Steam یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی بازی های کامپیوتری در سراسر جهان است که بسیاری از کمپانی های بازی سازی بزرگ و کوچک، برای عرضه بازی های خود، از آن استفاده می کنند. این فروشگاه، همچنین برای مدیریت بازی های کامپیوتری دانلود شده توسط کاربران، نرم افزاری با همین عنوان نیز منتشر کرده است که برای اجرای بازی های اورجینال و خریداری شده، باید روی سیستم نصب باشد. در صورتی که این برنامه روی سیستم نصب نباشد یا در صورت نصب بودن فایل های آن دچار آسیب شده باشند و یا از نسخه های قدیمی برنامه استفاده شود، خطای steam_api.dll بعد از اجرای بازی ها رخ می دهد که معمولا با پیغام های زیر نشان داده می شود:

The program can't start because steam_api.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

This application failed to start because steam_api.dll was not found. Re-installing the program may fix this problem.

The code execution cannot proceed because steam_api.dll was not found.

the file steam_api.dll is missing

File steam_api.dll not found

procedure entry point in DLL steam_api.dll not found

The procedure entry point steamuserstats not found in the library steam_api.dll

علاوه بر موارد بالا، هنگام استفاده از بازی های کامپیوتری غیر اورجینال یا به اصطلاح کرک شده که مربوط با این فروشگاه باشند، در صورتی که بازی کرک نشده باشد یا فایل های کرک خراب باشند و یا توسط آنتی ویروس شناسایی و حذف شده باشند، بعد از اجرای بازی با این خطا ها مواجه خواهید شد. از جمله بازی هایی که این ارور معمولا در آن ها ظاهر می شود، PES 2016 و PES 2017 هستند.

در ادامه مطلب، برای رفع و حل خطای steam_api.dll در ویندوز، روش هایی را بیان کرده ایم که معمولا در حل این مشکل، کارساز بوده اند. همچنین لینکی برای دانلود فایل steam_api dll نیز قرار داده ایم.


اسکن کردن رجیستری با CCleaner

پیام خطای userdata.dll می تواند ناشی از نامعتبر بودن داده های رجیستری های مربوط به کاربر باشد. بنابراین اسکن رجیستری با یک ابزار معتبر ممکن است این ارور را برطرف کند. نسخه رایگان CCleaner جزء مهمترین پاک کننده های رجیستری است که می توانید از این لینک دانلود کنید. پس از دانلود و نصب برنامه، آن را باز کرده و به صورت زیر عمل کنید:

- از پنل چپ Registry را بزنید

- تیک تمامی گزینه های موجود را زده و دکمه Scan for Issues را بزنید

- پس از اتمام اسکن، دکمه Fix selected Issues را بزنید

- حال پنجره ای باز می شود که پرسیده است آیا می خواهید از رجیستری خود نسخه پشتیبان بگیرید یا نه؟ بنابر ترجیح خود یکی از دکمه های Yes یا No را بزنید

- در نهایت دکمه Fix All Selected Issues را بزنید تا مشکلات موجود در رجیستری تعمیر شوند



بازی خود را کرک کنید!

اصلی ترین دلیل رخ دادن این خطا (البته بیشتر بین کاربران ایرانی!)، استفاده از نسخه غیر ارجینال و کرک شده بازی ها و در عین حال کرک نشدن درست بازی است. چندین گروه در کشور های مختلف وجود دارند که قفل بازی ها را شکسته و کرک می کنند. سپس این بازی ها را همراه با کرک معتبر خود منتشر می کنند که از معروف ترین این گروه ها Skidrow، Codex، CorePack و ... هستند. کرک بازی های مختلف معمولا در یک پوشه جداگانه در پوشه نصب بازی و در کنار سایر فایل های مورد نیاز برای نصب بازی قرار می گیرد. در صورت نبود این پوشه و فایل ها در کنار فایل های نصب بازی و یا درست عمل نکردن آن ها، می توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت، کرک مورد نیاز بازی خود را دانلود کنید. دقت کنید که این فایل های کرک معمولا به وسیله آنتی ویروس ها به عنوان بدافزار تشخیص داده شده و حذف می شوند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که آنتی ویروس نصب شده روی سیستم غیرفعال باشد و فایل های کرک را حذف نکرده باشد.

 

نرم افزار استیم را نصب کنید

همان طور که قبلا عنوان شد، استیم برای مدیریت بازی های نصب شده روی سیستم کاربران، برنامه ای با همین عنوان منتشر کرده است که باید توسط کاربران دانلود و نصب شود. بنابراین در صورتی که این کار نکرده اید و یا از نسخه های قدیمی استفاده می کنید، حتما آخرین نسخه آن را از این لینک دانلود کرده و نصب کنید. پس از اتمام نصب، دوباره بازی مورد نظر خود را تست کنید. دقت کنید حتما نسخه قدیمی ابتدا پاک کنید، سپس اقدام به نصب نسخه جدید کنید.

 

دانلود و کپی فایل DLL

شما می توانید این فایل را به صورت جداگانه دانلود کرده و در پوشه محل قرار گیری آن کپی کنید تا جایگزین فایل خراب شود. برای این کار می توانید از این لینک استفاده کنید. تنها کافی است تا نام فایل dll خود را در کادر جستجوی صفحه اصلی وارد کرده و Enter را بزنید. سپس نسخه مناسب با معماری ویندوز خود را (32 بیتی یا 64 بیتی) دانلود و آن را در مسیرهای زیر کپی کنید:

  • C:\Windows\System32 (برای نسخه ی 32 بیتی)
  • C:\Windows\SysWOW64 (برای نسخه ی 64 بیتی)

همچنین اکثر بازی ها از پوشه خود برای ضمیمه فایل های dll استفاده کنند. بنابراین آن را در پوشه بازی مورد نظر نیز کپی کنید.

برچسب ها : DLL Steam
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/3d42d

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.




متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است