Doom Eternal یک بازی ویدیویی تیراندازی اول شخص است که توسط استدیو id Software ساخته و توسط کمپانی Bethesda Softworks منتشر شده است. این پنجمین بازی از سری بازی های Doom و دنباله مستقیمی برای بازی Doom که در سال 2016 منتشر شده بود، است. این بازی در تاریخ 20 مارس 2020 برای ویندوز، پلی استیشن 4، گوگل استادیا و ایکس باکس وان منتشر شده و نسخه Nintendo Switch آن نیز برای انتشار در آینده ای نزدیک برنامه ریزی شده است. این بازی با تحسین منتقدان و کاربران مواجه شده و از فروش خوبی نیز برخوردار بوده است.

در این مطلب، سعی کرده ایم تا پاره ای از ارورها، خطاها و مشکلات هنگام نصب یا حین اجرای بازی Doom Eternal را بررسی و روش های حل و رفع آن ها را ارائه دهیم.

 

حداقل سیستم مورد نیاز بازی Doom Eternal:

 • OS: Win 7 64
 • Processor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD Ryzen 3 2200G
 • Graphics: AMD Radeon R9 280 or NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB
 • VRAM: 4GB
 • System Memory: 8 GB RAM
 • Storage: 50 GB Hard drive space
 • DirectX 11 Compatible Graphics Card

 


ارور های DLL متداول بازی ها

فایل های کتابخانه لینک پویا یا dll، از جمله مهمترین فایل های سیستم عامل ویندوز می باشند که بسیاری از برنامه ها مخصوصا بازی های کامپیوتری برای اجرای خود، به آن ها نیاز دارند. در این بین، فایل های dll موجود در بسته های DirectX و Visual C++ Redist بیشترین کاربرد و استفاده را در بین بازی های ویدیویی دارند و در صورت نصب نبودن این بسته ها در سیستم، تقریبا اجرای تمامی بازی ها با مشکل و خطا مواجه خواهد شد.

در صورتی که هنگام اجرای بازی یا بعد از اجرای آن و یا حتی حین نصب بازی با هر کدام از ارور های زیر مواجه شدید، به صفحه مربوط به خطای مورد نظر مراجعه کرده و روش های تشریح شده برای حل و رفع آن ها را مطابق دستورالعمل ها دنبال کنید:حل مشکل کرش شدن و اجرا نشدن بازی Doom Eternal

یکی از متداول ترین مشکلات بازی Doom Eternal، اجرا و باز نشدن بازی و کرش کردن یا بیرون پریدن از بازی است. دلایل متعددی برای این مشکلات وجود دارد که در نتیجه باعث می شود تا برای حل این مشکلات، مجبور به امتحان راه حل های متعددی شوید. این راه حل ها بدین گونه هستند:

به روز رسانی کارت گرافیک: آپدیت کارت گرافیک از اصلی ترین روش های حل مشکلات در بازی هاست که در بسیاری از مواقع باعث برطرف شدن آن ها نیز می شود. بنابراین مطمئن شوید که از آخرین نسخه های منتشر شده درایور کارت گرافیک خود استفاده می کنید.

غیرفعال سازی Steam Overlay: در صورتی که کلاینت استیم را روی سیستم خود دارید و بازی بلافاصله بعد از ویدیو شروع بازی، کرش کرده و بسته می شود، علت آن می تواند Steam Overlay باشد که با غیرفعال کردن این ویژگی می توانید خطا را برطرف کنید. برای این کار:

 • برنامه استیم را باز کرده، در صفحه اصلی Steam را زده و وارد منوی Settings  شوید
 • از قسمت سمت چپ، In-Game را انتخاب کرده و تیک Enable the Steam Overlay while in-game را بردارید
 • در نهایت Ok را زده و دوباره بازی را امتحان کنید

