینوکس نرم افزاری است که برای مدیریت کلیه بسته هایی که در رایانه خود نصب می کنید استفاده می شود و بدین ترتیب این امکان را فراهم می آورد تا تمام نرم افزارهای نصب شده روی سیستم خود را راحت تر مدیریت کرده و آنها را از بین نبرید.

دلیل رخ دادن این خطا هنگام اجرای دستورات add-apt، نصب نبودن این پکیج بر روی سیستم است که در ادامه راه حل این مشکل را بیان کرده ایم.


در صورتی که از نسخه های LTS توزیع های اوبونتو و دبیان مانند نسخه 18.04، 16.04 یا 14.04 استفاده می کنید، باید با استفاده از دستور زیر، پکیج software-properties-common را نصب کنید تا بتوانید از دستورات add-apt-repository استفاده کنید:

sudo apt-get install -y software-properties-common

 

در صورتی که از نسخه 13.10 یا قدیمی تر اوبونتو و دبیان استفاده می کنید، باید ابتدا پکیج python-software-properties را با استفاده از دستور زیر نصب کنید:

sudo apt-get install -y python-software-properties

 

پس از نصب پکیج های بالا، حال می توانید با استفاده از دستوری همانند زیر، برنامه ها یا پکیج های مورد نیاز خود را با استفاده از add-apt-repository نصب کنید:

sudo add-apt-repository ppa:some/ppa
برچسب ها : Debian Ubuntu
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/ac366

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است