این روز ها فرمت PDF به قدری قالب معمول و پر کاربردی است که تقریبا تمامی افرادی که با دستگاه های دیجیتالی نظیر کامپیوتر یا تلفن های هوشمند کار می کنند، با آن سر و کار دارند. بنابراین شرم آور است که اکثر خوانندگان PDF از یک حالت تاریک با کاربرد آسان برخوردار نیستند. اگر باقی موارد موجود در سیستم خود را با متن روشن روی پس زمینه تیره تنظیم کرده اید، باز کردن یک PDF در شب می تواند کاملا شوک آور و اذیت کننده باشد.

مخصوصا اگر اغلب در شب ها یا مدت زمان طولانی از کتاب های الکترونیکی با فرمت PDF استفاده می کنید، این مورد میتواند یک مشکل آزار دهنده و حتی آسیب زا باشد. از آن جا که نرم افزار Adobe Acrobat Reader یکی از محبوب ترین گزینه ها برای خواندن و باز کردن فایل های پی دی اف است، در این مطلب، به شما نشان خواهیم داد که چگونه از حالت تاریک یا دارک مود Adobe Acrobat Reader استفاده کنیم تا تجربه آسان تری برای کار با این فایل ها داشته باشید.


چگونه حالت تاریک اکروبات ریدر را فعال کنیم؟

بدین منظور گام های زیر را دنبال کنید:

برنامه Adobe Reader را باز کرده و کلید های Ctrl + K را به طور همزمان بفشارید تا پنجره Preferences باز شود

در منوی سمت چپ پنجره، روی Accessibility کلیک کنید

در قسمت Document Colors Options پنل سمت راست، تیک گزینه Replace Document Colors را بزنید و سپس در زیر آن، گزینه Use High-Contrast colors را انتخاب کنید

حال در منوی کشویی مقابل High-contrast color combination، گزینه White text on black را انتخاب کنید

در نهایت، دکمه OK را بزنید تا پنجره Preferences بسته شده و حالت تاریک برنامه برای شما فعال گردد.

فعال سازی حالت تاریک adobe reader

توجه داشته باشید که این حالت فقط متن را تحت تأثیر قرار می دهد و تصاویر و سایر محتوای درون فایل را تغییر نمی دهد. این ممکن است دیدن برخی موارد در صفحه بعد از تعویض حالت را برای شما سخت کند. اگر از شکل ظاهری آن راضی نیستید، می توانید طرح رنگ را در همان صفحه گزینه های ذکر شده در بالا تغییر دهید. به عنوان مثال برای پس زمینه خاکستری از گزینه Custom Color استفاده کرده و سپس در Page Background، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در صورتی که فایل های PDF را در سیستم خود باز نمی کنید و نمی خواهید از حالت تاریک استفاده کنید، می توانید این تنظیم را غیر فعال کنید. فقط کافیست در صفحه Preferences، علامت کادر Replace Document Colors را بردارید تا تنظیمات حذف شود.

 

فعال سازی تم تاریک برنامه Adobe Reader

جدا از تغییر رنگ PDF ها، برنامه Adobe Reader برای عناصر دیگر خود (مانند نوار منو) شامل دو تم تاریک نیز هست. به طور پیش فرض، این موارد از تنظیمات زمینه سیستم شما پیروی می کنند؛ اما اگر تم مورد نظر به صورت خودکار در حالت تاریک نمایش داده نشود یا در سیستم عامل خود، از حالت تاریک استفاده نمی کنید، می توانید آن را به طور دستی تغییر دهید.

»»» آموزش فعال سازی تم تاریک ویندوز 10

برای انجام این کار، درون برنامه منوی View را باز کرده و در زیر منوی Display Theme یکی از گزینه های Light Gray یا Dark Gray را انتخاب کنید. بین این گزینه ها، Dark Gray به حالت تاریک نزدیک تر است. با اینکه این تم به طور کامل حالت تاریک را در برنامه اعمال نمی کند، با این حال می تواند گزینه مناسبی برای بعضی افراد باشد.

فعال سازی تم تاریک برنامه Adobe Reader

برچسب ها : PDF Adobe Adobe Acrobat Reader
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/ba200

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است