اگر تنها شما از رایانه خود استفاده می کنید و شخص دیگری به آن دسترسی ندارد، داشتن صفحه قفل (Lock Screen) یا صفخه ورود (Login Screen) به سیستم دیگر فایده ای ندارد و تنها باعث انجام کار اضافی و اتلاف وقت شما می گردد. در این مطلب می خواهیم توضیح دهیم که چگونه لاک اسکرین اوبونتو را غیرفعال کنیم و هنگام استفاده از سیستم تحت سیستم عامل اوبونتو، یک تجربه بدون لاگین و ورود را داشته باشید.


آموزش غیر فعال سازی صفحه ورود Ubuntu

هنگام استفاده از اوبونتو، از دو مسیر مختلف با صفحه قفل روبرو می شوید. اولین مورد هنگام راه اندازی اولیه سیستم است که پس از آن اوبونتو از شما می خواهد حساب خود را انتخاب کنید و رمز ورود خود را برای ورود به دسک تاپ وارد کنید. مورد دوم بعد از مدتی عدم استفاده از سیستم نمایان می شود. بعد از مدتی، اوبونتو صفحه شما را خالی می کند و پس از گذشت زمان بیشتری، به طور خودکار رایانه را قفل کرده و صفحه ورود به سیستم را نمایش می دهد. برای جلوگیری کامل از نمایش صفحه ورود به سیستم، باید هر دو مسیر را غیرفعال کنید؛ بنابراین در هنگام راه اندازی سیستم و یا بعد از مدتی بی کار بودن، مجبور نیستید مجددا لاگین کنید. بدین منظور، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

غیر فعال سازی صفحه لاگین هنگام راه اندازی اوبونتو

برای آخرین بار به سیستم خود وارد شوید و Users را در منوی برنامه های خود جستجو کنید. سپس گزینه Settings -> Users را که ظاهر می شود، انتخاب کنید.

جستجوی Users در منوی برنامه های اوبونتو

با این کار بخش کنترل کاربران در پنل تنظیمات اوبونتو باز می شود. به دلایل امنیتی مجاز به تغییر در حساب خود نیستید. بنابراین ابتدا روی دکمه ...Unlock در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و رمز ورود خود را وارد کنید تا تمام تنظیمات موجود فعال شود.

صفحه مدیریت کاربران در اوبونتو

حال سوئیچ Automatic Login را بزنید تا نمایش صفحه ورود پس از راه اندازی سیستم غیرفعال شود. توجه داشته باشید که این تنظیم را برای حساب کاربری خاص و فعلی فعال می کنید و اظهار می کنید که همیشه با این حساب وارد دسک تاپ می شوید.

 

غیر فعال سازی Automatic Screen Lock در اوبونتو

تغییر دیگری که باید انجام دهید، بازگشت خودکار به صفحه قفل پس از مدتی بیکاری سیستم است. برای یافتن این گزینه، پنجره تنظیمات فعلی را نبندید و درعوض، قابلیت جستجو را در گوشه بالا سمت چپ انتخاب کنید و lock را در قسمت جستجو تایپ کنید.

جستوجوی عبارت در صفحه تنظیمات اوبونتو

در لیست نتایج ظاهر شده، گزینه Screen Lock را انتخاب کنید. در این صفحه، تنظیماتی که مشخص می کند رایانه شما بعد از مدتی عدم استفاده چه رفتاری را باید انجام دهد، قرار دارد.

حال گزینه Automatic Screen Lock را غیرفعال کنید تا بعد از کمی عدم فعالیت، اوبونتو فقط صفحه شما را خالی کند و صفحه قفل را نشان ندهد. به این ترتیب، بعد از مدتی عدم استفاده از رایانه، صفحه های شما هنوز خاموش می شوند، اما برای ادامه کار لازم نیست دوباره رمز ورود خود را وارد کنید.

غیر فعال سازی Automatic Screen Lock در اوبونتو

همچنین می توانید روی منوی کشویی کنار گزینه  Blank Screen Delay کلیک کنید و زمان را به Never تغییر دهید. به این ترتیب، اوبونتو هرگز صفحه نمایش را خاموش نمی کند و در نتیجه، هرگز شما را به صفحه قفل باز نمی گرداند.

غیر فعال سازی Blank Screen Delay در اوبونتو

برچسب ها : Ubuntu
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/b95a9

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است