نوار جستجوی Spotlight در سیستم عامل macOS در مرکز صفحه باز می شود و اگر مدت زمان زیادی از مکینتاش استفاده کرده باشید، احتمالا به این مسئله عادت کرده اید. حال چه دوست داشته باشید این مسئله را چه نداشته باشید، اپل مکان پیش فرض این ابزار کارآمد مکینتاش را در نقطه وسط صفحه در نظر گرفته است. اما نکته این است که نوار جستجوی Spotlight می تواند به اطراف منتقل شود و در هر مکانی که ترجیح می دهید قرار گیرد. در این مطلب توضیح می دهیم که چگونه می توان نوار جستجوی Spotlight را در macOS جا به جا کرد.


آموزش جا به جا کردن نوار جستجوی اسپات لایت در مک

با زدن کلیدهای Command + Spacebar نوار جستجوی Spotlight را باز کنید که مثل همیشه در مرکز صفحه خواهد بود. برای جابجایی آن، کلید Command را نگه داشته، روی نوار جستجوی Spotlight چپ کلیک کرده و نگه دارید و سپس آن را به هر مکان مورد نظر خود انتقال دهید. این ابزار به گوشه ها و لبه های صفحه نمایش متصل نمی شود. پس از انتقال، کلید ماوس را رها کنید تا نوار جستجو در مکان مورد نظر باقی بماند. حال دفعه بعد که Spotlight را باز کنید، در موقعیت جدید ظاهر خواهد شد.

جا به جا کردن spotlight در مک

اگر تصمیم گرفتید که Spotlight را دوباره به مکان پیش فرض یعنی مرکز صفحه برگردانید، کافیست چند ثانیه بر روی نماد Spotlight (نوار جستجو) کلیک کرده و نگه دارید. دفعه بعد که آن را باز کنید، دوباره در وسط صفحه باز خواهد شد.

اگرچه می توانید نوار جستجو را به هر کجا که می خواهید منتقل کنید، اما بهتر است که آن را به گوشه بالا سمت راست صفحه منتقل نکنید، زیرا در آن مکان اعلان ها و نوتیفیکیشن ها ظاهر می شوند که می تواند باعث ایجاد اختلال و مزاحمت شود. همچنین اگر تنظیمات چند مانیتور دارید، می توانید Spotlight را به مانیتور ثانویه منتقل کنید.

برچسب ها : Spotlight Search
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/75c0b

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است