نصب دوباره DirectX: اگر فایل xinput1_3.dll از سیستم حذف شده یا دچار آسیب دیدگی شده باشد، می تواند منجر به این گونه مشکلات در بازی ها شود. با نصب مجدد بسته DirectX می توانید این مشکل را برطرف کنید. به طور معمول، در فایل نصب یا DVD نصب بازی ها، فایل نصب بسته DirectX مناسب بازی، قرار دارد که با اجرای آن، می توانید اقدام به نصب آن کنید. در صورتی که عدم وجود بسته، می توانید آخرین نسخه دایرکت ایکس را از وب سایت مایکروسافت دانلود کنید. پس از دانلود فایل، آن را اجرا و مراحل نصب را طی کنید تا فرآیند دانلود و نصب آغاز شود.

غیرفعال کردن یا حذف برنامه های بهینه سازی سیستم یا بازی ها: گاهی اوقات نرم افزارهای شخص ثالث، مخصوصا برنامه های بهینه سازی کارت گرافیک و بازی ها مانند GeForce Experience یا MSI Afterburner می توانند تنظیمات GPU را جوری تغییر دهند که با بازی مورد نظر جفت نشده و منجر به خطا شود. غیرفعال کردن یا حتی حذف این گونه برنامه ها می تواند خطاها را برطرف کند.

اجرای بازی به صورت ادمین: یکی از دلایل رخ دادن این گونه مسائل در بازی ها، نداشتن مجوز های لازم برای اجرا و دستیابی به فایل های مورد نیاز است. برای حل این مشکل:

 • به محل نصب بازی بروید و روی فایل اجرای بازی راست کلیک کنید
 • Properties ر زده و در سربرگ Compatibility، تیک گزینه Run this program as an administrator را بزنید
 • در نهایت Ok را زده و دوباره بازی را اجرا کنید

کرک کردن درست بازی: کرک نشدن صحیح بازی یا خراب بودن فایل های کرک از دیگر دلایل رخ دادن این مشکل هستند. در صورتی که از نسخه های کرک شده استفاده می کنید، یا یکبار دیگر بازی را به وسیله فایل های کرک قرار گرفته در فایل ایمیج یا dvd نصب بازی به درستی کرک کنید یا کرک دیگری را از اینترنت دانلود کرده و جایگزین کرک فعلی کنید.

اجرای Troubleshoot compatibility: روی آیکون اجرای بازی راست کلیک کرده و Troubleshoot compatibility را بزنید. پنجره ای باز می شود که پس از طی مدت زمانی، دو گزینه نمایش می دهد. Try recommended setting را انتخاب کنید و در صفحه بعدی Test the program را بزنید. اگر بازی به درستی اجرا شد، Next را زده و در صفحه بعدی Yes را بزنید تا تغییرات ذخیره شوند.

 

حل مشکل صفحه سیاه در بازی Doom Eternal

نمایش صفحه سیاه بعد از اجرای بازی، یکی از متداول ترین مشکلاتی است که گیمرها با آن روبرو می شوند و این بازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. صفحه مشکی بعد از اجرا ممکن است همراه با پخش صدا باشد یا بدون پخش صدا. به هر حال برای حل این مشکل روش های زیر توصیه شده است:

به روز رسانی کارت گرافیک: آپدیت کارت گرافیک از اصلی ترین روش های حل مشکلات در بازی هاست که در بسیاری از مواقع باعث برطرف شدن آن ها نیز می شود. بنابراین مطمئن شوید که از آخرین نسخه های منتشر شده درایور کارت گرافیک خود استفاده می کنید.

غیر فعال کردن آنتی ویروس: بازی را آنتی ویروس ها خیلی وقت ها مانع اجرای صحیح بازی ها در حالت Fullscreen می شوند که درنتیجه آن صفحه سیاه نشان داده می شود. بنابراین آنتی ویروس خود را غیرفعال یا حتی حذف کنید و دوباره بازی را اجرا کنید. اگر مشکل برطرف شده بود، مسیر نصب بازی را به لیست سفید آنتی ویروس اضافه کنید تا دیگر مشکلی برای اجرای بازی ایجاد نکند.

