خطای پارس در دستگاه های آندروید یکی از قدیمی ترین و رایج ترین خطای کاربران اندروید است. خطا معمولا هنگامی رخ میدهد که یک تلاش برای نصب برنامه بر روی گوشی اندروید خود انجام شود. قبل از اینکه ما به تعمیر این ارور بپردازیم، باید ببینیم چه چیزی می تواند این خطا را ایجاد کند. امروزه چند علت شناخته شده وجود دارد. خطای تجزیه در هنگام نصب یک برنامه اندروید در تلفن شما با دلایل متفاوتی می تواند اتفاق بی افتد. مانند :

  • تغییرات در فایل مانیفست برنامه (به عنوان مثال، تغییر نسخه سیستم عامل اندروید)
  • فایل APK خراب و مشکل دار
  • مجوز کافی برای دانلود یا نصب برنامه های شخص ثالث از منابع ناشناخته کافی نیست
  • نسخه سیستم عامل اندروید یا سخت افزار گوشی هوشمند شما با برنامه سازگار نیست
  • سیستم امنیتی دستگاه شما یک برنامه نصب شده توسط شخص ثالث را مسدود می کند

در ادامه راه حل هایی را برای این مشکل ارائه می دهیم.


1. دادن مجوز برای نصب برنامه از منابع ناشناخته

به دلایل امنیتی، گوشی هوشمند اندروید، شما را از نصب برنامه های شخص ثالث و از همه منابع، جدا از فروشگاه Google Play ممنوع می کند. نصب برنامه های شخص ثالث از منابع ناشناخته می تواند به تلفن اندروید شما آسیب برساند. بنابراین، اگر شما در حال تلاش برای نصب یک فایل APK هستید، ممکن است با این خطا مواجه شوید. برای رفع این مورد و جلوگیری از ممنوعیت، باید نصب برنامه را از منابع ناشناخته مجاز کنید. گزینه ای در تنظیمات امنیتی گوشی شما وجود دارد :

- به مسیر System > Privacy و یا System > Look screen & security بروید.

- حال Unknown Sources را پیدا کرده و آن را فعال کنید.

Unknown Sources

 

2. فعال کردن اشکال زدایی USB

فعال کردن اشکال زدایی USB برای نصب برنامه های آندروید با استفاده از فایل APK واقعا ضروری نیست. با این وجود برخی از کاربران گزارش می دهند که امکان اشکال زدایی USB این مسئله را رفع کرده است. برای این منظور :

- به مسیر Setting > About phone بروید و بر روی Build number هفت بار بزنید تا پیام You are now a developer به شما نشان داده شود.

- حال به مسیر Setting > Developer Options بروید و USB debugging را فعال کنید.

developer options on android

روش فعال کردن اشکال زدایی USB برای دستگاه های مختلف ممکن است کاملا متفاوت باشد. دستورالعمل دقیق را می توان در اینترنت با جستجوی مدل گوشی خود بیابید.

 

3. غیرفعال کردن آنتی ویروس

این خطا ممکن است به دلیل آنتی ویروس شما نیز رخ دهد. اکثر آنتی ویروس ها سعی می کنند نصب برنامه هایی را که ممکن است غیر قابل اعتماد یا مشکوک هستند را مسدود کنند. بنابراین، اگر شما در حال تلاش برای نصب یک فایل APK هستید، احتمال دارد که برنامه آنتی ویروس شما فایل های APK را مسدود کرده و از نصب آن ها جلوگیری کند. سعی کنید آنتی ویروس را به طور موقت غیرفعال کنید و فایل APK را نصب کنید. اگر این گونه باشد، باید بتوانید فایل APK را بدون دریافت خطا در گوشی خود نصب کنید.

 

4. فایل APK خراب و مشکل دار

یک فایل آسیب دیده APK نیز ممکن است باعث ایجاد خطا شود. سعی کنید یک فایل APK جدید را دانلود کرده و آن را نصب کنید. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که فایل کامل را دانلود کنید. در انجام این کار، به اندازه کافی حجم فشرده سازی و دانلود شده را مقایسه کنید. گاهی اوقات، شما ممکن است بخشی از فایل APK را دانلود کنید و در هنگام نصب آن Error Parse را رویت کنید.

برچسب ها :
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/7791e

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است