چرا اثر انگشت گوشیم کار نمیکنه؟ سوالی که بسیاری از کاربران گوشی های اندرویدی با آن روبرو هستند و اکثر آن ها با مشکل سخت افزار اثر انگشت در دسترس نیست مواجه شده اند.

این روزها اسکنر اثر انگشت مورد خاصی نیست و یک ویژگی است که اغلب گوشی های هوشمند در هر کلاسی آن را دارند و فقط یک ویژگی از گوشی های پرچمدار برند های محبوب نیست. حسگر اثر انگشت برای باز کردن قفل گوشی استفاده می شود و دستگاه شما را از دسترسی غیر مجاز محافظت می کند. همچنین به عنوان یک گزینه برای حفاظت از برنامه های خاص نیز استفاده می شود. این مورد بسیار مفید است و باعث صرفه جویی در زمان و انرژی نیز می شود. اما گاهی اوقات مانند اغلب ابزار های دیگر در هر وسیله ای، اسکنر گوشی نیز می تواند دچار مشکل شود و در نتیجه عملکرد مورد انتظار را نداشته باشد. به علاوه در بسیاری از مواقع، این مشکل با ارور زیر همراه است:

خطایی در حسگر اثر انگشت رخ داده است اگر این پیام مکررا ظاهر شد دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید

علت باز نشدن قفل گوشی با اثر انگشت می تواند دلایلی مانند آسیب فیزیکی اسکنر در اثر ضربه، خیس یا کثیف بودن اسکنر، مشکلات نرم افزاری مخصوصا بعد از به روز رسانی و یا حتی در اثر آسیب در پوست انگشتی که اسکن شده است، باشد.

در ادامه راه حل هایی برای برطرف کردن مشکل باز نشدن گوشی با اثر انگشت تشریح کرده ایم.


1. در صورتی که اسکنر گوشی شما دچار آسیب فیزیکی شده است باید گوشی خود را نزد یک تعمیرات گوشی معتبر ببرید تا در صورت امکان آسیب وارد شده را برطرف و یا در غیراین صورت اسکنر گوشی شما را تعویض کنند.

 

2. در صورتی که اسکنر گوشی شما خیس شده است آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید و دوباره امتحان کنید. در صورتی که اسکنر شما کثیف شده است، آن را با یک تیکه پارچه تمیز یا پنبه مرطوب شده ( نه خیس شده! ) با الکل تمیز کنید و سپس با پارچه خشک آن را پاک کنید. پس از اطمینان از تمیز بودن سطح انگشت خود دوباره آن را امتحان کنید.

 

3. در صورتی که آپدیتی برای نرم افزار اسکنر گوشی شما منتشر شده است، آن را حتما آپدیت کنید. همچنین اگر آپدیتی برای سیستم عامل شما نیز منتشر شده است و پیامی مبنی بر آن برای شما آمده است حتما گوشی خود را آپدیت کنید. این آپدیت ها مشکلات و باگ های نرم افزاری بسیاری را برطرف می کنند.

 

4. درصورتی که مطمئنید هیچ یک از موارد بالا مشکل گوشی شما نیست و با امتحان کردن آن ها نتیجه ای نگرفته اید، دستورالعمل زیر را انجام دهید :

- ابتدا اثرانگشت های اسکن شده موجود در گوشی خود را پاک کنید

remove fingerprint from android

- به مسیر Settings > Sound & vibration بروید و Screen locking sounds را غیرفعال کنید

disable screen locking sounds

- حال باید دوباره اثر انگست خود را ثبت کنید. هنگام اسکن کردن اثر انگشت برای بار اول با انگشت خشک و برای بار دوم با انگشت مرطوب این کار را انجام دهید

برچسب ها : حسگر اثر انگشت
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/e610c

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است