اپیک گیمز یکی از شرکت ها و استودیوهای بازی سازی مطرح در سراسر جهان است که بازی های محبوبی همچون Fortnite ،Gears of War و Dauntless را توسعه داده است. به علاوه موتور بازی سازی مشهور Unreal Engine که بازی های کوچک و بزرگ بسیاری با استفاده از آن ساخته شده اند نیز از محصولات این شرکت است. Epic Games در سالیان اخیر تمرکز بسیاری روی بازی های آنلاین قرار داده است و یکی از موفق ترین این موارد یعنی بازی فورتنایت را که به صورت Free-to-Play می باشد را روانه بازار کرده است. برای اجرای این بازی های آنلاین، باید برنامه مخصوص این شرکت یعنی Epic Games Launcher را روی سیستم خود نصب کرده باشید و به وسیله آن بازی های این شرکت را دانلود و اجرا کنید.

با این حال، هنگام نصب و اجرای برنامه اپیک گیمز و یا نصب و اجرای بازی های آن با ارورها و مشکلات متعددی ممکن است مواجه شوید که در ادامه این مطلب می خواهیم این ارور های اپیک گیمز را بررسی کنیم و راه حل هایی برای آن ها ارائه دهیم.

همچنین می توانید از لینک های زیر برای مراجعه به صفحات مخصوص بازی های موجود در اپیک گیمز نیز استفاده کنید:

 

حل مشکل Epic Games


حل مشکل اجرا نشدن Epic Games

حل مشکل صفحه سیاه اپیک گیمز

برای رفع مشکل باز نشدن لانچر اپیک گیمز یا رفع مشکل صفحه سیاه در Epic Games می توانید روش های زیر را امتحان کنید:

بستن لانچر قبلی: کلیدهای Ctrl + Alt + Del را همزمان بفشارید و در صفحه باز شده Task Manager را انتخاب کنید. سپس در پنجره باز شده، در صورتی که Epic Games در لیست برنامه ها موجود بود، روی آن کلیک کرده و End task را بزنید.

تعمیر لانچر: در نوار جستجوی ویندوز، عبارت Control Panel را تایپ کرده و از لیست آن را انتخاب کنید. در پنجره باز شده روی Uninstall a program کلیک کنید. در لیست برنامه ها، Epic Games را بیابید، روی آن راست کلیک کنید و Repaire را بزنید.

تتظیم صفحه نمایش: روی یک مکان خالی از دسکتاپ خود راست کلیک کنید و Display Settings را بزنید. سپس در قسمت Scale and layout گزینه Change the size of text, app and other items را روی 100% قرار دهید.

همچنین، می توانید گزینه Resolution را روی 1024*768 قرار دهید تا بازی را دوباره تست کنید.

تنظیم سازگاری برنامه: روی آیکون لانچر اپیک گیمز راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید. در پنجره باز شده، ابتدا تیک گزینه Run this program as an administrator بزنید. سپس تیک گزینه Run this program in compobility mode for را بزنید و در لیست زیر آن، Windows 7 یا Windows 8 را انتخاب کنید. در نهایت روی Ok بزنید تا تغییرات ذخیره شوند.

پاک کردن کش برنامه: در نوار جستجوی ویندوز عبارت %localappdata% را وارد کنید و Enter را بزنید. در پنجره باز شده، به ترتیب وارد پوشه های EpicGameLauncher و Saved شوید و پوشه webcache را حذف کنید.

تنظیم DNS:

روی آیکون وای فای یا اترنت در نوار وظیفه ویندوز (نوار پایین صفحه) راست کلیک کنید و Open Network & Internet settings را بزنید

در پنجره باز شده، روی Network and Sharing Center و سپس در پنجره جدید، روی نام شبکه خود (مقابل Connections) کلیک کنید

در پنجره Wi-Fi Status، دکمه Properties را بزنید و بعد در لیست پنجره Wi-Fi Properties، روی Internet Protocol Version 4 دبل کلیک کنید

سپس در قسمت پایین پنجره جدید، گزینه User the following DNS server addresses را فعال کنید و مقادیر زیر را در فیلدهای زیر آن وارد کنید:

  • Perferred DNS server : 8.8.8.8
  • Alternate DNS server: 8.8.4.4

در نهایت روی Ok کلیک کنید و باقی پنجره های باز شده را ببندید.

