خطای 0x8007112a معمولا هنگامی اتفاق می افتد که کاربران ویندوز اقدام به جابجایی یا حذف یک پوشه در رایانه خود از طریق سیستم عامل های ویندوز 7، ویندوز 8.1 و ویندوز 10 می کنند. این ارور به طور معمول با پیغام زیر نمایان می شود:

0x8007112A: Mismatch between the tag specified in the request and the tag present in the reparse point

در اکثر موارد، معلوم شده است که این خطا به دلیل وجود مشکل در مجوزهای دسترسی پوشه ایجاد شده است که در این حالت، می توان با اجرای File & Folder Troubleshooter یا Shared Folders (در صورت وجود) مشکل را برطرف کرد. درگیری ها و تداخلات مربوط به برنامه ها یا بروزرسانی بد سیستم نیز گاهی می تواند مسئول ارور 0x8007112a باشد.

این مشکل همچنین می تواند توسط مجموعه ای از پرونده های سیستمی خراب نیز ایجاد شود که می توان با به کارگیری ابزارهای اسکن DISM و SFC آن ها را یافته و در صورت امکان تعمیر کرد. با این حال، در موارد جدی تر، ممکن است لازم باشد که با نصب مجدد یا ریست کردن، اقدام به تنظیم مجدد کامپوننت های مربوط به ویندوز کرد.

در ادامه مطلب، به تشریح این راه حل ها به منظور رفع خطای 0x8007112a در ویندوز پرداخته ایم.

 

رفع ارور 0x8007112a


استفاده از ابزار System File Checker

System File Checker یا SFC یک ابزار مفید است که فایل های سیستمی خراب شده را شناسایی و تعمیر می کند. از این رو، SFC ممکن است بتواند خطای مورد نظر را حل کند. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

- کلیدهای Windows + S را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید، بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره باز شده عبارت sfc /scannow را وارد کنید و Enter را بزنید

اجرای دستور sfc

- تا پایان یافتن عملیات منتظر بمانید (ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد) و در صورتی که پیام مبنی بر تعمیر فایل های خراب ظاهر شد، Command Prompt را ببندید و سیستم خود را ریست کنید و پس از بالا آمدن ویندوز برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنیداجرای دستور DISM

- سیستم خود را به اینترنت متصل کنید

- در کادر جستجوی ویندوز، cmd را تایپ کرده و در لیست نتایج بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره Command Prompt، دستور زیر را تایپ کنید و Enter را بزنید:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

در نهایت برای اعمال تغییرات سیستم خود را ریاستارت کنید.استفاده از System Restore

انجام بازیابی سیستم می تواند به حل بسیاری از خطاهای ویندوز کمک کند. این اقدام کامپیوتر شما را به وضعیتی در گذشته که تمام برنامه ها بدون هیچگونه خطایی اجرا می شدند، برمی گرداند. با این حال، باید توجه کنید که هر چیزی که پس از آن تاریخ نصب شده باشد را ممکن است از دست بدهید. همچنین سیستم بازگردانی در صورتی قابل اجراست که قبلا یک نقطه بازیابی در گذشته ایجاد کرده باشید. برای انجام این کار می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

»»» روش بازیابی ویندوز با استفاده از System Restoreاجرای عیب یاب File & Folder

به این لینک در وب سایت مایکروسافت بروید و روی Download کلیک کنید تا فایل مورد نظر دانلود شود

پس از دانلود، روی این فایل با پسوند diagCab دبل کلیک کنید تا اجرا شود (در صورت نمایش پنجره User Account Control، دکمه Yes را بزنید)

در صفحه اول پنجره File and Folder Troubleshooter، روی Advanced کلیک کنید

سپس تیک گزینه Apply repairs automatically را بزنید و روی Next  کلیک کنید

پس از بررسی درونی سیستم، صفحه با 4 گزینه نمایش داده می شود که باید در آن تیک دو گزینه اول (Problems with deleting files and folders and Renaming or moving files and folders) را زده و مجددا روی Next کلیک کنید

تا اتمام عملیات منتظر بمانید. در صورتی که مشکلی یافت شده و برطرف شود نمایش داده می شود.

 

ریست کردن ویندوز 10

تنظیم مجدد ویندوز 10 فایل های سیستم را با مجموعه ای کاملا جدید از پرونده ها جایگزین می کند و مسائل مربوط به خطای مدیریت حافظه را برطرف می کند؛ در حالی که اکثر پرونده های مهم را دست نخورده باقی می گذارد. برای انجام این کار:

- دکمه Start را زده و وارد Settings شوید (روی علامت چرخ دنده کلیک کنید)

- Update & Security را انتخاب کرده و از پنل چپ، Recovery را بزنید

- حال در قسمت Reset this PC، دکمه Get started را بزنید

ریست کردن ویندوز 10

- با زدن این دکمه، سیستم شما ریاستارت خواهد شد و پس از راه اندازی مجدد، Keep my files را انتخاب کنید. دقت کنید که اگر Remove everything را بزنید تمامی فایل های موجود در هارد دیسک پاک خواهند شد

ریست کردن ویندوز 10

- در صورتی که پیامی با عنوان Warning! و پیامی مبنی بر آپگرید ویندوز 10 نشان داده شد، Next را بزنید

- در نهایت، در صفحه Ready to reset this PC، دکمه Reset را بزنید تا فرآیند آغاز شود

پس از اتمام فرآیند ریست کردن ویندوز، سیستم ریاستارت خواهد شد و پس از راه اندازی پیامی نمایش داده می شود که در آن Continue را بزنید.

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/2cd7a

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است