فایل msvcr120_clr0400.dll یکی از موارد موجود در بسته Microsoft Visual C++ 2013 Redistributable است که پس از نصب این بسته روی سیستم قرار می گیرد. همانطور که مشخص است این فایل از نوع DLL یا کتابخانه لینک پویا می باشد که پس از بارگیری در حافظه موقت سیستم یا رم، به طور مشترک توسط تمامی ابزارهای سیستم و برنامه ها و بازی های نصب شده، استفاده می شود. خطای msvcr120_clr0400.dll ممکن است به دلیل نصب نبودن بسته Visual C++ 2013، مشکل در بسته .Net Fremework، آلودگی سیستم به بدافزارها، آسیب دیدگی فایل و همچنین پاک شدن عمدی یا سهوی آن از سیستم رخ دهد. ارور msvcr120_clr0400.dll معمولا با یکی از پیغام های زیر ظاهر می شود:

This application has failed to start because msvcr120_clr0400.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem.

The procedure entry point nextafterf could not be located in the dynamic link library msvcr120_clr0400.dll.

The program can't start because msvcr120_clr0400.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

این خطا در تمامی نسخه های سیستم عامل ویندوز مانند ویندوز 7، ویندوز 8.1 و ویندوز 10 و در موقعیت های متفاوتی نظیر شروع کار ویندوز و یا هنگام نصب یا اجرای برنامه یا بازی ویدیویی رخ می دهد. همچنین این خطا برای بسیاری از کاربران پس از اقدام به به روز رسانی ویندوز ظاهر شده است.

در ادامه مطلب، روش های حل و رفع خطای msvcr120_clr0400.dll در ویندوز را بیان کرده ایم که در بسیاری از مواقع در حل مشکل کارساز بوده اند.

 

 

رفع ارور msvcr120_clr0400.dll


ویروس کشی سیستم

تروجان ها و ویروس های کامپیوتری ممکن است روند اجرای سرویس ها و فرآیندها و همچنین فایل های سیستم عامل ویندوز را تغییر دهند. در نتیجه، خطاهای متنوعی ممکن است رخ دهد. برای پاک کردن این ویروس ها، باید از ابزارهای مخصوص و معتبر حذف نرم افزارهای مخرب استفاده کرد تا در صورت یافتن مورد مشکوکی اقدام به حذف آن کنند. در صورتی که آنتی ویروس بر روی سیستم شما نصب نیست، می توانید از Windows Defender برای این منظور استفاده کنید. برای این کار:

- در کادر جستجوی ویندوز، عبارت windows defender را تایپ کرده و Enter را بزنید

- در صورتی که از ویندوز 10 استفاده می کنید Open Windows Defender Security Center را بزنید

- حال Virus & threat protection را بزنید

سیستم خود را ویروس کشی کنید

- در نهایت Quick scan را کلیک کنید و تا پایان عملیات جستجو منتظر بمانید

دقت کنید که قبل از انجام اسکن، ابتدا آن را به روز رسانی کنید.تعمیر یا نصب Visual C++ 2013 Redistributable

فایل DLL مورد نظر، یکی از فایل های بسته Visual C++ 2013 Redistributable می باشد که برای اجرای برنامه های نوشته شده به وسیله ی زبان C++ لازم می باشد. بنابراین تعمیر کردن یا نصب دوباره این بسته می تواند به حل مشکل کمک کند. برای این کار :

- دکمه های Windows + R را فشرده و در پنجره باز شده عبارت appwiz.cpl را تایپ کرده و Enter را بزنید

- در پنجره باز شده به دنبال Microsoft Visual C++ 2013 Redistributable بگردید و روی آن کلیک کنید (در صورتی که این بسته ها بر روی سیستم شما نصب نیست، میتوانید آن را از این لینک دریافت کنید)

تعمیر یا نصب Visual C++ Redistributable 2013

- از سربرگ Uninstall را بزنید و در پنجره باز شده بر روی Repair کلیک کنید

تعمیر یا نصب Visual C++ Redistributable 2013

- پس از اتمام عملیات سیستم خود را ریاستارت کنید

- در صورتی که ارور همچنان وجود دارد، می توانید از طریق پنجره ای که Repair در آن بود، اقدام به پاک کردن این بسته کنید و پس از دانلود آن از طریق این لینک اقدام به نصب دوباره کنید. دقت کنید که باید هر دو نسخه 32 بیتی (x86) و 64 بیتی (x64) آن را نصب کنید

- پس از اتمام عملیات و ریاستارت کردن سیستم، دوباره برنامه مورد نظر خود را چک کنیددانلود و کپی فایل DLL

شما می توانید این فایل را به صورت جداگانه دانلود کرده و در پوشه محل قرار گیری آن کپی کنید تا جایگزین فایل خراب شود. برای این کار می توانید از این لینک استفاده کنید. تنها کافی است تا نام فایل dll خود را در کادر جستجوی صفحه اصلی وارد کرده و Enter را بزنید. سپس نسخه مناسب با معماری ویندوز خود را (32 بیتی یا 64 بیتی) دانلود و آن را در مسیرهای زیر کپی کنید:

  • C:\Windows\System32 (برای نسخه ی 32 بیتی)
  • C:\Windows\SysWOW64 (برای نسخه ی 64 بیتی)

همچنین بعضی از برنامه ها ممکن است از پوشه خود برای ضمیمه فایل های dll استفاده کنند. بنابراین آن را در پوشه نرم افزار یا بازی مورد نظر نیز کپی کنید.

وب سایت dll-fix.comاستفاده از ابزار System File Checker

System File Checker یا SFC یک ابزار مفید است که فایل های سیستمی خراب شده را شناسایی و تعمیر می کند. از این رو، SFC ممکن است بتواند خطای مورد نظر را حل کند. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

- کلیدهای Windows + S را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره باز شده عبارت sfc /scannow را وارد کنید و Enter را بزنید

اجرای دستور sfc

- تا پایان یافتن عملیات منتظر بمانید (ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد) و در صورتی که پیام مبنی بر تعمیر فایل های خراب ظاهر شد، Command Prompt را ببندید و سیستم خود را ریست کنید و پس از بالا آمدن ویندوز برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنیدثبت دوباره فایل

- دکمه های Windows + S را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره باز شده عبارت regsvr32 msvcr120_clr0400.dll را وارد کنید و Enter را بزنید

در نهایت سیستم خود را ریاستارت کرده و پس از راه اندازی مجدد سیستم، مشکل را دوباره بررسی کنید.

 

نصب دوباره بسته Net Framework 4.5

این روش برای بعضی از کاربران باعث حل مشکل شده است. بدین منظور:

- کلید های Windows + R را به صورت همزمان فشار دهید

- در پنجره Run عبارت appwiz.cpl را تایپ کرده و Ok را بزنید

- حال در لیست برنامه های نصب شده، Microsoft .Net Framework 4.5 را یافته، روی آن راست کلیک کرده و Uninstall را بزنید

- در پنجره باز شده، مراحل را دنبال کنید تا برنامه به طور کامل پاک شود

- حال به این لینک رفته و این بسته را دانلود کرده و سپس نصب کنید

پس از اتمام نصب، سیستم را ریاستارت کرده و دوباره مشکل خود را بررسی کنید.

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

esmaeil در 29 فروردین 1399 |

مرسی مشکلم حل شد