با معرفی تاچ بار در سال 2016، مک بوک پرو Touch ID را به عنوان وسیله تأیید اعتبار پذیرفت. Touch ID در MacBook Pro بدون شک یک دستاورد بزرگ برای حفظ حریم خصوصی و امنیت است. این ابزار یک روش آسان و فوق العاده سخت برای قفل گشایی کردن نوت بوک های اپل است. اما Touch ID در مک همراه با مجموعه ای از خصوصیات و تغییرات و مشکلات همراه آن است. یکی از این ها یک اشکال است که می تواند از اضافه کردن اثر انگشت جدید جلوگیری کند.

به طور اساسی، هنگامی که شما می خواهید تا یک اثر انگشت جدید برای شناسایی توسط آن وارد کنید، با اروری مشابه زیر مواجه می شوید:

Fingerprint limit reached. To add a new fingerprint, remove a fingerprint from any account on this Mac.

این خطا هنگامی که شما هیچ اثرانگشتی را برای شناسایی وارد نکرده اید می تواند بسیار آزار دهنده باشد. این خطا حتی بعد از ریست کردن سیستم و حتی پس از نصب دوباره سیستم عامل نیز ممکن است باقی بماند و به این راحتی ها حل نشود.

دلیل اصلی این ارور مشخص نیست و موارد زیادی می تواند باعث این مشکل شود. اما یکی از کارکنان اپل اشاره کرده بود که این مشکل احتمالا از فریم ویر نوشته شده برای تاچ بار است. اثر انگشت های اسکن شده توسط تاچ بار درون Secure Enclave ذخیره می شوند که این وسیله توسط سخت افزاری به نام Apple’s T-series coprocessing chip کنترل می شود. دلیل این ارور به احتمال زیاد وجود مشکل در این قطعات از کامپیوتر های مک است.

اپل اعلام کرده است که استفاده از نرم افزار های کاربردی برای پاک کردن محتوای ذخیره شده در مک می تواند دلیل این خطا باشد. در حقیقت این برنامه ها ممکن داده های ذخیره شده در Secure Enclave را پاک و یا دستکاری کنند که نتیجه آن ظاهر شدن این ارور است.

خوش بختانه بدون توجه به دلیل این رخداد، یک روش برای پاک کردن اثرانگشت های ذخیره شده و داده های مرتبط با Secure Enclave وجود دارد که در ادامه بیان می شود.


برای حل این مشکل :

- در ابتدا سیستم خود را ریست کنید و در حالی که سیستم در حال راه اندازی مجدد است دکمه های Command + R را همزمان نگه دارید تا لوگوی اپل ظاهر شود

- با این کار شما وارد حالت بازیابی (Recovery Mode) می شوید و باید پنجره ی macOS Utilities برای شما ظاهر شود (یا OS X Utilities)

- از منوی بالا Utilities را بزنید و سپس بر روی Terminal کلیک کنید

- حال در پنجره باز شده دستور مقابل را وارد کنید و Enter را بزنید تا اجرا شود : xartutil –erase-all

open terminal on mac

- در نهایت yes را در ترمینال تایپ کنید و دوباره Enter را بزنید

حال می توانید پنجره ترمینال را ببندید و برای اعمال تغیرات انجام شده سیستم خود را ریست کنید.

 

روش بالا به احتمال زیاد مشکل ایجاد شده را حل می کند، اما کاربرانی نیز بوده اند که حتی با روش بالا نیز مشکل آن ها باقی بوده است. اگر این چنین بود، سعی کنید تا سیستم عامل خود را به روز رسانی کنید تا تمامی باگ های موجود در این سیستم برطرف شود. اما اگر این کار هم جواب نداد، باید به یک تکنسین متخصص در این کار و آشنا با لپتاپ های اپل مراجعه کنید تا در صورت سخت افزاری بودن مشکل، آن تشخیص و برطرف کند.

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/ace0f

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است