اجرای بازی از پوشه نصب: آیکون هایی که از بازی ها در صفحه دسکتاپ قرار می گیرند، در واقع یک شورتکات از فایل اصلی اجرای بازی در پوشه نصب بازی هستند که بعضی مواقع بنابر دلایلی، پس از کلیک کردن آن ها و حین رجوع به فایل اصلی دچار تداخل می شوند. بنابراین به محل نصب بازی رفته و فایل اجرای اصلی را امتحان کنید.

کرک کردن درست بازی: کرک نشدن صحیح بازی یا خراب بودن فایل های کرک از دیگر دلایل رخ دادن این مشکل هستند. در صورتی که از نسخه های کرک شده استفاده می کنید، یا یکبار دیگر بازی را به وسیله فایل های کرک قرار گرفته در فایل ایمیج یا dvd نصب بازی به درستی کرک کنید یا کرک دیگری را از اینترنت دانلود کرده و جایگزین کرک فعلی کنید.

اجرای Troubleshoot compatibility: روی آیکون اجرای بازی راست کلیک کرده و Troubleshoot compatibility را بزنید. پنجره ای باز می شود که پس از طی مدت زمانی، دو گزینه نمایش می دهد. Try recommended setting را انتخاب کنید و در صفحه بعدی Test the program را بزنید. اگر بازی به درستی اجرا شد، Next را زده و در صفحه بعدی Yes را بزنید تا تغییرات ذخیره شوند.

اجرای بازی به صورت ادمین: روی آیکون اجرای بازی راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید.

 

رفع ارور You do not have permission to access this content در بازی Doom Eternal

این خطا که معمولا در هنگام اجرای بازی رخ می دهد، به وجود مشکل محتوای نصب شده بازی یا مشکل در حساب کاربری PS4 اشاره دارد. برای حل این مشکل:

در منوی بازی، به قسمت Add-Ons بروید و بررسی کنید که DOOM Eternal Campaign در لیست موجود باشد. در صورت عدم وجود آن، یک بار بازی را پاک کرده و دوباره نصب کنید. در صورت باقی ماندن مشکل، نسخه سالم دیگری از بازی را نصب کنید.

در صورتی که خطا در کنسول PS4 اتفاق می افتد، در منوی اصلی دستگاه (Home Screen) به Settings و سپس Account Management رفته و Restore Licenses را بزنید. در نهایت بازی را ذخیره کرده و دوباره تست کنید.

 

رفع ارور No Physical Device یا Failed To Allocate Video Memory در بازی Doom Eternal

این خطا معمولا برای کاربران رایانه های شخصی که بازی را در لپ تاپ انجام دهند اتفاق می افتد. علاوه بر این خطاها، موارد دیگری نیز وجود دارد که کاربران لپ تاپ ها از روز اول انتشار بازی با آن ها روبرو بوده اند.

برای حل این مشکلات درایور کارت گرافیک خود را به آخرین نسخه منتشر شده برای کارت های گرافیک AMD و Nvidia به روز رسانی کنید. اگر بروزرسانی GPU مشکل را برطرف نکرد، سعی کنید گرافیک پیش فرض (در اکثر مواقع، گرافیک Intel) لپتاپ خود را غیرفعال کنید و از کارت گرافیک اختصاصی خود استفاده کنید. برای این کار:

- روی منوی استارت راست کلیک کرده و Device Manager را انتخاب کنید

- در پنجره باز شده، Display adapters را باز کرده و روی گرافیک پیش فرض راست کلیک کرده و Disable device را بزنید

 

رفع ارور Vulkan-1.dll در بازی Doom Eternal

Vulkan-1.dll یکی از فایل های مربوط به Vulkan Graphics API است که به وسیله بازی DOOM استفاده شده است و بازی برای اجرا به آن نیاز دارد. خطای گمشدن Vulkan-1.dll به دلایلی مانند حذف شدن فایل،  نصب برنامه های معیوب، آسیب دیدن رجیستری و همچنین وجود بد افزار ها در سیستم رخ می دهد.

