خطای صفحه آبی مرگ PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA یکی از ارورهای منحصر به فرد ویندوز است که هم به دلیل مشکلات سخت افزاری می تواند رخ دهد، هم مسائل نرم افزاری. این ارور ویندوز را از ادامه فعالیت باز داشته و باعث ریاستارت شدن سیستم می شود و در صورتی که برطرف نشدن مشکل، می تواند به صورت پیاپی پس از هربار راه اندازی سیستم اتفاق بی افتد. ارور مورد بحث گاهی اوقات دارای پسوند نیز می باشد که هر کدام از این پسوند ها نشان دهنده دلیل رخ دادن آن و وجود مشکل در قسمت خاصی از سیستم است. این خطا همچنین می تواند همراه با کدهای خطای 0x00000050، 0xe2471b10، 0x8054c7dd و ... نیز همانند عکس زیر نمایش داده شود:

ارور PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

در ادامه مطلب، برای رفع خطای PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA در ویندوز، راه حل هایی را ارائه کرده ایم.


حذف کردن نرم افزار مشکل ساز

همانطور که گفته شد مسایل نرم افزاری می تواند باعث وقوع این خطا شود. بنابراین در صورتی که نرم افزار خاصی را اخیرا و قبل از شروع این مشکل نصب کرده اید، از سالم بودن آن مطمئن شوید، آن را به روز رسانی کنید و یا حتی در صورت لزوم آن را کاملا پاک کنید.

به عنوان مثال ارور (PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (cpuz138_x64.sys مربوط به نرم افزاری به نام Speccy است که با به روز رسانی کردن و یا پاک کردن این برنامه، می توان خطا را برطرف کرد.

یا در مثالی دیگر، ارور (PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (applecharger.sys مربوز به برنامه ای به نام ON/OFF است که توسط شرکت Gigabyte توسعه داده شده است. پاک کردن این برنامه نیز می تواند باعث حل مشکل شود.

 

به روز رسانی یا پاک کردن درایورهای کارت صدا و کارت گرافیک

مشکل داشتن یا قدیمی بودن درایورهای نصب شده بر روی سیستم نیز می تواند باعث بروز این خطا شود. به عنوان مثال ارور (PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA(usbaudio.sys نشان دهنده وجود مشکل در درایور کارت صدای سیستم است. بنابراین به روز رسانی یا پاک کردن این درایورها می تواند به حل مشکل کمک کند. برای این کار :

- Device Manager را باز کنید (می توانید دکمه های Windows + X را بفشارید و از لیست Device Manager را کلیک کنید)

- حال از لیست درایورهای گرافیک و صدای سیستم را یافته و آن ها را به روز رسانی کنید و یا آن ها را پاک کرده و دوباره نصب کنید. برای این کار بر روی نام درایور مورد نظر راست کلیک کرده و Update Driver Software... برای آپدیت و Uninstall برای حذف درایور را بزنید. دقت کنید که برای به روز رسانی اینترنت باید متصل باشد.

پاک کردن یا به روز رسانی درایورها در device manager

- سیستم خود را ریاستارت کنید تا تغییرات کاملا اعمال شوند.

 

بررسی سخت افزار سیستم

همانطور که گفته شد یکی از دلایل رخداد این خطا وجود مشکل در سخت افزار سیستم است. بنابراین در صورتی که اخیرا تغییری در سخت افزار سیستم خود ایجاد کرده اید و قطعه جدیدی به سیستم خود افزوده اید، آن را چک کنید. می توانید این کار را با جدا کردن قطعه جدید از سیستم و روشن کردن دوباره سیستم انجام دهید.

در اکثر مواقع در صورت سخت افزاری بودن خطا، مشکل مربوط به حافظه رم (RAM) سیستم است. برای چک کردن رم سیستم خود می توانید به صورت زیر عمل کنید :

- برنامه Memtest86+ را از این لینک دانلود کنید

- سپس این برنامه را در CD رایت و یا در فلش کپی کنید

- حال باید سیستم خود را از طریق CD یا فلش خود بوت کنید. برای این کار CD را در دستگاه خود قرار دهید یا فلش را به سیستم خود متصل کنید

- پس از آن سیستم خود را ریاستارت کرده، وارد منوی بوت شده و دستگاه خود را (CD یا فلش) بوت کنید

- پس از این کار برنامه Memtest86+ برای شما باز می شود و شما می توانید رم خود را به وسیله آن تست کنید

پس از اتمام عملیات در صورتی که مشکل در رم شما وجود داشته باشد به شما نمایش داده می شود.

برچسب ها : BSOD
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/2ecb4

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است