Dynamic Link Libraries یا DLL مجموعه ای از ماژول هایی هستند که شامل توابع و داده ها به منظور استفاده ی برنامه های ویندوز برای اجرا و بهینه سازی می باشند. شما ممکن است پیام های خطایی در مورد یک از این گونه فایل ها به نام MSVCP120.dll دریافت کنید. MSVCP120.dll برای بسیاری از برنامه های مدرن و بازی ها به عنوان یکی از dll های مورد استفاده است که توسط بسته ی Microsoft Visual C++ 2013 بر روی سیستم شما قرار می گیرد. خطاهای مربوط به این فایل معمولا با یکی از پیام های زیر نشان داده می شوند :

Msvcp120.dll Not Found

Msvcp.dll Missing

This application has failed to start because Msvcp120.dll was not found. Re-installing the application may not fix this problem.

Msvcp120.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

این خطا معمولا زمانی اتفاق می افتد که برنامه های قدیمی کاملا حذف شده و برنامه های جدید به جای آن ها نصب شده است. یکی دیگر از دلایل این پیام های خطا، نرم افزارهای مخرب مانند ویروس ها، نرم افزارهای جاسوسی، نرم افزارهای مخرب است. در ادامه روش هایی برای حل این مشکل بیان می شود.

توضیح ویدیویی:

 

توضیح متنی:

1. سیستم خود را ویروس کشی کنید

این ارور ممکن است به دلیل وجود یک بدافزار در سیستم شما رخ دهد. بنابراین قبل از انجام هر کاری سیستم خود را به وسیله یک آنتی ویروس به روز اسکن و از پاک بودن سیستم خود اطمینان حاصل کنید.

 

2. Visual C++ Redistributable 2013 را تعمیر یا دوباره نصب کنید

فایل msvcp120.dll یکی از فایل های بسته Visual C++ Redistributable 2013 می باشد که برای اجرای برنامه های نوشته شده به وسیله ی زبان C++ لازم می باشد. بنابراین تعمیر کردن یا نصب دوباره آن می تواند به حل این مشکل کمک کند. برای این کار :

- دکمه های Windows + R را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت appwiz.cpl را تایپ کنید و Enter را بزنید

- در پنجره باز شده به دنبال Microsoft Visual C++ Redistributable 2013 بگردید و روی آن کلیک کنید (در صورتی که این بسته ها بر روی سیستم شما نصب نیست، میتوانید آن را از این لینک دریافت کنید. همچنین می توانید از طریق Windows Update نیز آن را نصب کنید.)

microsoft visual c++

- از سربرگ Uninstall را بزنید و در پنجره باز شده بر روی Repair کلیک کنید

- پس از اتمام عملیات سیستم خود را ریست کنید

- در صورتی که ارور همچنان وجود دارد، میتوانید آن را از طریق پنجره ای که Repair در آن بود، اقدام به پاک کردن این بسته کنید و پس از دانلود آن از طریق این لینک اقدام به نصب دوباره کنید و پس از ریست کردن سیستم، دوباره برنامه مورد نظر خود را چک کنید.

 

3. فایل msvcp120.dll را در محل نصب برنامه خود کپی کنید

بعضی از برنامه ها ممکن است از پوشه خود برای ضمیمه فایل msvcp120.dll استفاده کنند. در این حالت، شما باید این فایل را به پوشه نرم افزار مورد نظر به صورت زیر کپی کنید :

- به مسیر C: > Windows > System32 بروید و فایل msvcp120.dll را یافته و از آن کپی بگیرید

- سپس به محل نصب برنامه مورد نظر خود بروید و در پوشه ای که فایل اجرای برنامه در آن قرار دهد، آن را Paste کنید

توجه : در صورتی که این فایل در مسیر بالا موجود نبود، یا بسته Microsoft Visual C++ را نصب کنید و یا از طریق این وب سایت این فایل را دانلود کنید. تنها کافی است تا نام فایل dll خود را در کادر جستجوی آن وارد کنید و Enter را بزنید. سپس نسخه مناسب را دانلود کنید.

dll-files.com search

msvcp120.dll download from dll-files.com

 

4. حذف برنامه مورد نظر و نصب دوباره آن

در صورتی که هیچ یک از روش های بالا برای رفع ارور به شما کمکی نکرد، حذف کامل برنامه و نصب دوباره آن می تواند به شما کمک کند. سعی کنید تا از آخرین نسخه ی برنامه مورد نظر خود استفاده کنید.

منبع :

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است