رنگ ها در تمام اطراف ما وجود دارند و توانایی درک احساسات مربوط به آن ها در همه ما انسان ها و حتی سایر موجودات موجود دارد. برای چیزهای مختلف زندگی، از لباس های خود گرفته تا طراحی خانه یا یک نمایش، باید رنگ ها را با یکدیگر هماهنگ کنید. انتخاب رنگهای مناسب می تواند تأثیر عمده ای بر بیننده داشته باشد، زیرا مغز ما مجبور است تا رنگ های خاصی را با احساسات خاصی مطابقت دهد. اما همه انسان ها، با مفهوم مطابقت دادن رنگ ها و ارتباط میان آن ها متولد نمی شوند. با این حال، برای این گونه از افراد برنامه هایی برای انجام این کار ایجاد شده است. این که آیا شما می خواهید اصول تئوری رنگ ها را یاد بگیرید یا به سادگی بهترین رنگ را برای نیازهای فعلی خود پیدا کنید، در اینجا چند وب سایت معرفی شده است که می توانند این اهداف را برای شما محقق کنند.


1. Adobe Color : یافتن رنگ های متناسب و تعیین رنگ از روی عکس

وب سایت adobe color

بدون ذکر Adobe Color داشتن مقاله ای در مورد برنامه ها و وب سایت های مربوط به رنگ غیرممکن خواهد بود. پس از تغییر ظاهری اخیر، این وب سایت به یکی از آسان ترین ابزارهای آنلاین برای پیدا کردن رنگ مناسب برای نیازهای شما تبدیل شده است. دو روش برای استفاده از Adobe Color وجود دارد. می توانید از چرخ استاندارد رنگی استفاده کرده و حالت رنگی را بین RGB ،CMYZ ،HSV و LAB تنظیم کنید. برای انتخاب رنگ نیز کافیست بر روی هر نقطه از چرخ کلیک کنید. سپس می توانید بر اساس دسته بندی های آنالوگ، تک رنگ، مکمل، سه گانه، ترکیبی و سایه ها رنگ های مناسب خود را پیدا کنید.

روش دیگر انتخاب رنگ این است که می توانید تصویری را در Adobe Color بارگذاری کرده و رنگ های مورد نظر خود را از روی آن انتخاب کنید. به طور پیش فرض، پس از بارگزاری عکس، برخی از رنگ های قابل توجه را انتخاب می کند، اما می توانید برای انتخاب رنگ های مورد نظر خود، روی تصویر کلیک کنید.

Adobe Color همچنین دو ابزار مفید دیگر نیز دارد که عبارتند از Explore و Trends. در این موارد، شما بر اساس آنچه که سایر کاربران Adobe Color این روزها دوست دارند و موارد پر کاربرد، توصیه هایی را برای طرح های رنگی می توانید پیدا کنید که الهام گرفتن از آن ها می تواند بسیار کاربردی باشد.

 

2. Colorsinspo : مجموعه ای از پالت ها، گرادیان ها و رنگ های تجاری رایگان

وب سایت Colorsinspo

می گویند هنرمندان خوب کپی می کنند، هنرمندان بزرگ دزدی! شما احتمالاً برندی را دیده اید که به نظر می رسد طرح رنگی آن برای پروژه شما مناسب باشد. خب، به Colorsinspo بروید تا رنگ های دقیقی را برای استفاده در پروژه خود به دست آورید یا از آنها به عنوان الهام برای طرح های جدید استفاده کنید. Colorsinspo یک مخزن بزرگ از پالت های رنگی رایگان، گرادیان ها، رنگ های تجاری، رنگ های جامد و سایر ابزارهای رنگی است که برای برندها بسیار جذاب است، زیرا شرکت های بزرگ فکر و تلاش زیادی را برای یافتن طرح های رنگی مناسب انجام می دهند.

اگر در حال انجام یک پروژه کوچک هستید که مخاطبان مشابه با برندهای دیگر را هدف قرار می دهد، یک الگوی آماده برای استفاده دارید. کافیست یک برند را جستجو کنید و رنگهای دقیقی را که استفاده می کنند بدست آورید و یا همه برند ها را بررسی کنید. این برنامه تحت وب همچنین از گرادیان ها و پالت های رایگان استفاده می کند. بخش ابزار رنگی شامل یک چرخ رنگی، سواچ رنگی و یک پالت گرادیان با دستورالعمل های ساده در مورد نحوه استفاده از آن برای مشخص کردن رنگ مناسب برای پروژه شما است.

