به روز رسانی Windows 10 یکی از مؤلفه های اساسی است که سیستم عامل را ایمن و بدون اشکال نگه می دارد. اما روند به روز رسانی بعضی مواقع با اشکال رو به رو شده و باعث ایجاد مشکلات زیادی می شود. یکی از این مشکلات هنگام آپدیت امنیتی در ویندوز 10، خطای 0x80070652 است که گاهی مواقع همراه با عبارت ERROR_INSTALL_ALREADY_RUNNING نمایش داده می شود. این خطا با پیام زیر ظاهر می شود:

Something went wrong
You can contact Microsoft Support for help with this error. Here is the error code 0x80070652
0x80070652 – ERROR_INSTALL_ALREADY_RUNNING

در این مطلب، سعی خواهیم کرد که تمام راه حلهای ممکن را برای حل و رفع خطای 0x80070652 در ویندوز 10 توضیح دهیم.


ریاستارت کردن ویندوز

یکی از متداول ترین روش های برطرف سازی مشکلات کامپیوتری، بنابر گفته بسیاری از کاربران و کارشناسان فنی، راه اندازی مجدد سیستم است. افراد بسیاری این موضوع را تجربه کرده اند که با یک راه اندازی مجدد ساده می توانند حتی تا 80 درصد مشکلات را برطرف کنند؛ خواه آن مشکل مربوط به شبکه سازی باشد، خواه عملکرد کند یا برنامه های معیوب. و این موضوع فقط مربوط به ویندوز نیست؛ بلکه برای طیف گسترده ای از دستگاه ها از جمله تلفن های هوشمند و روترها و حتی نرم افزارها کار می کند. بنابراین در اولین گام، سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید. مخصوصا اگر مدتی زیادی از آخرین ریاستارت سیستمتان می گذرد.استفاده از عیب یاب Windows Update

- ویندوز دارای یک ابزار عیب یابی داخلی است که می تواند در خیلی از مواقع به راحتی بطور خودکار مشکلات رایج را برطرف کند. برای اجرای عیب یابی Windows Update مراحل زیر را دنبال کنید:

- دکمه های Windows + I را بفشارید تا پنجره Settings باز شود

- حال Update & Security را زده و از پنل سمت چپ، Troubleshoot را انتخاب کنید

- سپس از لیست برنامه های ویندوز، Windows Update را انتخاب کرده و دکمه Run the troubleshooter را بزنید

استفاده از مشکل یاب Windows Update

- باقی مراحل را در پنجره باز شده دنبال کنید تا مشکلات بررسی شده و در صورت امکان برطرف شوند

پس از اتمام فرآیند، مشکل خود را مجدد بررسی کنید.تنظیم مجدد اجزاء Windows Update

با توجه به گزارش های کاربران، در صورتی که اجزای مربوط به Windows Update به درستی کار نکنند، ارورهای متنوعی را هنگام به روز رسانی ویندوز نمایش می دهند. این مشکلات معمولا پیچیده نیستند و در بیشتر موارد با بازنشانی تنظیمات، می توان آن ها را برطرف کرد. بدین منظور:

دکمه های Windows + S را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

حال در پنجره باز شده، دستورات زیر را یکی یکی و به ترتیب اجرا کنید. کافیست هرکدام را جداگانه تایپ کرده و Enter را بزنید:

net stop wuauserv 

net stop cryptSvc

net stop bits

net stop msiserver

Ren C:WindowsSoftwareDistribution SoftwareDistribution.old

Ren C:WindowsSystem32catroot2 Catroot2.old

net start wuauserv

net start cryptSvc

net start bits

net start msiserver

پس از اجرا شدن تمامی دستورات بالا، مشکل خود را مجدد بررسی کنید.نصب آپدیت های قدیمی

یکی از دلایل رخ دادن ارورها هنگام به روز رسانی، شکست خوردن دانلود یا نصب آپدیت های قدیمی تر است. بنابراین باید بررسی کنید که آیا به روزرسانی نصب نشده ای در سیستم خود دارید یا خیر. بدین منظور به مسیر Settings > Update & Security > Windows Update بروید و Details و یا View installed update history را بزنید. لیست تاریخچه آپدیت های دانلود و نصب شده نمایش داده می شود. در صورتی که با به روز رسانی شکست خورده ای مواجه شدید ( معمولا با عبارت failed مشخص می شوند) کد مخصوص آن را که با KB شروع می شود در وب سایت مایکروسافت جستجو کرده و پس از دانلود روی سیستم خود نصب کنید. پس از آن، می توانید دوباره از طریق برنامه Windows Update اقدام به آپدیت سیستم خود کنید تا آخرین به روز رسانی های منتشر شده هم روی سیستم شما نصب شوند.

برچسب ها : Windows Update
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/69f9b

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است