نسخه پایدار و رسمی PowerShell 7.0 مدتی است که منتشر شده و در دسترس کاربران قرار گرفته است. آپدیت اتوماتیک ویندوز 10 معمولا موارد زیادی را در سیستم به روز رسانی می کند، اما متاسفانه پاورشل را به روز رسانی نمی کند. اگر مایل هستید که پاورشل موجود در سیستم خود را به PowerShell 7.0 به روز کنید، می توانید یکی از این دو روش را انجام دهید: نصب کننده آن را در صفحه Github دانلود و نصب کنید، یا از طریق خود PowerShell اقدام به نصب نسخه 7.0 کنید. در ادامه مطلب، هر دو این روش ها برای شما تشریح کرده ایم.


به روز رسانی PowerShell از طریق دانلود نصب کننده در Github

بدین منظور، از صفحه گیت هاب پاورشل بازدید کنید. کمی به پایین اسکرول کنید و بین لینک های دانلود نسخه 7.0، گزینه PowerShell-7.0.0-win-x64.msi را برای سیستم عامل 64 بیتی و PowerShell-7.0.0-win-x86.msi را برای سیستم عامل 32 بیتی دانلود کنید.

دانلود powershell 7 از github

نصب کننده دانلود شده را مانند هر برنامه دیگری اجرا کنید و تا انتهای فرآیند نصب منتظر بمانید. پس از اتمام نصب، سیستم خود را ریاستارت کنید.

 

به روز رسانی PowerShell از داخل برنامه

اگر می خواهید PowerShell را از داخل خود برنامه به روز کنید، آن را به صورت ادمین باز کرده و دستور زیر را اجرا کنید. نیازی به اصلاح دستور زیر نیست و آن را همانطور که هست اجرا کنید:

iex "& { $(irm https://aka.ms/install-powershell.ps1) } -UseMSI"

این دستور ابتدا نصب کننده را از صفحه گیت هاب PowerShell بارگیری می کند. برای مدتی، به نظر می رسد که کاری انجام نمی دهد، اما در حال بارگیری پرونده است. بنابراین تا دانلود کامل صبور باشید.

دستور به روز رسانی powershell از درون برنامه

پس از دانلود، پنجره ای به منظور نصب فایل دانلود شده باز می شود که کافیست دستورالعمل های موجود در آن را دنبال کنید و تا اتمام فرآیند نصب منتظر بمانید.

نصب کننده powershell 7

پس از اتمام بروزرسانی، یک پنجره PowerShell جدید باز خواهد شد که در قسمت بالا، شماره نسخه به روز شده را مشاهده خواهید کرد.

powershell 7.0

اگر می خواهید بدانید که چه چیز هایی در PowerShell 7.0 جدید است، می توانید به صفحه Github آن که در تغییرات ذکر شده است بروید. این تغییرات نشانگر تغییری نیست که در نحوه کار آن تأثیر بگذارد و نیازی نیست که چیزی را با PowerShell 7.0 سازگار کنید.

برچسب ها : PowerShell
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/68ee5

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است