اصلی ترین روش حل مشکل vulkan-1.dll بازی Doom Eternal، به روز رسانی درایور کارت گرافیک است. بدین منظور، می توانید از طریق کنترل پنل کارت گرافیک خود، اقدام به به روز رسانی آن کنید و یا از طریق لینک های زیر، آخرین نسخه مربوط به کارت گرافیک خود را دانلود کنید. دقت کنید که در صورت دانلود ورژن جدید، باید ابتدا نسخه قبلی را به طور کامل از سیستم خود پاک کنید که توصیه می کنیم از برنامه های مخصوص پاک کردن درایور ها استفاده کنید:

»»» دانلود آخرین درایور کارت های گرافیک انویدیا

»»» دانلود آخرین درایور کارت های گرافیک AMD

در صورتی که به روز رسانی درایور کارت گرافیک، این ارور را بر طرف نکرد، می توانید روش های تشریح شده در لینک زیر را امتحان کنید:

»»» ارور vulkan-1.dll هنگام اجرای بازی در ویندوز

 

برچسب ها : DOOM
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/ba25d

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

agentali در 12 مرداد 1400 |

وقتی وارد بازی دووم اترنال میشم میگه یوزر و پسورد وارد کن چه کنم این قسمت نیاد و بره داخل بازی ...

امیر در 18 خرداد 1400 |

سلام من با وجود اینکه سیستمی که دارم خوبه اما داخل بازی افت فریم بدی دارم و وقتی تسک منیجر رو باز میکنم میبینم وی رم رفته رو ۹۸ درصد

Amir در 8 فروردین 1400 |

سلام منم مشگل سیاه شدن صفحه رو دارم تمام این کارها رو هم انجام دادم ولی درست نشد

Ali در 30 آبان 1399 |

با سلام من این بازی رو روی ایکس باکس وان اس نصب کردم اما نمیتونم وارد قسمت داستانی بشم اگه میشه راهنماییم کنید با تشکر

Reza در 10 تیر 1399 |

سلام خسته نباشید من چند بار بازی رو میخواستم نصب کنم اما هر سری روی ۶۷ و ۷۰ درصد قفل میشه و جلو نمیره نمیدونم چرا ؟

رضا نجمی در 10 تیر 1399

به احتمال زیاد فایل یا DVD نصب بازیتون مشکل داره. اگه بازیتون تو DVD هستش، اول کپیش کنید رو هاردتون و بعد از طریق هارد نصبش کنید. همچنین می تونید بازیو تو یه سیستم دیگه تست کنید. همینطور مطمئن شید که موقع نصب آنتی ویروستون غیرفعال باشه و اینترنت هم متصل نباشه.

پوریا در 27 فروردین 1399 |

سلام من این بازی رو دانلود ونصب کردم ولی وقتی داخل بازی میرم صفحه سیاهه و هیچ اتفاقی نمیوفته مشخصات سیستمم اینه: سی پی یو: intel core i5 6200 رم:8گیگ گرافیک: amd radeon r7 360

رضا نجمی در 27 فروردین 1399

مطلب به روز رسانی شد.

arman در 22 فروردین 1399 |

سلام یعنی اگه ما وینوزمون 64bit باشه و فایلvulkan_1.dllرا در system32بریزیم و همچنین در syswow64(درهردو) باز هم ارور میده؟

رضا نجمی در 23 فروردین 1399

اگر ویندوزتون 32 بیتی هستش، نسخه 32 بیتی این فایلو دانلود کنید و تو مسیر C:\Windows\System32 کپی کنید، اگر ویندوزتون 64 بیتیه، هر دو نسخه 32 بیتی و 64 بیتی فایلو دانلود کنید، بعد نسخه 32 بیتیو تو مسیر قبلی و نسخه 64 بیتیو تو مسیر C:\Windows\SysWOW64 کپی کنید.