غیرفعال کردن فایروال:

در کادر جستجوی ویندوز، عبارت firewall را تایپ کرده و Windows Defender Firewall را باز کنید

حال از سمت چپ، گزینه ی Turn Windows Firewall on or off را انتخاب کنید

حال در هر دو قسمت Private network settings و Public network settings، گزینه ی Turn off Windows Firewall را انتخاب کنید

دکمه Ok را زده و سیستم خود را ریاستارت کنید. پس از راه اندازی سیستم، دوباره بازی را بررسی کنید.

 

رفع ارور 30007 در Epic Games

کاربران بسیاری بعد از اجرای بازی مورد نظر خود توسط لانچر اپیک گیمز، خطایی با عنوان Launch Error (30007) دریافت می کنند که متن کامل آن به صورت زیر است:

Error Code: 30007 (Easy Anty-Cheat cannot run if Driver Signature Enforcement has been disables)

این ارور ممکن است برای تمام بازی های نصب شده یا تنها برخی از آن ها در لانچر اپیک گیمز رخ دهد که برای حل آن می توانید به صورت زیر عمل کنید:

- در نوار جستجوی ویندوز، عبارت cmd را تایپ کرده، در لیست روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در صورتی که پیامی با عنوان User Account Control ظاهر شد، Yes را بزنید

- در پنجره سیاه باز شده، دستورات زیر را به ترتیب و یکی یکی وارد کرده و Enter را بزنید:

توجه: در اجرای دستورات زیر دقت کنید. زیرا در صورت اشتباه، ممکن است در بوت ویندوز مشکل ایجاد شود.

bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF
bcdedit.exe -set NOINTEGRITYCHECKS OFF

در نهایت پنجره Command Prompt را بسته و سیستم خود را یک بار ریاستارت کنید. پس از راه اندازی، بازی را دوباره اجرا کنید.

 

رفع ارور AS-3 در اپیک گیمز

خطای AS-3 در اپیک گیمز که معمولا هنگام اجرای لانچر نشان داده می شود، به عدم توانایی برنامه در ایجاد ارتباط با سرور اشاره دارد. یکی از دلایل عمده این خطا، از کار افتادن موقت سرور های اپیک گیمز است که پس از گذشت مدت زمانی، مشکل بر طرف می شود. برای اطمینان از این مورد، می توانید به وب سایت https://status.epicgames.com مراجعه کنید.

در صورتی که مشکل از سرور های بازی نباشد، مواردی همچون اتصال اینترنت نامناسب و استفاده از فیلتر شکن های ضعیف می توانند باعث بروز این مشکل شوند. بنابراین از مناسب بودن وضعیت اینترنت و VPN خود مطمئن شوید و در صورت امکان، از گزینه های دیگری برای اجرای اپیک گیمز استفاده کنید. برای حل مشکل AS-3 اپیک گیمز، می توانید روش های زیر را تست کنید:

غیرفعال کردن آنتی ویروس: گاهی اوقات آنتی ویروس ها فایل های مربوط به بازی را مخصوصا فایل های کرک را به عنوان ویروس تشخیص داده و آن ها را حذف می کنند که در نتیجه آن، بازی غیر قابل راه اندازی می شود. بنابراین قسمت قرنطینه مربوط به آنتی ویروس خود را بررسی کنید و در صورتی که فایلی مربوط به بازی در آن یافتید، آن را بازیابی (Restore) کنید. همچنین، پوشه بازی را به لیست سفید آنتی ویروس خود اضافه کنید تا مجددا این فایل ها حذف نشوند. در کنار این موارد، غیرفعال کردن آنتی ویروس قبل از اجرای بازی نیز می تواند مشکل را برطرف کند.

غیرفعال کردن فایروال:

در کادر جستجوی ویندوز، عبارت firewall را تایپ کرده و Windows Defender Firewall را باز کنید

حال از سمت چپ، گزینه ی Turn Windows Firewall on or off را انتخاب کنید

حال در هر دو قسمت Private network settings و Public network settings، گزینه ی Turn off Windows Firewall را انتخاب کنید

دکمه Ok را زده و سیستم خود را ریاستارت کنید. پس از راه اندازی سیستم، دوباره بازی را بررسی کنید.

اجرای Troubleshoot compatibility: روی آیکون اجرای برنامه راست کلیک کرده و Troubleshoot compatibility را بزنید. پنجره ای باز می شود که پس از طی مدت زمانی، دو گزینه نمایش می دهد. Try recommended setting را انتخاب کنید و در صفحه بعدی Test the program را بزنید. اگر بازی به درستی اجرا شد، Next را زده و در صفحه بعدی Yes را بزنید تا تغییرات ذخیره شوند.

