نرم افزار های Win32 نرم افزار های 32 بیتی هستند که بر روی Win32 API اجرا میشوند و فرمت استاندارد برای اجرا در ویندوز های 32 بیتی هستند.

این ارور می تواند به دلایل زیر اتفاق بیفتد :

  • نرم افزارتان برای نسخه متفاوتی از ویندوز طراحی شده است
  • یکی از فایل های برنامه به طریقی حذف شده است
  • یکی از فایل های برنامه خراب شده است
  • سیستم شما دچار ویروس و بد افزار شده است
  • برنامه با سخت افزار شما ناسازگار است

در ادامه روش هایی برای برطرف کردن این مشکل رایج سیستم عامل ویندوز را ارائه می دهیم.


1. اسکن کردن سیستم با یک آنتی ویروس به روز

اگر سیستم و یا نرم افزار شما ویروسی باشد، بهترین و یا شاید تنها راه حل این مشکل، استفاده از یک آنتی ویروس به روز و فعال می باشد. حتما سیستم خود را هر چه سریعتر اسکن کنید تا بیش از این آسیب نبیند. اگر امکان نصب و فعال کردن آنتی ویروس های محبوب و مشهور موجود در بازار را ندارید، از آنتی ویروس پیش فرض ویندوز یعنی Windows Defender برای این منظور استفاده کنید. البته قبل از شروع اسکن، آن را به روز رسانی کنید.

 

2. نرم افزار خود را با محدود کردن Compatibility آن اجرا کنید

ممکن است که سخت افزار سیستم شما توانایی اجرای نرم افزار مورد نظر را نداشته باشد. بنابراین محدود کردن سخت افزار قابل استفاده توسط برنامه مورد نظر شاید بتواند به اجرای آن کمک کند. برای این منظور میتوانید به صورت زیر عمل کنید :

- بر روی نرم افزار مورد نظر خود راست کلیک کرده و Properties را بزنید

محدود کردن compatibility

- در پنجره باز شده به سربرگ Compatibility بروید و سعی کنید تا با استفاده از گزینه های موجود در آن، سخت افزار مورد استفاده نرم افزارتان را محدود کنید

محدود کردن compatibility

 

3. نرم افزار خود را پاک کنید و دوباره نصب کنید

ممکن است در حین فرایند نصب بعضی از فایل های مورد نیاز برنامه دچار مشکل شده باشند. بنابراین پاک کردن و نصب دوباره برنامه به حل این مشکل می تواند کمک کند.

 

4. استفاده از ابزار Check Disk

ممکن است که هارد دیسک شما دچار Bad Sector شده باشد که در مواردی این مورد می تواند منجر به بروز این ارور شود. برای شناسایی و رفع این مورد، به صورت زیر عمل کنید:

- دکمه های Windows + S را بفشارید و در کادر جستجو، cmd را تایپ کرده و از لیست نتایج بر روی Command Prompt راست کلیک کرده و Run as administrator را بزنید

- در پنجره ظاهر شده، دستور chkdsk c: /f /r را وارد کنید و Enter را بزنید. سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید تا عملیات چک کردن درایو مورد نظر هارد شما آغاز شود و در صورت وجود مشکل آن را رفع نماید.

توجه : در عبارت c: به معنی درایو c کامپیوترتان می باشد. اگر قصد دارید درایو دیگری را بررسی کنید کافیست نام آن را جایگرین c کنید.

استفاده از دستور check disk در ویندوز

 

به موارد زیر در مورد این ارور توجه کنید :

- ممکن است که برنامه مورد نظر شما با سیستم عامل نصب شده بر روی سیستم تان سازگاری نداشته باشد. بدین منظور یا سیستم عامل خود را ارتقا دهید و یا از نسخه های مناسب سیستم عاملتان استفاده کنید.

- به معماری طراحی نرم افزار و سیستم عامل خود توجه کنید. ممکن است که برنامه شما نیاز به سیستم عامل های 64 بیتی داشته باشد.

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/5e19b

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است