محمد در 19 فروردین 1399 |

من میرم تو بازی صحفه سیاه میشه میاد بیرون هیچ سایتی هم پیدا نمیشه که راه حل درستی بده فقط میگن کارت گرافیک ابدیت کن ک اونم ابدیت ویندوز هم آخرین ابدیته دیگه چیکار کنیم اخه!!! مدل لبتاب من k550ze 8g هسش تا حالا همه بازی ها هم اجرا شده جز این سیستم من اینه پردازنده مرکزی: AMD FX-7500 2.1GHz up to 3.3GHz – حافظه کش: 8 مگابایت حافظه رم: 8 گیگابایت – نوع: DDR3 حافظه داخلی: یک ترابایت – نوع: هارد دیسک – مشخصات: 5400rpm پردازنده گرافیکی: AMD R7 270+R5 230 2G نمیدونم چقد احتمال اجرا شدنش هست ولی برام عجیبه که وقتی بازی تو تسک بار اجرا میشه صدای محیط بازی میاد ولی تا میرم تو بازی بازی بسته میشه از نسخه فیتگرل هم استفاده کردم و قبلش هم نسخه DRM Free که جفتش اجرا نشد

رضا نجمی در 19 فروردین 1399

طبق اعلام خود بتزدا، 3 دلیل برای این مشکل وجود داره: 1.آپدیت نبودن درایور کارت گرافیک 2.ضعیف بودن سیستم و 3. آنتی ویروس. اگه نسبت به دو مورد اول مطمئنید، آنتی ویروس خودتونو غیرفعال کنید و چک کنید که فایلی از بازیو به عنوان ویروس تشخیص نداده و قرنطینه نکردن باشه.

علی در 12 فروردین 1399 |

دادا سلام بازی رو نصب کردم یکبار بالا اومد اما دیگه نمیاد ..هیچ اروری نمیده ..هرچقدر کلیک میکنم رو بازی بازم نمیاد ..

رضا نجمی در 12 فروردین 1399

ممکنه مشکل از کرک باشه و یا بازی به درستی کرک نشده یا کرکتون مشکل داشته باشه. همچنین ممکنه آنتی ویروستون بعضی از فایل های بازیو مخصوصا کرکو به عنوان ویروس تشخیص داده باشه و حذف کرده باشه. لیست قرنطینه آنتی ویروستونو چک کنید. به علاوه بازیو به صورت ادمین اجرا کنید.

ققنوس در 9 فروردین 1399 |

سلام. ممنوم میشم جواب من زو بدید. من این بازی رو روی پی سی نصب کردم اما بعد از پایان مرحله دوم توی آرک به من اجازه باز شدن مرحله سوم رو نمیده .یعنی دقیقا توی ویدیو هاتون توی پایات قسمت یک . تمام ایتم ها رو جمع کردم واقعا کلافه شدم .اگر مبدونید بهم بگید دردش چیه .کلا مرحله سوم باز نمیشه .

رضا نجمی در 10 فروردین 1399

راستش متوجه نشدم که شما مشکلتون فنیه یا گیر کردن تو روند گیم پلی بازی؟ به هر حال اگه مشکلتون روند خود بازیه، بعد از جستجویی که انجام دادم، تو تنها مورد مشابهی که در این باره پیدا کردم گفته شده بود که در هر ناحیه ای شیطانی وجود داره که گاهی اوقات از ناحیه خارج می شه و باید صبر کنید تا برگرده. اگر برنگشت، بازیو از آخرین چک پوینت لود کنید.

امیر در 16 فروردین 1399

من هم این مشکل دارم دیگه لباسش رو نمیشه اپگرید کنه و وارد مرحله سه بتونی بشی