 

3. Picular : رنگ خنده چیست؟

وب سایت Picular

Picular خود را گوگل دنیای رنگها می نامد. اگرچه این یک بازاریابی عالی است، اما از حقیقت دور نیست. این برنامه وب، موتور جستجوی رنگها بر اساس هر کلمه ای است که تایپ می کنید. آیا تاکنون فکر کرده اید رنگ خنده چیست؟

فرض کنید که شما به دنبال نزدیکترین رنگ موز در زندگی واقعی هستید. به سادگی موز را در قسمت جستجو تایپ کنید. پیکولار با دسته ای از رنگ های متناسب با ظاهر موز بر می گردد. اما برای کلمات انتزاعی مانند عشق، اضطراب یا خنده قضیه جالب تر می شود. در پشت صحنه، Picular از 20 نتیجه جستجوی تصویر برتر گوگل برای کلید واژه مورد نظر استفاده می کند. تمام رنگ ها را تجزیه و تحلیل می کند و غالب ترین رنگ ها را پیدا می کند و آنها را در یک جدول نمایش می دهد.

این امر نه تنها باعث می شود یافتن رنگ کامل شی ای را که توصیف می کنید، مانند موز یا توت فرنگی آسان شود، بلکه نتایج برای کلمات بی جان و بدون وجود نیز بسیار جالب می شود.

 

4. Happy Hues : پیشنهاداتی برای پالت ها و نسخه دمو زنده وب

وب سایت Happy Hues

Happy Hues یک پیاده سازی واقعاً جالب از وب سایت هایی است که پالت های رنگی را نشان می دهند. اکثر برنامه ها و وب سایت ها فقط لیستی از چندین پالت توصیه شده را نمایش می دهند که می توانید در پروژه خود استفاده کنید. اما Happy Hues هر بار که می خواهید آن را به روز کنید و آنرا به یک پالت جدید نمایش دهید. اما Happy Hues یک دموی زنده از خود با انتخاب پالت های رنگی مورد نظر نمایش می دهد و با هر بار آپدیت تغییر می کند.

رنگ پس زمینه، دکمه ها، صفحه ها و قلم های یک صفحه وب واحد هر بار تغییر خواهد کرد. در واقع، هر بخش ظاهر جدیدی به خود می گیرد، به طوری که می توانید انواع مختلفی را در یک پالت بررسی کنید. این ویژگی به شما کمک می کند تصور کنید که در صورت استفاده از یک پالت در پروژه، به خصوص یک وب سایت، در واقع چگونه به نظر می رسد.

به علاوه، Happy Hues مطالب آموزشی نیز در مورد رنگ ها دارد که به شما در انتخاب کمک می کند. تفاوت اساسی بین رنگ، سایه، لحن، ارزش و اشباع را آموزش می دهد و همچنین در مورد روانشناسی رنگ و احساساتی را که هر رنگ برانگیخته می کند را توضیح می دهد.

 

5. EVA Design System : بهترین پیشنهاد های ترکیب های رنگی

وب سایت EVA Design System

ظاهراً، برای تشخیص پالت های رنگی، نیازی به چشم انسان و یک ذهن طراح ندارید. هوش مصنوعی مشاغل انسانی را به خود اختصاص می دهد و سیستم طراحی EVA آخرین نمونه این امر است. رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و این وب سایت یک طرح رنگی با چهار پاسخ احساسی بر اساس موفقیت، اطلاعات، هشدار و خطر تولید می کند.

سیستم طراحی EVA برای آموزش هوش مصنوعی خود در مورد تعداد زیاد رنگ موجود در اینترنت از GAN (Generator Adversarial Network) استفاده می کند که پایه و اساس بسیاری از کارهای شگفت انگیزی است که هوش مصنوعی می تواند اکنون انجام دهد. با استفاده از GAN، هوش مصنوعی بهترین تناسب های رنگی ممکن را برای هر رنگ می آموزد.

برچسب ها : رنگ وب سایت
منبع : لینک
لینک کوتاه:     www.errorpedia.ir/s/8591a

مطالب مرتبط

نظر شما

لطفا نام و نظر خود را در فرم زیر وارد کرده تا در صورت تایید برای کاربران نمایش داده شود.
متن تصویر:

نظرات کاربران

هیچ نظری تا کنون ثبت نشده است