مسائل مرتبط با فایل xinput1_3.dll به دلیل وجود یک یا چند مسئله در Microsoft DirectX ایجاد می شوند. فایل xinput1_3.dll یکی از فایلهای موجود در کتابخانه گرافیکی DirectX است. از آنجایی که DirectX در اکثر بازی ها و برنامه های گرافیکی پیشرفته مبتنی بر ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد، خطاهای xinput1_3.dll معمولا هنگام استفاده از اینگونه برنامه ها نمایان می شوند. این ارور در اکثر مواقع با پیام زیر نمایش داده می شود:

This application failed to start because xinput1_3.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem.

خطاهای مربوط به فایل xinput1_3.dll معمولا هنگام اجرای یک بازی یا برنامه ظاهر می شود و می تواند برای هر برنامه ای که از مایکروسافت DirectX استفاده می کند اتفاق بیفتد، مخصوصا بازی های ویدئویی. در ادامه روش هایی برای رفع این خطا بیان شده است.


1. سیستم خود را ریاستارت کنید

اگر پس از نصب برنامه خود سیستم خود را ریست نکرده اید، پس اولین اقدام برای شما جهت حل این ارور ریاستارت کردن سیستم است. بعضی از برنامه ها و بازی های ویدئویی برای اعمال تغییرات و تنظیمات خود نیاز به راه اندازی دوباره سیستم دارند. بنابراین اگر این کار را نکرده اید، سریع تر انجام دهید و برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنید. اگر این مشکل هنوز پابرجا بود، به سراغ باقی روش ها در ادامه بروید.

 

2. نصب کردن و یا به روز رسانی Microsoft DirectX

با توجه به این که این فایل در کتابخانه Microsoft DirectX قرار دارد، بنابراین نصب این پکیج یا به روز رسانی آن می تواند به حل ارورهای مربوط به این فایل کمک کند. برای این کار:

- آخرین ورژن این پکیج را از این لینک در وب سایت مایکروسافت دانلود کنید

- در حالی که به اینترنت متصل هستید فایل دانلود شده را اجرا کرده و مراحل شروع نصب را دنبال کنید

نصب directx روی سیستم

دقت کنید که این بسته نرم افزاری دارای 4 نسخه DirectX 11، DirectX 10، DirectX 9 و DirectX 12 می باشد و شما باید نسخه مناسب برنامه خود و یا تمامی این نسخه ها را بر روی سیستم خود داشته باشید.

به علاوه نسخه مناسب اکثر بازی های ویدئویی در cd و یا فایل نصب بازی وجود دارد و می توانید از طریق آن اقدام به نصب DirectX مناسب بازی خود کنید.

 

3. دانلود فایل xinput1_3.dll

اگر نصب DirectX به شما کمکی نکرد، می توانید این فایل را به صورت مجزا دانلود کرده و در محل نصب برنامه یا بازی ویدئویی خود قرار دهید. بدین منظور:

- به وب سایت www.dll-files.com بروید و در کادر جستوجوی آن، عبارت xinput1_3.dll را تایپ کرده و Enter را بزنید.

- در صفحه باز شده، لیستی از ورژن های مختلف و نسخه های 32 و 64 بیتی این فایل را مشاهده می کنید. آخرین نسخه ی 32 بیتی آن را دانلود کرده و آن را در محل نصب برنامه خود و در جایی که فایل exe اجرای برنامه مورد نظر شما قرار دارد کپی کنید و برنامه را دوباره اجرا کنید

- اگر مشکل هنوز پابرجا بود، آن را در مسیرهای زیر کپی کنید:

  • C:\Windows\System32
  • C:\Windows\SysWOW64 ( در صورتی که از ویندوز 64 بیتی استفاده می کنید )

- حال دکمه های Windows + R را بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را تایپ کرده و Enter را بزنید

- در پنجره Command Prompt، عبارت regsvr32 xinput1_3.dll را تایپ کرده و Enter را بزنید

حال دوباره برنامه خود را اجرا کنید. اگر ارور باز هم ظاهر شد، سعی کنید تا از ورژن های دیگر موجود در سایت بالا استفاده کنید و همین اعمال را برای آن ها نیز تکرار کنید.

 

4. پاک کردن برنامه مورد نظر و نصب دوباره آن

گاهی اوقات ممکن است که فایل هایی از برنامه که با فایل xinput1_3.dll کار می کنند در هنگام نصب برنامه و یا پس از آن دچار مشکل و اصطلاحا خراب شوند. بنابراین نصب دوباره برنامه می تواند در حل این مشکل موثر باشد. برای حذف برنامه یا بازی مورد نظر خود:

- دکمه های Windows + R را بفشارید و در پنجره باز شده عبارت appwiz.cpl را تایپ کرده و Enter را بزنید

- در لیست، برنامه یا بازی مورد نظر خود را یافته و بر روی آن کلیک کنید

- حال از سربرگ بر روی Uninstall کلیک کنید و باقی مراحل را در پنجره باز شده دنبال کنید

حذف برنامه از سیستم

 

5. آپدیت کردن درایورهای کارت گرافیک

با این که این راه حل زیاد در حل این مشکل رایج نیست، اما در پاره ای از مواقع به حل آن کمک کرده است. مخصوصا اگر از درایور های قدیمی برای اجرای یک برنامه جدید و یا بازی جدید استفاده می کنید. بنابراین آخرین نسخه درایور کارت گرافیک خود را با جستوجو در اینترنت دانلود کرده و نصب کنید.

برچسب ها :
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/4ae74
منبع : http://www.lifewire.com

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است