 

حل مشکل چشمک زدن آیکون اپیک گیمز در تسک بار ویندوز

در صورتی که بعد از اجرای اپیک گیمز، آیکون آن به صورت چشمک زن در تسک بار ویندوز ظاهر شده و به صورت صحیح اجرا نمی شود، دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

روی شورتکات یا فایل اجرای اپیک گیمز راست کلیک کرده و Properties را بزنید

در پنجره باز شده، گزینه Run را روی Normal Window بگذارید

پس از آن، به سربرگ Compatibility رفته و تیک تمام گزینه های موجود را بردارید. سپس به ترتیب دکمه های Apply و OK را بزنید

در نوار جستجوی ویندوز (Win + S) عبارت Graphics Settings را تایپ کرده و Enter را بزنید

حال نوار کشویی زیر قسمت Graphics performance preference پنجره باز شده را روی گزینه Classic app گذاشته و Browse را بزنید

در پنجره باز شده، به پوشه نصب اپیک گیمز (که به طور پیش فرض مسیر زیر است) رفته، فایل اجرایی EpicGamesLauncher.exe را انتخاب کرده و دکمه Add را بزنید

C:/Program Files (x86)/Epic Games/Launcher/Portal/Binaries/Win64

پس از انجام مرحله قبل، آیکون اپیک گیمز به زیر دکمه Browse افزوده می شود. روی آن کلیک کرده و Options را بزنید

در نهایت، در پنجره نمایان شده، گزینه Power Saving را اتنخاب کرده و Save را بزنید

حال می توانید مجددا لانچر اپیک گیمز را امتحان کنید. علاوه بر این روش، برخی کاربران که عموما از ویندوز 8 یا ویندوز 8.1 استفاده می کنند، عنوان کرده اند که با دانگرید (نصب نسخه های قدیمی) درایور کارت گرافیک، مخصوصا کارت های گرافیک انویدیا، این مشکل بر طرف شده است. بنابراین در صورت کارساز نبودن این روش، می توانید نصب نسخه های قدیمی تر و مناسب کارت گرفیک خود را امتحان کنید.

لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/cb6c9

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

Amirhossein Ghorbanian در 14 دی 1400 |

سلام وقتی با گوگل یا هرچی کلا لاگینو میزنم این ارور رو میاره و لاگین نمیشه There was an error logging your in،please try again ID: EF4EA940-6D4A-11EC-BFFA-8D5CA321A836

aast در 11 دی 1400 |

سلام من جدیدا وقتی میخوام وارد بشم ب اکانتم هی ارور میده و یه آی پی رو برام میزنه چه کنم؟ و اینکه میشه از سایتش بازی های داخل LIBRARYرو دان کرد اگه میشه چطور؟

پدرام در 19 مهر 1400 |

سلام . من وارد اپیک گیمز شدم گفت باید ساینیگ کنین . زدم رو قسمت گوگل تا ساینینگ کنم رفت داخل سایت اپیک گیمز یه ارور داد . ارورش یه مثلث قرمزه با یه علامت تعجب وسط مثلث . ارورش نه نامی داره نه چیزی . یه گزینه back هم داره که زدم کار خاصی نمیکرد . چیکار کنم؟

ho3ein در 6 شهریور 1400 |

سلام داداش ترو خدا کمکم کن من پسورد اپیکمو فراموش کردم میخام ریست پسورد کنم ولی واس ایمیلم پیامی از اپیک نمیاد بایر چیکار کنم تا بیادش

امیر مهدی در 27 شهریور 1400

سلام من کاره ای نیستم ولی بورو تو پیامای ایمیلت اون پاینن نوشته اسپم اونجا احتمال خیلی زیاد هست اگرم نبود ایمیلت اشتباست

ALIREZA در 20 مرداد 1400 |

سلام زمانی که اپیک گیمز رو باز میکنم مینویسه: please wait while we start your update صبر میکنم صبر میکنم آخر سر نمیاد و یدونه مثلث زرد رنگ اون پایین میاد میشه بگید چیکار کنم؟

علی در 6 مرداد 1400 |

سلام بر دوستان کسانی که هنگام وارد شدن لانچر همش چشمک میزنه و میره و میاد برای من که لب تاب هست هنگام چشمک زدن خاموش میکنم و بعد روشن میکنم میاره کامل خاموش نمیکنم هاا در حدی که لبتاب رو باز و بسته کنم

ِDarya در 25 مهر 1400

منظور ایشون اینه که سیستمش رو میزاره رو حالت sleep و بله جوابگو هست وقتی لانچر چشمک میزنه بدون اینکه ببندینش سیستم رو بزارید sleep و بعدش براتون میاره بدون مشکل

