همانطور که از عنوان ارور مشخص است، این دسته از ارور ها مربوط به فایل mfc90u.dll می باشند که همراه با بسته MS Visual C++ runtime در ویندوز کپی می شود. از جمله دلایل این ارورها می تواند خراب شدن فایل mfc90u.dll، وجود ویروس در سیستم، مشکل در رجیستری سیستم و ... را نام برد. این دسته ارورها معمولا با پیام های زیر نمایش داده می شوند :

Mfc90u.dll Not Found

This application failed to start because mfc90u.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem.

The ordinal 7426 could not be located in the dynamic link library mfc90u.dll

Cannot find [PATH]\mfc90u.dll

The file mfc90u.dll is missing.

Cannot start [APPLICATION]. A required component is missing: mfc90u.dll. Please install [APPLICATION] again.

این دسته ارورها ممکن است که در هنگام خاموش یا روشن شدن سیستم، هنگام نصب یا اجرای یک برنامه و یا هنگام کار کردن با ابزارهای مختلف خود ویندوز ظاهر شود. در ادامه راه حل هایی را برای این قبیل ارورها ارائه می دهیم.


1. سیستم خود را ویروس کشی کنید

این ارور ممکن است به دلیل وجود یک بدافزار در سیستم شما رخ دهد. بنابراین قبل از انجام هر کاری سیستم خود را به وسیله یک آنتی ویروس به روز اسکن کنید و از پاک بودن سیستم خود اطمینان حاصل کنید.

 

2. استفاده از ابزار System File Checker

اگر فایل DLL خراب شده باشد، ممکن است System File Checker مفید باشد. File Checker سیستم (SFC) یک ابزار است که فایل های سیستمی خراب شده را شناسایی و تعمیر می کند. از این رو، SFC ممکن است بتواند خطای mfc90u.dll را نیز حل کند. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید :

- دکمه های Windows + R را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید و Enter را بزنید

- در پنجره باز شده عبارت sfc /scannow را وارد کنید و Enter را بزنید

system file checker

- تا پایان یافتن عملیات منتظر بمانید (ممکن است حدود نیم ساعت طول بکشد) و در صورتی که پیام مبنی بر تعمیر فایل های خراب ظاهر شد، Command Prompt را ببندید و سیستم خود را ریست کنید و پس از بالا آمدن ویندوز برنامه مورد نظر خود را دوباره اجرا کنید

 

3. Visual C++ Redistributable را تعمیر یا دوباره نصب کنید

فایل mfc90u.dll یکی از فایل های بسته Visual C++ Redistributable می باشد که برای اجرای برنامه های نوشته شده به وسیله ی زبان C++ لازم می باشد. بنابراین تعمیر کردن یا نصب دوباره آن می تواند به حل این مشکل کمک کند. برای این کار :

- دکمه های Windows + R را همزمان بفشارید و در پنجره باز شده عبارت appwiz.cpl را تایپ کنید و Enter را بزنید

- در پنجره باز شده به دنبال Microsoft Visual C++ Redistributable بگردید و روی آخرین نسخه آن کلیک کنید (در صورتی که این بسته ها بر روی سیستم شما نصب نیست، میتوانید آن را از این لینک دریافت کنید. همچنین می توانید از طریق Windows Update نیز آن را نصب کنید.)

program and featured on windows

- از سربرگ Uninstall را بزنید و در پنجره باز شده بر روی Repair کلیک کنید

repair visual c++ on windows

- پس از اتمام عملیات سیستم خود را ریست کنید

- در صورتی که ارور همچنان وجود دارد، میتوانید آن را از طریق پنجره ای که Repair در آن بود، اقدام به پاک کردن این بسته کنید و پس از دانلود آن از طریق این لینک اقدام به نصب دوباره کنید و پس از ریست کردن سیستم، دوباره برنامه مورد نظر خود را چک کنید.

 

4. فایل mfc90u.dll را در محل نصب برنامه خود کپی کنید

بعضی از برنامه ها ممکن است از پوشه خود برای ضمیمه فایل mfc90u.dll استفاده کنند. در این حالت، شما باید این فایل را به پوشه نرم افزار مورد نظر به صورت زیر کپی کنید :

- به مسیر C: > Windows > System32 بروید و فایل mfc90u.dll را یافته و از آن کپی بگیرید

- سپس به محل نصب برنامه مورد نظر خود بروید و در پوشه ای که فایل اجرای برنامه در آن قرار دهد، آن را Paste کنید

توجه : در صورتی که این فایل در مسیر بالا موجود نبود، یا بسته Microsoft Visual C++ را نصب کنید و یا از طریق این وب سایت این فایل را دانلود کنید. تنها کافی است تا نام فایل dll خود را در کادر جستجوی آن وارد کنید و Enter را بزنید. سپس نسخه مناسب را دانلود کنید.

dll-files.com

 

5. حذف برنامه مورد نظر و نصب دوباره آن

در صورتی که هیچ یک از روش های بالا برای رفع ارور به شما کمکی نکرد، حذف کامل برنامه و نصب دوباره آن می تواند به شما کمک کند. سعی کنید تا از آخرین نسخه ی برنامه مورد نظر خود استفاده کنید.

 

6. به روز رسانی ویندوز

گاهی وقت‌ها وجود باگ ها در ویندوز ممکن است که باعث ایجاد این قبیل ارور ها در سیستم شودمخصوصاً برای نرم‌افزار های جدیدتر که به نسخه سیستم عامل هماهنگ نیستند.بنابراین آپدیت کردن ویندوز می‌تواند به حل مشکل کمک کندبرای این کار :

دکمه های Windows + I همزمان بفشارید تا پنجره Setting باز شود.

حال بر روی Update & Security کلیک کنید

سپس Check for updates را بزنید تا فرایند به روز رسانی ویندوز آغاز شود و تا تمام شدن آپدیت منتظر بمانید

windows update

برچسب ها :
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/0f869
منبع : www.lifewire.com

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است