اگر شما از یک سرویس پشتیبان ابری یا یک کارت حافظه استفاده نمی کنید، بازیابی عکس های حذف شده از تلفن هوشمند Android بسیار سخت می شود. با وجود ادعاهای برخی برنامه های آنلاین یا آفلاین، هیچ راهی برای اسکن کردن فضای داخلی تلفن شما برای بازیابی پرونده های از دست رفته وجود ندارد. مگر اینکه گوشی روت شده باشد.

در صورتی که عکس ها یا فیلم های حذف شده برای شما حیاتی هستند، می توانید تلفن خود را روت کنید. اما باید ریسک انجام این کار را نیز بپذیرید. برای گوشی هایی که از قبل روت شده اند روند کار ساده است. در ادامه برنامه ای برای ریکاوری عکس ها و فیلم های حذف شده از تلفن های روت شده اندروید معرفی می کنیم.


بازگردانی فایل ها با استفاده از برنامه DiskDigger

برنامه بازیابی فایل DiskDigger را از فروشگاه گوگل پلی و از طریق لینک زیر دانلود و نصب کنید. این برنامه برای بازیابی عکس و فیلم رایگان است و فقط در صورت بازیابی دیگر انواع فایل ها، باید هزینه بپردازید.

دانلود از Google Play Store

برنامه را اجرا کنید و در صورت درخواست، مجوزهای مورد نیاز آن را بدهید. اکنون گزینه های Basic Scan و Full Scan را مشاهده خواهید کرد. اولین مورد را نادیده بگیرید، زیرا فقط تصاویر کوچک و کم حجم را می تواند پیدا کند. بنابراین گزینه Full Scan را انتخاب کنید.

حال حافظه داخلی تلفن خود را که معمولا data/ را انتخاب کنید. سپس نوع فایل مورد نظر خود را جستجو کنید که در مورد عکس ها، معمولا فرمت JPG یا PNG دارند و سپس روی Ok ضربه بزنید.

برنامه بازیابی فایل DiskDigger برنامه بازیابی فایل DiskDigger برنامه بازیابی فایل DiskDigger

برنامه بلافاصله شروع به اسکن حافظه می کند و به شما یک لیست از تصاویر یافت شده نشان می دهد. دقت کنید که عکس های موجود در لیست، فقط عکس های حذف شده نیستند، بلکه تمام تصویر موجود در حافظه داخلی تلفن شما را نشان می دهد. بنابراین فرایند کمی طول می کشد.

برای فیلتر کردن یافته ها، روی نماد تنظیمات (علامت چرخ دنده گوشه بالا سمت راست) ضربه بزنید. حال شما می توانید فیلترهایی مانند حداقل حجم تصویر و تاریخ ایجاد فایل را انتخاب کنید تا نتایج نشان داده شده محدود تر شود و پیدا کردن عکس(های) مورد نظر راحت تر شود.

برنامه بازیابی فایل DiskDigger برنامه بازیابی فایل DiskDigger

DiskDigger نمی تواند هر عکس حذف شده را پیدا کند و برخی از یافت شده ها هم ممکن است خراب شوند. در صورتی که فایل های مورد نظر خود را پیدا کردید، آنها را انتخاب کرده و روی Recovery منوی بالا ضربه بزنید. مکانی را که می خواهید فایل را ذخیره کنید انتخاب کنید. می توانید آنها را در یک برنامه خاص ذخیره کنید یا آنها را مستقیماً درون پوشه دوربین خود قرار دهید. برای این کار پوشه DCIM را انتخاب کنید و OK را بزنید.

برنامه بازیابی فایل DiskDigger برنامه بازیابی فایل DiskDigger

برچسب ها : Recovery گوشی روت شده
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/850dd

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است