اگر پس از ارتقا به macOS Mojave متوجه شدید قابلیت خواندن فونت ها پایین آمده است، شما تنها نیستید. در بروزرسانی جدید سیستم عامل رایانه خود، اپل اصلاحاتی را برای فونت ها ایجاد کرده است که موجب نارضایتی بعدی از کاربران مک بوک شده است.

در اصطلاح عامیانه، ضد لغزش فونت (Font Antialiasing) یا صاف کردن فونت، راهی است که متن را روی صفحه نمایش کامپیوتر ساده تر و خواناتر می کند. از آنجا که مانیتورهای رایانه ای مدرن از پیکسل های مربع شکل برای نمایش تصاویر و سایر اطلاعات استفاده می کنند، این امر می تواند منجر به ایجاد لبه ها یا قطر های متخلخل شود. پس از آن، ضد لغزش فونت، هنگام نمایش متن و یا گرافیک مبتنی بر متن، به کار گرفته می شود که پیچیده تر از حالت معمولی است، اما نتیجه برای شما خطوط، منحنی ها و متن متناسب است.

اپل این Font Antialiasing را از macOS Mojave حذف کرده است یا به صورت دقیق تر، تغییراتی را در الگوریتم رندر متن انجام داده است که باعث حذف یک نوع خاص از Font Antialiasing شده است. این تغییر در صفحه نمایش های Retina مهم نیست اما اگر شما از یک مک بوک غیر Retina یا یک صفحه با رزولوشن پایین استفاده می کنید، متوجه تفاوت خواهید شد. متن به طور کلی تار به نظر می رسد و در برخی موارد می تواند خواندن متن را دشوار کند.

در ادامه راه حلی برای این مشکل ارائه شده است.


هیچ راهی برای بازگشت دوباره Font Antialiasing وجود ندارد. با این حال، یک راه حل وجود دارد که شما می توانید از طریق ترمینال پیاده سازی کنید تا متن را بهتر کنید. این روش کاملا مشکل را حل نمی کند، اما کمک خواهد کرد تا فونت ها را به طور قابل توجهی در هنگام استفاده از صفحه نمایش های غیر رتینا یا با وضوح پایین در MacOS Mojave قابل خواندن کند. برای انجام این کار :

- در ابتدا ترمینال سیستم خود را باز کنید (می توانید این کار را با زدن دکمه های Command + Space و تایپ عبارت Terminal انجام دهید)

- حال در ترمینال دستور زیر را وارد کرده و Enter را بزنید تا اجرا شود :

defaults write -g CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool NO

- در نهایت سیستم خود را ریاستارت کنید تا تغییرات اعمال شوند.

 

در صورتی که از نتیجه کار راضی نیستید و همچنان با متن ها مشکل دارید می توانید دستور زیر را نیز امتحان کنید. کافیست تا همانند بالا آنرا در ترمینال تایپ و اجرا کنید:

defaults write -g CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool YES

 

در صورتی که دستور بالا کار نکرد و تغییری اعمال نشد از دستور زیر استفاده کنید:

defaults write -g CGFontRenderingFontSmoothingDisabled -bool N
برچسب ها :
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/5e9fe

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است