فایل vBase100.dll یک ماژول DLL برای ویندوزهای 32 بیتی است که در نرم افزارهای Trinigy GmbH vBase یا سایر برنامه های مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این پرونده به عنوان vBase.dll نیز شناخته می شود. پرونده ها و نرم افزار های مرتبط با Trinigy GmbH vBase توسط شرکت Trinigy GmbH تهیه شده اند.

سری بازی های استراتژیک Stronghold که در ایران با نام های قلعه و جنگ های صلیبی معروف هستند، یکی از بازی هایی هستند که به این فایل در فرآیند اجرای خود نیاز دارند. در صورتی که این فایل در سیستم موجود نباشد یا در صورت وجود دچار آسیب دیدگی شده باشد یا بنابه دلایلی از سیستم حذف شده باشد، خطای vbase100.dll رخ می دهد که معمولا همراه با پیغام های زیر نمایان می شود:

The program can't start because vbase100.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

The code execution cannot proceed because vbase100.dll was not found. Reinstalling the program may fix this problem.

There was a problem starting vbase100.dll. The specified module could not be found.

vbase100.dll is either not designed to run on Windows or it contains an error. Try installing the program again using the original installation media or contact your system administrator or the software vender for support.

این خطا در تمامی نسخه های ویندوز از جمله ویندوز 7، ویندوز 8 و ویندوز 10 اتفاق می افتد و مانع از اجرای برنامه یا بازی مورد نظر می شود. در ادامه، روش های حل و رفع خطای vbase100.dll را توضیح داده ایم.


دانلود و کپی فایل DLL

شما می توانید این فایل را به صورت جداگانه دانلود کرده و در پوشه محل قرار گیری آن کپی کنید تا جایگزین فایل خراب شود. برای این کار می توانید از این لینک استفاده کنید. تنها کافی است تا نام فایل dll خود را در کادر جستجوی صفحه اصلی وارد کرده و Enter را بزنید. سپس نسخه مناسب با معماری ویندوز خود را (32 بیتی یا 64 بیتی) دانلود و آن را در مسیرهای زیر کپی کنید:

  • C:\Windows\System32 (برای نسخه ی 32 بیتی)
  • C:\Windows\SysWOW64 (برای نسخه ی 64 بیتی)

همچنین بعضی از برنامه ها ممکن است از پوشه خود برای ضمیمه فایل های dll استفاده کنند. بنابراین آن را در پوشه نرم افزار یا بازی مورد نظر نیز کپی کنید.

وب سایت dll-fix.comنصب دوباره برنامه

فایل های برنامه ممکن است در هنگام نصب دچار مشکل شوند و به صورت خراب کپی شوند و یا کلا کپی نشوند. بنابراین یک نصب مجدد تمیز برای داشتن فایل های کامل و صحیح ممکن است مشکل را حل کند. بدین منظور :

- کلید های Windows + R را به صورت همزمان فشار دهید

- در پنجره Run عبارت appwiz.cpl را تایپ کرده و Ok را بزنید

appwiz.cpl در run

- در پنجره باز شده بر روی برنامه مورد نظر خود راست کلیک کرده و Uninstall را بزنید و فرآیند پاک کردن برنامه را دنبال کنید

- پس از تکمیل حذف برنامه، سیستم خود را ریاستارت کنید و برنامه خود را دوباره نصب کنیدثبت مجدد فایل

- ابتدا اطمینان حاصل کنید که فایل vbase100.dll در مسیر C:\Windows\System32 موجود باشد

- سپس کلیدهای Windows + S را زده، در نوار جستجوی ویندوز عبارت cmd را تایپ کرده، از لیست روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره مشکی باز شده دستور regsvr32.exe vBase100.dll را تایپ کرده و Enter را بزنید

- در نهایت سیستم خود را ریاستارت کرده و پس از راه اندازی مجدد، دوباره مشکل را بررسی کنید.

لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/25aed

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است