محدود کردن پهنای باند در رایانه از هدر رفتن داده و حجم اینترنت جلوگیری می کند و در لپ تاپ ها می تواند جلوی هدر رفتن شارژ باتری را را بگیرد. همچنین برای کنترل کردن حجم اینترنت مصرفی توسط کارکنان و همکاران در یک اداره یا شرکت و یا اعمال محدودیت برای استفاده از اینترنت خانگی توسط فرزندان نیز، این ویژگی می تواند بسیار مفید باشد.

در این مطلب می خواهیم روش محدود کردن حجم اینترنت مصرفی در ویندوز 10 را تشریح کنیم. با استفاده از این ویژگی ویندوز 10، می توانید حجم اینترنت مصرفی را در سیستم های خود به صورت ماهانه، دائمی یا تنها برای یکبار محدود کنید.


فعال کردن Metered Connection در ویندوز 10

یکی از راه های محدود کردن پهنای باند در ویندوز 10 فعال کردن metered connection است. فعال کردن این ویژگی به این معنی است که به روزرسانی های ویندوز به جز آپدیت های مهم و ضروری دیگر به صورت خودکار نصب نمی شوند و برخی از برنامه های Microsoft Store نیز ممکن است عملکردهای خود را از دست داده یا به درستی کار نکنند. همچنین بروزرسانی های همتا را که برای کمک به فشار بار سرورهای مایکروسافت طراحی شده اند را نیز غیرفعال می کند. برای فعال کردن این گزینه:

کلیدهای Windows + I را فشرده و در پنجره Settings گزینه Network & Internet را انتخاب کنید

بنابر نوع اتصال اینترنت خود، از منوی چپ Wi-Fi یا Ethernet را انتخاب کنید

در صورت انتخاب Wi-Fi، ابتدا روی Manage known networks و سپس روی نام اتصال اینترنت مورد نظر خود کلیک کنید. پس از آن، Properties را زده و Set as metered connection را فعال کنید

فعال کردن metered connection در ویندوز 10

در صورت انتخاب Ethernet، ابتدا روی نام اتصال اینترنت مورد نظر خود کلیک کنید. پس از آن، Properties را زده و Set as metered connection را فعال کنید.

 

آموزش محدود کردن استفاده از حجم اینترنت در ویندوز 10

از طرف دیگر، می توانید حد استفاده از داده های اینترنت را تنظیم کنید. این ویژگی به طور خودکار ویژگی metered connection را فعال می کند. با رسیدن به محدودیت مورد نظر، اینترنت شما قطع نمی شود، اما همانطور که در نزدیکی محدودیت مشخص شده هستید، اعلامیه های هشدار دهنده دریافت خواهید کرد. برای تنظیم این مورد، به صورت زیر عمل کنید:

کلیدهای Windows + I را فشرده و در پنجره Settings گزینه Network & Internet را انتخاب کنید

در منوی چپ، گزینه Data usage را بزنید و در نوار کشویی Show settings for، اتصال اینترنت مورد نظر خود را انتخاب کنید

انتخاب اتصال اینترنت مورد نظر در data usage ویندوز 10

دکمه Set limit را بزنید تا پنجره Set data limit باز شود

در این پنجره می توانید دوره زمانی و حجم مورد نظر خود را با معیار مگابایت یا گیگابایت مشخص کنید. پس از تنظیم آن ها، دکمه Save را بزنید

تنظیم محدودیت برای اینترنت مصرفی در ویندوز 10

با این کار، یک نوار گرافیکی نمایش داده می شود که میزان استفاده شده و میزان باقیمانده از محدودیت مشخص شده را نشان می دهد.

 

برچسب ها : Windows 10
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/c15b2

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است