یکی از متداول ترین مشکلاتی که هر کاربر ویندوز با آن رو به رو می شود مخفی شدن فایل و پوشه های موجود در فلش است. دلیل این اتفاق وجود یک ویروس در سیستم است که با شناسایی حافظه های فلش، تمامی فایل و پوشه های موجود در آن را به حالت سیستمی تبدیل می کند که از دید کاربر آن ها را مخفی می کند. نشانه ی این اتفاق نیز این است که در با این که ویندوز حافظه ی فلش را پر نشان می دهد اما با باز کردن فلش هیچ فایل یا پوشه ای درون آن مشاهده نمی کنید. راه حل این مشکل بسیار ساده است که در ادامه توضیح داده می شود.


برای حل این مشکل شما باید دو کار را به ترتیب انجام دهید تا مشکل به طور کامل حل شود :

1. سیستم خود را ویروس کشی کنید

این اولین قدم برای حل مشکل است. در واقع شما با این کار ریشه ی اصلی مشکل را هدف می گیرید و با بر طرف کردن آن از وقوع دوباره این اتفاق جلوگیری می کنید. در صورتی که آنتی ویروسی بر روی سیستم خود نصب کرده اید تمامی سیستم خود را همراه با فلش خود ویروس اسکن و ویروس کشی کنید. در صورتی که آنتی ویروس نصب نکرده اید، از آنتی ویروس پیش فرض خود ویندوز یعنی Windows Defender برای این کار استفاده کنید. دقت کنید که برای این کار حتما باید آنتی ویروس خود را به روز رسانی کرده باشید.

 

2. استفاده از خط فرمان

بعد از این که سیستم خود را ویروس کشی کردید، مراحل زیر را دنبال کنید تا فایل های مخفی شده شما نیز بازگردانی شود (دقت کنید که فلش شما باید به سیستم متصل باشد) :

- دکمه های Windows + R را همزمان بفشارید تا پنجره Run برای شما باز شود

- در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید و Enter را بزنید

cmd by run

- حال پنجره Command Prompt که یک پنجره تماما مشکی است برای شما باز می شود

command prompt

- در این پنجره نام کاراکتری فلش خود را وارد کنید و در جلوی آن علامت : قرار دهید. برای مثال اگر نام درایو فلش شما I است باید :i را تایپ کنید و Enter را بزنید

usb flash name

type usb flash name in cmd

- سپس دستور زیر را در پنجره باز شده تایپ کنید و Enter را بزنید و تا زمان اتمام عملیات صبر کنید. دقت کنید که زمانی عملیات تمام می شود که خط جدیدی با نام درایو فلش شما نمایش داده شود

attrib -r -a -h -s /s /d

attrib command in cmd

- حال می توانید به سراغ درایو فلش خود بروید. مشاهده می کنید که 2 یا 3 پوشه درفلش شما قرار دارد که یکی از آن ها نامی ندارد. تمامی فایل های شما در این پوشه بدون نام قرار گرفته است که می توانید با باز کردن این پوشه به آن ها دسترسی پیدا کنید.

توجه : برای اطمینان از پاک شدن ویروس بهتر است که تمامی فایل های موجود در فلش را در محلی در سیستم خود کپی کرده و فلش خود را فرمت کنید.

برچسب ها :
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/0e30d

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است