تلفن های هوشمند تعداد زیادی از قطعات را در داخل خود دارند و اگر یکی از این مؤلفه ها به درستی کار نکند، می تواند عملکرد کل دستگاه را با اختلال مواجه کند. اما دقیقاً چه مشکلی در دستگاه خود دارید؟ شتاب سنج خاموش به نظر می رسد یا وبگردی با اینترنت دیتا یا Wi-Fi با کندی مواجه است؟ اگر یک دستگاه اندرویدی دست دوم خریداری کرده اید چگونه می توانید سلامت اجزاء مختلف آن را بررسی کنید؟

در ادامه مطلب 4 اپ اندرویدی معرفی خواهیم کرد که به شما کمک می کنند مشکلات روی تلفن اندروید خود را شناسایی کنید. حتی اگر مشکل خاصی ندارید، خوب است که بررسی تلفن هوشمند را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز در دستگاه شما به خوبی عمل می کنند.


1. برنامه Phone Check and Test

برنامه Phone Check and Test

Phone Check and Test یکی از بهترین برنامه های کنترل سخت افزار اندرویدی است که می توانید دریافت کنید. این برنامه تا حدودی مانند برنامه رومیزی CPU-Z عمل می کند، ضمن افزودن طیف گسترده ای از گزینه های بررسی سخت افزار، ویژگی کاملی از مشخصات سخت افزاری تلفن شما را به شما ارائه می دهد. خوشبختانه، رابط کاربری این برنامه ساده است و گزینه Monitor یک نمای کلی از وضعیت فعلی تلفن شما، از جمله میزان استفاده از CPU، شارژ باتری، سلامت عمومی و اتصالات فعلی شبکه را ارائه می دهد.

دانلود از گوگل پلی (رایگان)

 

2. برنامه Phone Doctor Plus

برنامه Phone Doctor Plus

Phone Doctor Plus مانند یک مراجعه کوچک به پزشک است؛ اما برای گوشی اندروید شما. این برنامه به شما امکان می دهد تا از طریق مجموعه ای از بررسی های سخت افزاری، اطمینان حاصل شود که هر بیتی از تلفن شما به درستی کار می کند. آزمایشات و تست های بین Phone Doctor Plus و Phone Check نسبتاً مشابه است؛ اما رابط کاربری Phone Doctor Plus حداقل از دید بصری تجربه کلی بهتری را ارائه می دهد.

این برنامه مطمئناً آزمایش دستگاه شما را آسان می کند و رتبه بندی ستاره ای به سرعت هر مشکلی را نشان داده یا به شما هشدار می دهد که موردی در تلفن در حال تبدیل به یک مشکل است. بررسی سلامت باتری نیز بسیار کاربردی است و پیشنهاداتی را برای بهبود و بازیابی مجدد باتری ارائه می دهد.

دانلود از گوگل پلی (رایگان)

 

3. برنامه Dead Pixels Test and Fix

برنامه Dead Pixels Test and Fix

دو برنامه قبلی پیکسل های مرده را پیدا می کنند، اما آنها را تعمیر نمی کنند. برای این منظور باید سراغ برنامه Dead Pixels Test and Fix بروید. این برنامه رایگان برای شناسایی هر پیکسل مرده، اسکنی مشابه سایر برنامه های عیب یابی را اجرا می کند. برخی از این پیکسل ها نقایص سخت افزاری هستند و توسط هیچ برنامه ای قابل رفع نیست. با این حال، در موارد دیگر، برای تجدید آنها باید به اندازه کافی از سه گزینه (قرمز، سبز و آبی) استفاده شود.

این برنامه تلاش می کند تا نقص های زیر پیکسلی جزئی، زیر پیکسل های گیر کرده، پیکسل های مرده، نقص نقطه تاریک و روشن و تصاویر فانتوم را ترمیم کند. این فرآیند می تواند به ازای هر پیکسل بین چند دقیقه تا بیش از یک ساعت به طول انجامد. توسعه دهنده توصیه می کند اگر در طی چند ساعت هیچ پیشرفتی را مشاهده نکنید، متأسفانه برنامه قادر به برطرف سازی مشکل نخواهد بود.

دانلود از گوگل پلی (رایگان)

 

4. برنامه AccuBattery

برنامه AccuBattery

عمر باتری و تخریب آن یکی از نگران کننده ترین جنبه های داشتن یک دستگاه تلفن هوشمند است. به نظر می رسد باتری شما یک لحظه خوب کار می کند و ناگهان 25 درصد از شارژ باقی مانده آن از بین می رود. یک دلیل برای این امر وجود دارد: باتری ها عمر محدود دارند و اکثر قریب به اتفاق ما باتری ها را به طور کارآمد حفظ نمی کنیم.

برنامه AccuBattery به طور جادویی مشکلات باتری شما را برطرف نمی کند. اگر باتری شما خراب است، هیچ برنامه ای نمی تواند به آن کمک کند. با این حال، AccuBattery با استفاده از تست های خاص مربوط به سلامت باتری، مشخص می کند که آن در کجای چرخه زندگی خود قرار دارد.

این برنامه اطلاعات مفیدی مانند ظرفیت فعلی در مقابل ظرفیت مورد نظر (و در نتیجه، میزان سایش) را در اختیار شما قرار می دهد. شما همچنین متوجه می شوید که با هر بار شارژ، چه میزان از ظرفیت باتری کاسته می شود و هر برنامه چه میزان از آن به همراه سرعت تخلیه استفاده می کند.

دانلود از گوگل پلی (رایگان)

برچسب ها : Application
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/86963

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است