ارور صفحه آبی مرگ PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA یکی از ارورهای منحصر به فرد ویندوز است زیرا هم مربوط به مسائل سخت افزاری می تواند باشد و هم نرم افزاری. این ارور ویندوز را از ادامه فعالیت باز می دارد و باعث می شود که ویندوز ریاستارت شود و در صورتی که مشکل بر طرف نشود این ارور می تواند به صورت پیاپی اتفاق بیفتد. این ارور میتواند دارای پسوند نیز باشد که هر کدام از این پسوند ها نشان دهنده وجود مشکل در مکان خاصی است. این ارور همچنین می تواند همراه با کد های خطای 0x00000050، 0xe2471b10، 0x8054c7dd و ... همانند عکس زیر نمایش داده شود :

ارور PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

در ادامه راه حل هایی را برای برطرف کردن این مشکل جدی ارائه می دهیم.


1. حذف کردن نرم افزار مشکل ساز

همانطور که گفته شد مسایل نرم افزاری می تواند باعث وقوع این خطا شود. بنابراین در صورتی که نرم افزار خاصی را اخیرا و قبل از شروع این مشکل نصب کرده اید از سالم بودن آن مطمئن شوید، آن را به روز رسانی کنید و یا در صورت نیاز آن را کاملا پاک کنید.

به عنوان مثال ارور (PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (cpuz138_x64.sys مربوط به نرم افزاری به نام Speccy است که با به روز رسانی کردن و یا پاک کردن این برنامه دارای مشکل می توان خطا را برطرف کرد.

به عنوان مثالی دیگر ارور (PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (applecharger.sys مربوز به برنامه ای به نام ON/OFF است که توسط شرکت Gigabyte توسعه داده شده است. پاک کردن این برنامه نیز می تواند باعث حل مشکل شود.

 

2. به روز رسانی یا پاک کردن درایورهای کارت صدا و کارت گرافیک

مشکل داشتن یا قدیمی بودن درایورهای نصب شده بر روی سیستم نیز می تواند باعث بروز این خطا شود. به عنوان مثال ارور (PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA(usbaudio.sys نشان دهنده وجود مشکل در درایور کارت صدای سیستم است. بنابراین به روز رسانی یا پاک کردن این درایورها می تواند به حل مشکل کمک کند. برای این کار :

- Device Manager را باز کنید (می توانید دکمه های Windows + X را بفشارید و از لیست Device Manager را کلیک کنید)

- حال از لیست درایورهای گرافیک و صدای سیستم را یافته و آن ها را به روز رسانی یا پاک کنید. برای این کار بر روی نام درایور مورد نظر راست کلیک کرده و Update Driver Software... یا Uninstall را بزنید.

پاک کردن یا به روز رسانی درایورها در device manager

- سیستم خود را ریاستارت کنید تا تغییرات کاملا اعمال شوند.

 

3. بررسی سخت افزار سیستم

همانطور که گفته شد یکی از دلایل رخداد این خطا وجود مشکل در سخت افزار سیستم است. بنابراین در صورتی که اخیرا تغییری در سخت افزار سیستم خود ایجاد کرده اید و قطعه جدیدی به سیستم خود افزوده اید، آن را چک کنید. می توانید این کار را با جدا کردن قطعه جدید از سیستم و روشن کردن دوباره سیستم انجام دهید.

در اکثر مواقع این در صورت سخت افزاری بودن خطا، مشکل مربوط به حافظه رم (RAM) سیستم است. برای چک کردن رم سیستم خود می توانید به صورت زیر عمل کنید :

- برنامه Memtest86+ را از این لینک دانلود کنید

- سپس این برنامه را در CD رایت و یا در فلش کپی کنید

- حال باید سیستم خود را از طریق CD یا فلش خود بوت کنید. برای این کار CD را در دستگاه خود قرار دهید یا فلش را به سیستم خود متصل کنید

- پس از آن سیستم خود را ریاستارت کنید و وارد منوی بوت شوید و رسانه خود را (CD یا فلش) بوت کنید

- پس از این کار برنامه Memtest86+ برای شما باز می شود و شما می توانید رم خود را به وسیله آن تست کنید

پس از اتمام عملیات در صورتی که مشکل در رم شما وجود داشته باشد به شما نمایش داده می شود.

برچسب ها :
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/2ecb4
منبع : www.windowsreport.com

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است