سیستم عامل ویندوز مخصوصا ویندوز 10 تقریبا هر فعالیتی را در سیستم ثبت می کند. شما می توانید از طریق Event Viewer تمامی فعالیت های انجام شده در سیستم خود را مشاهده کنید، اما استفاده از Event Viewer ساده نیست. همه رویدادهای اتفاق افتاده در ویندوز دارای شناسه خاص خود هستند و رویدادهای زیادی در آن ثبت شده است که پیدا کردن یکی از موارد خاص را به امری مشکل تبدیل کرده است. اگر می خواهید مشاهده کنید که آخرین بار چه زمانی به یک برنامه دسترسی پیدا کرده اید، پیشنهاد می کنیم که از برنامه LastActivityView استفاده کنید که روشی بسیار ساده تر برای جستجوی اطلاعات ارائه می دهد.


LastActivityView را از طریق این لینک دانلود و اجرا کنید. در ابتدا برنامه ها توسط Action Time لیست شده اند که پیدا کردن برنامه ای که می خواهید آخرین زمان اجرای آن را ببینید را کمی سخت خواهد کرد. این ترتیب بندی زمانی کاربرد دارد که بخواهید آخرین برنامه های اجرا شده در سیستم را به ترتیب جدید به قدیم مشاهده کنید.

در صورتی که میخواهید برنامه مورد نظر خود را مشاهده کنید، روی عنوان ستون Filename کلیک کنید تا همه برنامه ها به ترتیب حروف الفبا مرتب شوند. حال در لیست برنامه مورد نظر خود را بیابید و وقتی آن را پیدا کردید، می توانید در ستون Action Time آخرین زمان اجرای آن را مشاهده کنید.

محیط برنامه LastActivityView

LastActivityView علاوه بر آخرین زمان اجرای برنامه ها، آخرین بازدید یا دسترسی به برنامه ها و همچنین فایل ها و پوشه ها را نیز گزارش خواهد کرد. اگر در یافتن برنامه (یا فایل و پوشه) مورد نظر خود مشکل دارید، می توانید از ویژگی Find برنامه استفاده کنید که در منوی Edit در بالای برنامه قرار دارد.

دقت کنید که LastActivityView ابزاری برای جستجوی اطلاعات است و کاری غیر از این انجام نمی دهد. به عنوان مثال نمی توانید از آن برای نظارت بر استفاده از یک برنامه استفاده کنید یا مدت زمان اجرای برنامه را مشاهده کنید. اگر لازم است بدانید چه مدت از برنامه استفاده شده است، می توانید ویژگی App history موجود در Task Manager را امتحان کنید که داده های مربوط به یک ماه گذشته را نشان می دهد.

برچسب ها :
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/ad516

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است