Ramtin در 30 تیر 1400 |

سلام من موقع گرفتن باز یراکت لیگ وقتی میزنم روش ارور ۴۰۳ میده مشکلش چیه؟؟؟

Nolan در 17 مرداد 1400

برای منم هر بازی که فری شده رو میخوام بگیرم رو get میزنم ارور 403 میده

Hamed در 14 تیر 1400 |

سلام چرا کد expired برای من ارسال نمی شه

Meowmaow در 13 اردیبهشت 1400 |

سلام.من فورتنایت موبایل رو برای دستگاه galaxy note 10 plus دانلود کردم و میخوام یک اکانت ایجاد کنم.وقتی میخوام درست کنم هر دفعه یک مشکل میگیره مثلا میگه این ایمیل نمیتواند تایید شود و یا verify اکانتم به هیچ کدوم از حساب هام هم تو گوگل و هم تو جیمیل فرستاده نمیشن،اتفاقا از vpn استفاده میکنم و مشکلی هم در رابطه با نت ندارم...لطفا کمکم کنید من خیلی به فورتنایت علاقه دارم...لطفا...لطفا...لطفااا

احسان در 4 اردیبهشت 1400 |

سلام ببخشید من میخوام جیمیل رو تعقیر بدم و یک ارور میده You are limited to only one alternative email. Please check your email at .com to verify the address. بعد میزنم ریسند کد اینو میگه Sorry, the email is already on the account. چه کنم لطفا

مرد تنهای شب در 2 اردیبهشت 1400 |

سلام میزنم گیم از خود اپ اپیک دانلود شه تا نصف اینا میره بعد یهو میگه مشکل کانکشن دارین لطفا کمک کنین نتم خیلی خوبه

مهدی در 27 دی 1399 |

سلام برای من آیکون اپیک گیمز تو تسک بار چشمک میزنه همه کار هایی که گفتید رو کردم درست نشد

مجیدروشنی در 27 دی 1399 |

ببخشید مال من آپدیت نمیشه تا آخراش میره بعد قطع میشه وقتی که میزنم توش erorمیده لطفا رسیدگی کنید

طاها ندیمی در 22 آذر 1399 |

منم موندم اصلا اپیک گیمز برام بالا نمیاد نمیتونم برم تو لانچر هی همین ارور رو میده اگه کسی میدونه لطف کنه بگه ممنون میشم

eyes of insight در 20 آذر 1399 |

راه حل ارور AS-3 هنگام sign in شدن اکانت چیه

رضا نجمی در 23 آذر 1399

توضیحات ارور AS-3 به مطلب بالا افزوده شد.

امیر در 19 آذر 1399 |

سلام من وقتی میخوام بازش کنم میگه در حال باز کردن و 1 ساعت هم صبر کنی باز نمیشه چیکارش کنم ؟

Mersad در 6 آذر 1399 |

سلام خسته نباشید من وقتی می خوام باز کنم هی تیک میزنه وبالا نمیار ممنون میشم بگید مشکل از کجاست؟

Mohamad در 1 آبان 1399 |

سلام من وقتی ایپک کلیک میکنم اجرا نمیشه برنامش تیک و چشمک میزنه صفحه باز نمیشه.تو تسک منجر هم دائم میاد و میره ؟؟؟؟ لطفا کمک کنید

محمد در 21 آذر 1399

مال من هم دقیقا همینجوری هست ، لطفا کمک کنید

عرشیا در 22 آذر 1399

دقیقا مث من دقیقاا خیلیا اینطوری شدن

mpbina در 29 آذر 1399

دقیقا منم همین مشکلو دارم اگه راه حلی پیدا کردین بگین لطفا

رضا نجمی در 4 دی 1399

یه راه حل برای این مشکل که تو خود وب سایت اپیک گیمز مطرح شده بود، به مطلب بالا افزوده شد.

سجاد در 30 مهر 1399 |

سلام ‌. فورتنایتم وقتی که بازش میکنم ، صدا میاد ولی تصویر ندارم اصلا . چیکار کنم ؟

علی در 2 مهر 1399 |

ممنون درست شد

آرمین در 31 شهریور 1399 |

سلام ببخشید من با این برنامه به مشکل خوردم برنامرونصب میکنم ولی آپدیت نمیشه ارور :دراتصال شما به مشکل برخورده ایم لطفا بعدا امتحان کنید اگه کمک کنین خیلی ممنون میشم