برخی از کاربران اعلام کرده اند که هنگام نصب نسخه های ویندوز، کد خطای 643 دریافت می کنند. کد خطا 643 یک خطای به روز رسانی است که بیشتر در ویندوز 7، 8 و 8.1 اتفاق می افتد. این خطا از به روز رسانی ویندوز جلوگیری می کند. در اینجا چند روش وجود دارد که ممکن است خطای کد 643 را حل کند. این ارور با پیام زیر ظاهر می شود :

Error(s) found:
Code 643 Windows Update encountered an unknwon error.

1. استفاده از Windows Update Troubleshooter

Windows Update troubleshooter می تواند خطاهای به روز رسانی متعددی را رفع کند. بنابراین، این ابزار ممکن است راه حلی برای کد خطای 643 ارائه دهد. در صورتی که این ابزار را ندارید می توانید ابزارهای رفع اشکال ویندوز 10، 8 یا 7 را از این لینک دانلود کنید. سپس troubleshooter را باز کنید و روی Advanced کلیک کنید و Apply repairs automatically را بزنید. سپس Windows Update را انتخاب کنید و دکمه Next را فشار دهید تا در ادامه مشکل برطرف شود.

windows update troubleshooter

 

2. آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید

نرم افزار ضد ویروس شخص ثالث می تواند با ویندوز به روز رسانی شود. برخی از کاربران تایید کرده اند که غیر فعال کردن نرم افزار ضد ویروس می تواند کد خطا 643 را رفع کند. برای غیر فعال کردن یک ابزار ضد ویروس به طور موقت، بر روی آیکون آن در تسکبار ویندوز کلیک راست کنید و یک گزینه غیرفعال یا خاموش را در منوی زمینه آن انتخاب کنید. اگر شما نمی توانید یک گزینه غیرفعال در منوی زمینه جعبه ابزار آنتی ویروس پیدا کنید، از طریق تنظیمات در پنجره اصلی آنتی ویروس سعی کنید این کار را انجام دهید. به در صورتی که نمی توانید نرم افزار ضد ویروس را از طریق خود نرم افزار غیر فعال کنید، میتوانید از طریق Task Manager به صورت زیر انجام دهید :

- کلید های Windows + X را با هم فشار دهید تا منوی زیر باز شود و در آن Task Manager را انتخاب کنید

open task manager by windows + x

- سربرگ Startup را انتخاب کنید و از لیست، بر روی آنتی ویروس خود کلیک کنید و Disable را بزنید

startup in task manager

- سپس سیستم خود را ریست کنید و پس از راه اندازی دوباره ویندوز، دوباره اقدام به به روز رسانی ویندوز خود کنید

 

3. تعمیر کردن .Net Framework

کد 643 اغلب به دلیل نصب یک .Net Framework خراب است. شما می توانید چارچوب .NET را با استفاده از Microsoft .NET Framework Repair Tool تعمیر کنید که می توانید آن را از این لینک دانلود کنید. پس از دانلود، آن را اجرا کنید و کادر انتخاب شرایط مجوز را بپذیرید. برای شروع کار تعمیر، دکمه Next را فشار دهید.

برچسب ها :
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/c8a8d

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است