مرورگر Google Chrome این امکان را دارد که در صورت نیاز می تواند برنامه های خارجی را در ویندوز 10 باز کند. نمونه بارز این نوع رفتار در کروم، هنگام مواجهه با لینک های الکترونیکی همانند آدرس های اینترنتی، شماره تلفن یا شناسه اسکایپ است. وقتی روی چنین پیوندهایی کلیک می کنید، یک پنجره تایید کنند نمایش داده می شود که می پرسد آیا می خواهید به مرورگر اجازه دهید برنامه مورد نظر را باز کند؟ این پنجره قبلاً دارای گزینه Always open links of this type in the associated app بود که به شما امکان می داد مجوز دائمی به Chrome برای باز کردن یک برنامه خارجی اعطا کنید که به نظر می رسد حذف شده است.

در این مطلب، چگونگی بازگرداندن گزینه Always open links of this type in the associated app به مرورگر Google Chrome در ویندوز 10 را توضیح داده ایم.


به منظور بازگرداندن گزینه مورد نظر، باید کار ویرایش رجیستری را انجام دهیم. دکمه های میانبر صفحه کلید Win + R را بزنید تا پنجره Run باز شود. عبارت regedit را در آن وارد کرده و Enter را بزنید. با این کار ویرایشگر رجیستری (Registry Editor) باز می شود که از پنل سمت چپ آن، باید به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Google\Chrome

ممکن است که در مسیر بالا، کلید Google (بعد از Policies) وجود نداشته باشد. در این حالت، روی کلید Politics کلیک راست کرده و از فهرست زمینه گزینه New > Key را انتخاب کنید و نام آن را Google بگذارید. حال روی کلید Google کلیک راست کرده و از فهرست منو دوباره گزینه New > Key را انتخاب کنید و این بار، نام آن را Chrome بگذارید.

این بار باید بر روی کلید Chrome راست کلیک کرده و از فهرست، گزینه New > DWORD (32-bit) Value را انتخاب کنید و نام آن را ExternalProtocolDialogShowAlwaysOpenCheckbox بگذارید. حال از پنل سمت راست، روی همین کلید دبل کلیک کرده و در فیلد Value data مقدار 1 را قرار دهید.

ایجاد کلید برای گوگل کروم در رجیستری

Chrome را مجدداً راه اندازی کنید و دفعه بعد که Chrome درخواست باز کردن یک برنامه خارجی را می دهد، گزینه Always open links of this type in the associated app نمایان می شود. تیک آن را بزنید تا دیگر درخواست مجوز نمایش داده نشود.

شما باید مراقب باشید که کروم به چه برنامه هایی اجازه می دهد به طور خودکار باز شود. Chrome با تأیید اینکه می خواهید برنامه ای را باز کنید، وظیفه خود را انجام می دهد؛ اما این وظیفه شماست که یک برنامه مخرب یا خطرناک را روی رایانه شخصی خود نصب نکنید. همینطور باید مراقب باشید که روی چه پیوندهایی نیز کلیک کنید.

برچسب ها : Windows 10 Google Chrome گوگل
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/4c18e

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است