کد خطا 0x800F081F یکی از چهار کد خطای احتمالی است که همه آنها به یک مسئله اساسی یکسان اشاره دارند. سه کد دیگر کدهای 0x800F0906، 0x800F0907 و 0x800F0922 هستند. ناسازگاری مایکروسافت NET Framework 3.5 سبب ایجاد تمامی این کدهای خطا می شود. به طور معمول، وقتی که چارچوب دات نت را با استفاده از فایل نصب، ابزار DISM یا دستورات PowerShell فعال می کنید، این ارور رخ می دهد. شما فقط ارورها را در ویندوز 10، ویندوز سرور 2016، ویندوز 8.1، ویندوز 8 و ویندوز سرور 2012 مشاهده خواهید کرد زیرا در این سیستم عامل ها، مایکروسافت NET Framework 3.5 به طور پیش فرض فعال نیست. هنگامی که این ویژگی را فعال می کنید، Windows Update تلاش می کند تا باینری .NET را همراه با سایر فایل های لازم بگیرد. اگر رایانه شما به درستی پیکربندی نشده باشد، ممکن است این کدهای خطا را مشاهده کنید.

هر کدام از این ارورها مربوط به یک مسئله خاص در ویندوز می شود که بدین صورت می باشند :

0x800F081F: ویندوز نمی تواند فایل های منبع .NET را برای ادامه نصب پیدا کند.

0x800F0906: ویندوز نمیتواند فایلهای منبع دات نت را دانلود کند، نمی تواند به اینترنت متصل شود یا نمیتواند رل، سرویس رل یا یک ویژگی خاص را نصب کند.

ارور 0x800F0906

0x800F0907: یا ابزار DISM دچار مشکل شده است و یا تنظیمات شبکه شما مانع از اتصال ویندوز به وب شده است.

ارور 0x800F0907

0x800F0922: پردازش دستورات نصب پیشرفته .NET یا دستورات عمومی مربوط به آن انجام نشد.

ارور 0x800F0922

خوش بختانه روش حل این ارورها یکسان می باشد و برای سه ارور اول هر دو راه حل زیر کارآمد است اما ارور آخر (0x800F0922) تنها با استفاده از روش دوم قابل رفع است.


1. کانفیگ کردن Group Policy

ممکن است Group Policy شما بر توانایی ویندوز برای فعال کردن نصب تاثیر بگذارد. برای کانفیگ کردن آن مراحل زیر را دنبال کنید:

- دکمه های Windows + R را بفشارید و در پنجره Run، عبارت gpedit.msc را تایپ کنید و Enter را بزنید تا پنجره Group Policy Editor باز شود

- از پنل سمت چپ مسیر Computer Configuration > Administrative Templates > System را دنبال کنید

تنظیم کردن Group Policy

- از پنل راست، Specify settings for optional component installation and component repair را بیابید و بر روی آن دبل کلیک کنید

- در پنجره باز شده، از گوشه بالا سمت چپ، گزینه Enabled را انتخاب کنید و بر روی Ok کلیک کنید

فعال کردن Specify settings for optional component installation and component repair

تمامی پنجره های باز را ببندید و دوباره اقدام به نصب Net Framework خود کنید.

 

2. فعال و نصب کردن .NET Framework با استفاده از دستورات DISM

روش دوم نیاز به استفاده از یک دستور DISM برای فعال کردن چارچوب .NET دارد. برای انجام این روش نیاز است که فایل نصب ویندوز خود را بر روی هارد خود، یک DVD یا بوت شده در یک فلش داشته باشید. توجه کنید که نسخه فایل نصب ویندوز شما باید دقیقا با ویندوز نصب شده بر روی سیستم یکسان باشد.

در صورتی که فایل ISO نصب ویندوز خود را دارید بر روی آن دبل کلیک کنید تا تا درایو مجازی آن برای شما ایجاد شود. در صورتی که DVD آن را دارید در دستگاه خود قرار دهید و در صورتی که بوت شده در فلش دارید، آن را به دستگاه خود متصل کنید. حال از هرکدام از این روش ها که استفاده می کنید شما باید کاراکتر (حرف) مربوط به درایو آن را بدانید که می توانید با باز کردن My Computer یا This PC از آن مطلع شوید. پس از آن مراحل زیر را دنبال کنید :

- دکمه های Windows + S را بفشارید و در کادر جستجو عبارت cmd را تایپ کنید و از لیست بر روی Command Prompt راست کلیک کنید و Run as administrator را بزنید

- حال باید دستور زیر را در پنجره باز شده تایپ کنید و Enter را بزنید. توجه کنید که به جای عبارت Drive باید کاراکتر مربوط به درایو نصب ویندوز را قرار دهید :

dism /online /enable-feature /featurename:NetFx3 /All /Source:Drive:\sources\sxs /LimitAccess

نصب .net framework 3.5 با استفاده از dism

حال می توانید اقدام به نصب .Net Framework 3.5 یا به روز رسانی ویندوز کنید.

برچسب ها :
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/fe7b8

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است